Zuno Bank - spořící účet, půjčky a kreditní karty

28.02. 2014 • Bankovní účty

Zuno Bank není na finančním trhu dlouhou dobu. Vstoupila na něj roku 2011. Jde o moderní internetovou banku, která se snaží svým klientům nabídnou výhody oproti klasickým bankám.

O Zuno Bank

Zuno Bank je internetová banka, což znamená, že všechny finanční operace provádíte pouze prostřednictvím internetového bankovnictví a vůbec nevyžaduje chození na pobočky. Zuno Bank je ani nemá. Pokud přesto chcete navštívit banku jinak než virtuálně, můžete tak učinit v Zuno zóně, kterou najdete v Praze.

Zuno Bank spadá pod významnou rakouskou bankovní skupinu Raiffeisen Bank International. Vklady klientů jsou chráněné přísným rakouským zákonem na ochranu vkladů, takže se o své vložené peníze bát nemusíte.

V současné době působí v České republice a na Slovensku. Mezi své hlavní výhody považuje banka jednoduchost, otevřenost, minimální poplatky, pohodlnost, neustálý online přístup a kvalitní zabezpečení.

Finanční produkty a služby Zuno Bank

U Zuno Bank najdete všechny základní finanční produkty a služby. Jsou jimi:

Běžný účet: Zuno Bank vám nabízí dvě varianty pro běžný účet - Účet a Účet Plus. Nemusíte mít žádný minimální vklad ani zůstatek a peníze jsou vám k dispozici 24 hodin denně. Zdarma budete mít vedení účtu, debetní Visa kartu, jeden výběr měsíčně z bankomatu Raiffeisenbank zdarma. Zdarma máte i trvalé platby a inkasa, přijaté a odeslané domácí i zahraniční platby, platby kartou doma i v zahraničí, bezpečnostní SMS, měsíční výpisy e-mailem. Můžete používat také nástroj s názvem Autopilot. Umožní vám automaticky přesouvat vaše peníze mezi běžným a spořícím účtem podle parametrů, které si předem nastavíte. Vždy tak budete mít na běžném účtu, kolik potřebujete, a ostatní peníze se vám budou úročit na spořícím účtu.

Spořicí účet: Jsou ve dvou variantách - Spoření a Spoření Plus. Má na rozdíl od klasických bank příznivější úrok. Peníze na spořícím účtu můžete vybírat kdykoliv a bez poplatků. Libovolné jsou i vklady. Na spořícím účtu nemusí zůstávat žádný minimální zůstatek. Úroky jsou připisovány denně. Spořit můžete nejen v českých korunách, ale i v eurech, librách či dolarech. Je možné mít u Zuno Bank až 10 spořících účtů.

Termínovaný vklad: Na termínovaném vkladu můžete mít libovolně velkou částku, a to podobu jednoho, tří či šesti měsíců či jednoho, dvou či tří let. Neplatíte za otevření, vedení ani zrušení termínovaného vkladu. Pokud peníze vyberete dříve, nezískáte úroky, ale nebudete ani platit žádné další sankce. Je možné si sjednat až 50 vkladů ve čtyřech měnách - CZK, EUR, GBP či USD.

Úvěry: U Zuno Bank si můžete sjednat produkty Půjčka, Rychlá půjčka a Rezerva. Půjčka nabízí nízký úrok a půjčí vám od 50 000 až 500 000 Kč na cokoliv. Neplatíte nic za vedení účtu a ještě si můžete udělat „splátkové prázdniny“. Jeden měsíc v roce nebudete muset půjčku splácet. Rychlá půjčka je pro půjčky od 7 500 do 50 000 Kč. I ta je neúčelová a nabízí vám splátkové prázdnin a vedení účtu bez poplatků. Rezerva představuje povolené přečerpání. Budete moci jít do mínusu. Jedná se o klasický kontokorent. Rezerva vám poskytne částku od 7 500 do 100 000 Kč. Úrok budete platit, jen když rezervu budete používat.

Kreditní karty: Jde o produkt, které vám umožní nakupovat po celém světě. Za vedení kreditní karty se nic neplatí a budete mít až 55denní bezúročné období. Sami si můžete zvolit datum splatnosti. Z poplatků platíte jen za opětovné vytištění PIN kódu, výběr z bankomatu či výběr v hotovosti na pobočkách jiných bank. Kreditka není přístupná studentů, osobám na rodičovské dovolené nebo nezaměstnaným. Minimální měsíční příjem musí být 6 250 Kč. Z dalších podmínek je to plnoletost, způsobilost k právnímu jednání, účet v Zuno a nesmíte být také pozadu se splátkou u ZUNO či jiné banky.

Internetové bankovnictví Zuno Bank

Internetové bankovnictví Zuno Bank je moderní, propracované a bezpečné. U banky, jež nemá kamenné pobočky a všechny finanční operace jsou prováděná právě přes internetové bankovnictví, je to velmi důležité. Jedinou další možností provádění transakcí je mobile banking.
Banka online přístupy šifruje, kontroluje, testuje a celkově se stará o bezpečnost, ale i snadné využití pro klienty.

Začátek spolupráce se Zuno Bank probíhá rovněž online. Vyplníte na jejím webu online žádost. K tomu je třeba jen doklad totožnosti, číslo mobilu, e-mail a několik málo dalších údajů. Do tří pracovních dnů vám kurýr přinese smlouvu a poté už si aktivujete účet v internetovém bankovnictví a můžete ho začít používat.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Bankovní účty'
Tipy na jiné články