Equa bank - recenze, rePůjčka a internetové bankovnictví

22.02. 2014 • Bankovní účty

Přemýšlíte o nějaké netradiční bance, která se snaží omezovat bankovní poplatky a využívá především přímého bankovnictví? Takových bank je v současné době více. Jednou z těch významnějších je i Equa bank.

O Equa bank

Equa bank je akciovou společností, která působí v České republice již od roku 1994. Dříve však nesla název Banco IC Banka. V květnu 2007 byla prodána a jejím novým majitelem se stala italská bankovní skupina Banco Popolare. Byla pojmenována po tomto vlastníkovi. Své dnešní jméno má od roku 2011, kdy byla převedená na anglický investiční fond Equa Group Limited. Je ve vlastnictví fondů, kterým poskytuje poradenství britská firma Anacap Financial Partners LLP.
Equa banka se soustředí na poskytování produktů a služeb, které jsou jednoduché, srozumitelné a průhledné. V České republice má dvanáct poboček, více se soustředí na přímé bankovnictví.

Bankovní produkty a služby

Equa bank poskytuje všechny základní bankovní produkty a služby. A co vám tyto produkty přinesou? Pojďme si je ve stručnosti přiblížit:

Běžný účet: Equa bank se snaží, aby její běžný účet byl férový a srozumitelný. Dává mu jednoduchou poplatkovou strukturu. Platí se jen za nadstandardní služby. Je možné si vybírat peníze z jakéhokoliv bankomatu v ČR zdarma. Hotovost si můžete na účet u Equa bank vložit prostřednictvím poboček na České poště. Součástí běžného účtu v českých korunách je multiměnová embosovaná bezkontaktní platební karta MasterCard. Běžný účet si můžete otevřít online bez nutnosti návštěvy pobočky banky.

Spořicí účty: Equa bank nabízí klientům spořicí účet a spořicí účet EXTRA EUR. Neplatí se poplatky za zřízení, vedení a uzavření účtu. Peníze na něj lze vkládat v hotovosti přes Českou poštu. I spořicí účty je možné sjednat si online. Mají poměrně velké zúročení. Ještě lepší úročení má spořicí účet EXTRA EUR. Ani zde neplatíte žádné poplatky za zřízení, vedení a zrušení účtu.

Termínované vklady: Tento finanční produkt od Equa bank patří mezi nejlépe úročené termínované vklady na českém trhu. Můžete získat úrokovou sazbu až 3 %, vložíte-li peníze na termínovaný vklad na dobu pěti let. Minimální výše vkladu je 20 000 Kč. Peníze lze mít na termínovaném vkladu 3, 6, 12, 18, 24, 36, 48 či 60 měsíců. Vklady jsou chráněné zákonným pojištěním až do výše ekvivalentu 100 000 EUR. Termínované vklady si také můžete sjednat v eurech či amerických dolarech. Zde je minimálním vklad 1 000 EUR či USD.

Hypotéky: Banka nabízí účelovou hypotéku na pořízení bytu, přičemž si lze půjčit od 300 000 Kč až do 100 % hodnoty vaší nemovitosti. Čerpat můžete až 12 měsíců od schválení úvěru. Banka také nabízí hypotéku PRO určenou pro podnikatele na rozvoj podnikání, neúčelovou hypotéku na cokoliv a u Equa bank je možné si také hypotéku refinancovat.

Půjčky: Banka umožňuje tzv. minutou půjčku, kterou může klient získat rychle a snadno. Půjčit si můžete od 30 000 do 600 000 Kč na dobu až 7 let. Poskytnutí a vedení půjčky je zdarma, mimořádné splátky i předčasné splacení také a k vyřízení půjčky stačí předložit jeden doklad totožnosti.

RePůjčka: Představuje refinancování vašich půjček od různých poskytovatelů. Refinancování spočívá k převedení půjčky k Equa bank. Výhodami jsou snížení splátek až o 25 %, minimum zařizování, zcela bez poplatků a Equa také slibuje, že vrátí poplatky za jiné banky ve výši 1 500 Kč ke každé RePůjčce.

Equa bank nabízí i bankovní služby a produkty firmám. Pro ně má běžné účty, úvěry a depozita.

Internetové bankovnictví Equa banky

Equa bank má sice své pobočky, ale velkou část svých činností přesouvá do oblasti přímého bankovnictví (prostřednictvím internetu, smartphonu, mobilního telefonu atd.). Proto je také Equa bank prvotně určená všem, kteří chtějí komunikovat touto cestou.

Internetové bankovnictví Equa bank je kvalitně zabezpečené, a to šifrováním a certifikáty. Zároveň je internetové bankovnictví intuitivní, takže umožňuje snadnou orientaci a bezproblémové provádění různých finančních operací.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Bankovní účty'
Tipy na jiné články