UniCredit Bank Czech Republic

26.02. 2014 • Bankovní účty

Na našem finančním trhu působí české banky, ale i pobočky nadnárodních bank. Do té druhé skupiny patří i UniCredit Bank Czech Republic. Co svým klientům nabízí?

O UniCredit Bank Czech Republic

UniCredit Bank Czech Republic je pobočkou nadnárodní banky UniCredit Bank. Rakouská banka UniCredit Bank Austria vlastní 100 % všech akcií UniCredit Bank Czech Republic.

Působí v celé Evropě. U nás má sídlo v Praze a na českém trhu funguje od roku 2007.

Společnost však už svou činnost zahájila dříve, a to pod jiným jménem. Vznikla roku 1996 jako Vereinsbank, o dva roky později změnila svůj název na HypoVereinsbank a ještě jedna změna proběhla roku 2001 - na HVB Bank Czech Republic. Pak už roku 2007 dostala svůj současný název.

Pod UniCredit Bank Czech Republic postupem času spadly další banky, které sloučením zanikly. Jde o finanční instituce: HYPO-BANK CZ, Bank Austria Creditanstalt Czech Republic, BAPS, Živnostenská banka, HVB Reality CZ a UniCredit Factoring.

Kromě služeb z osobního financování nabízí společnost bankovní produkty a služby firmám. Soustřeďuje se na projektové, strukturované a syndikované financování a také na akviziční financování a financování komerčních nemovitostí.

Bankovní produkty a služby

Kromě Corporate finance a zajišťování bankovních produktů a služeb pro firmy se banka soustředí na fyzické osoby. Těm nabízí:

Běžné účty: Při aktivním využívání účtu nebudete platit za jeho vedení. Banka vám nabízí více kont. Ke každé získáte minimálně jednu platební kartu, online či Smart Banking a možnost výběru hotovosti zdarma z bankomatů UniCredit v ČR, ale také v dalších 17 zemích. Z konkrétních produktů to je Dětské konto (jeho prostřednictvím se děti učí hospodařit s penězi), Cool konto Pro mladé (konto od 15 do 26 let), Konto pro běžné potřeby (má v ceně trvalé příkazy a 10 jiných příkazů) a konto PREMIUM, u kterého nebudete muset přemýšlet nad počtem transakcí.

Platební karty: U UniCredit Bank Czech Republic si můžete sjednat tyto karty: Visa AXA CLUB (umožní vám spořit na penzi), MC Miles&More gold (pokud využíváte letecké dopravy, oceníte, že vás tato karta odmění mílemi), MasterCard AGIP (zlevní vám pohonné hmoty) a Visa Credit Classic vydávaná k běžnému účtu. Můžete si u ní nastavit transakční limit až do výše 150 000 Kč denně.

Úvěry: UniCredit Bank Czech Republic má ve své nabídce PRESTO Půjčku v částce od 30 000 do 500 000 Kč, přičemž do 250 000 Kč nebudete potřebovat spoludlužníka. Splátku půjčky můžete až pětkrát odložit, bez poplatku je možné půjčku předčasně splatit a máte možnosti pojištění schopnosti splácet (sami si zvolíte pojistné riziko). Dalšími produkty jsou PRESTO Půjčka Maxi s individuálním servisem a vyšším limitem (až 1 milion Kč) a Studentská půjčka bez vlastních příjmů. Půjčí vám až 150 000 Kč a splátky si budete moci odložit. Sjednat si můžete kontokorentní úvěr a také je možné si sloučit úvěry a pojistit se proti neschopnosti splácet.

Hypotéky: Banka nabízí hypotéky na koupi nemovitosti, ale také na výstavu či rekonstrukci. Umožňuje klientům mimořádné splátky bez poplatku. Půjčí vám až do 100 % odhadní nemovitosti na dobu až 30 let. Její minimální výše je 300 000 Kč. Hypotéka je nabízená ve variantách Převratná hypotéka a Hypotéka s fixní sazbou. Můžete se pojistit proti neschopnosti splácet a pojistit je možné i nemovitost, domácnost či odpovědnost. U UniCredit Bank Czech Republic lze hypotéku refinancovat a také vám nabízí neúčelovou hypotéku na cokoliv až do výše 10 milionů korun.

Vklady a investice: Budete si moci vybrat mezi spořícími účty, termínovanými vklady a dalšími způsoby jak zhodnotit finance. Konkrétně své volné finanční prostředky můžete vložit do spořících účtů (Spořicí účet PRIMA, Unikátní Spoření PLUS, cizoměnové spořící účty), produktů s vyšším garantovaným výnosem (UCB dluhopisy MAXIM, limitované edice termínovaných vkladů, standardních termínovaných vkladů), produktů s nadstandardním výnosem (Program DUET PLUS, investiční životní pojištění), produktů do budoucnosti (pravidelné investice, PRIMA penze), podílových fondů, dluhopisů a cenných papírů (emise certifikátů HVB Mnichov, obchodování na kapitálových trzích).

Internetové bankovnictví UniCredit Bank

Internetové bankovnictví UniCredit Bank Czech Republic nabízí moderní a efektivní způsob jak mít neustále k dispozici své finance. Nabízí různé funkce, např. přehled a historie účtů, výpisy v PDF formátu, širokou funkčnost pro tuzemský a zahraniční platební styk, nastavení splátky kreditní karty, dobíjení předplacených SIM karet atd.

Internetové bankovnictví je určeno každému, kdo má běžný účet. Banka klade důraz na zabezpečení elektronického bankovnictví. Používá k tomu nejmodernější způsoby - mobilní bezpečnostní klíč a bezpečnostní klíč ve formě malé kalkulačky do peněženky.

Z dalších služeb přímého bankovnictvím vám UniCredit Bank Czech Republic nabízí:

Smart Banking: Jde o aplikaci určenou pro chytré telefony. I tato forma přímého bankovnictví má několik stupňů zabezpečení.

Online Card: Umožní vám mít přehled o kreditní kartě, pokud ji máte u UniCredit Bank Czech Republic a zároveň nemáte u ní běžný účet. Nabízí vám širokou nabídku bankovních služeb a přednostní spojení s operátorem.

Mobito: Díky této službě můžete pohodlně platit prostřednictvím svého mobilního telefonu.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Bankovní účty'
Tipy na jiné články