Půjčky, hypotéky a spoření od mBank

21.02. 2014 • Bankovní účty

mBank patří mezi banky, které se už na našem finančním trhu ustálily. Snaží se nabízet oproti tradičním bankám odlišný koncept. V čem je jiná a jaké nabízí produkty a služby?

O mBance

mBank je finanční institucí, která působí na našem trhu od roku 2007 jako pobočka zahraniční banky, konkrétně polské BRE Bank SA, která patří do německé skupiny Commrzbank.

I když je mBank zaměřená především na provádění finančních operací prostřednictvím internetu či mobilu, má svá kontaktní místa. Dělí se na Finanční centra a mKiosky.

Finanční centra představují klasické pobočky. mKiosky najdete v obchodních doemech a nabízejí jen základní služby.

Zajímavostí banky je, že nepracuje s hotovostí, zaměřuje se pouze na bezhotovostní operace. Nemá ani žádné bankomaty. Banka se svými klienty komunikuje blogem a fórem. Odlišná je i podstata produktu mBank.

mBank nabízí klientům produkty a služby za výhodné ceny. Na rozdíl od většiny tradičních bank si neúčtuje zbytečné poplatky.

Nabídka bankovních produktů a služeb mBank

mBank nabízí produkty a služby fyzickým osobám i OSVČ a firmám. My se zaměříme na produkty a služby v rámci osobních financí. Mezi ně patří:

mKonto: Má založení a vedení účtu zdarma. Nic neplatíte ani za příchozí a odchozí platby v ČR, nastavení Inkasa, SIPO a trvalých příkazů, vydání bezkontaktní platební karty Visa Classic a za elektronické měsíční výpisy. Každý měsíc máte tři výběry zdarma a zvolit si můžete cestovní pojištění či pojištění zneužití karty.

mSpoření: V rámci spoření si můžete sjednat spořicí účet eMax, Spořicí účet eMAX plus či termínovaný mVKLAD. Termínovaný vklad je na 3,6 či 12 měsíců, zřízení, vedení a zrušení je zdarma a minimální vklad činí 1 000 Kč. Spořicí účet eMax plus je s platební kartou, bez výpovědní lhůty. Založení a vedení je zdarma a smlouva vám bude dovezená až domů. U spořicího účtu eMax plus můžete mít až 4 účty.

mHypotéka: Banka vám nabízí hypotéku na koupi nemovitosti, ale také na výstavbu, rekonstrukci, vypořádání a vyrovnání, neúčelový hypoteční úvěr, refinancování a konsolidaci. U hypotéky od mBank budete mít zdarma vyřízení a poskytnutí hypotéky, založení a vedení úvěrového i osobního účtu, všechna čerpání hypotéky, mimořádné splátky i výpisy z účtu. K hypotéce si můžete sjednat i životní pojištění se slevou, v rámci kterého za vás pojišťovna uhradí nesplacenou část hypotéky.

mPůjčka: Neúčelovou půjčku od mBank si můžete sjednat on-line. Peníze z ní jsou na cokoliv. Zdarma máte vyřízení půjčky, ale i vedení účtu a předčasné splacení. Půjčka vám bude rychle vyřízená (v rámci minut). Půjčit si můžete částku od 10 000 do 500 000 Kč. Je-li částka nad 100 000 Kč, je zapotřebí souhlas manželka. Doba splatnosti je od 12 do 82 měsíců. mBank vám umožňuje odklad splátek jistiny úvěru v případě ztráty zaměstnání či déletrvající nemoci.

mKreditky: Ani za vydání kreditní karty se neplatí žádné poplatky. Můžete si vybrat ze dvou limitů. Kreditní karta je rychle vyřízená, má bezúročné období do 54 dnů. Ke kreditním kartám si můžete sjednat i dodatkové karty a je možné sjednat si rovněž pojištění.

Internetové bankovnictví mBank

mBanka se orientuje na přímé bankovnictví, které se vyznačuje malým počtem kamenný bankovních poboček. Přístup k účtu a dalším produktům banky je realizován prostřednictvím internetového bankovnictví, telefonu, speciálních terminálů atd.

mBank má moderní elektronické bankovnictví umožňující přístup k účtům z pohodlí domova. Samozřejmostí je časově neomezený přístup, dostupnost z celého světa, jednoduchý a intuitivní obsluha, bezplatnost a vysoká úroveň zabezpečení.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Bankovní účty'
Tipy na jiné články