Nejvýhodnější bankovní účet

28.10. 2020 • Bankovní účty

Mít bankovní účet je v dnešní době naprosto zásadní věcí. Dostáváme na něj plat od našeho zaměstnavatele a příspěvky od státu. Díky němu můžeme snadno několika klinutími zaplatit účty. Nyní je na českém trhu nepřeberné množství účtů, a tak je někdy těžké vybrat si ten správný, který nám bude maximálně vyhovovat.

Připravili jsme pro vás přehled těch nejlepších bankovních účtů, abyste si mohli zvolit ten, který pro vás bude tím pravým. Všechny zmíněné bankovní účty nabízejí svým budoucím klientům bonus za založení účtu, což jistě ocení každý z nás.

Porovnání bankovních účtů

mKonto od mBank

MKonto kromě bonusu 1500 Kč láká zákazníky také na založení i vedení účtu zdarma. Bonus získáte po úspěšném splnění třech kroků. Prvních 500 Kč získáte, pokud si jej spárujete s mobilní aplikací mBank. Na tento úkon máte 7 dní. Druhých 500 Kč získáte, když alespoň pětkrát zaplatíte pomocí Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay či Fitbit pay. Na tento úkon máte měsíc. A třetích 500 Kč získáte, když druhou podmínku splníte i v následujícím měsíci.

Kromě založení a vedení účtu jsou u mBank zdarma všechny příchozí i odchozí platby v ČR, dále příchozí i odchozí SEPA platby v eurech, vklady v hotovosti na účet, mobilní aplikace a výběry ze všech bankomatů, ovšem pokud vybíráte s mKartou Svět 1500 Kč a více.

Tato výhodná nabídka platí jen do konce roku 2020. Pokud o tento typ účtu máte zájem, pak byste určitě neměli na nic čekat.

Plus Konto od ČSOB

Plus konto nabízí budoucím klientům bonus 1000 Kč. I zde je podmínka. Musí vám v následujících 120 dnech od založení tohoto účtu přijít ve dvou po sobě jdoucích měsících alespoň 5000 Kč.

Plus Konto také nabízí zákazníkům některé služby zdarma. V tomto případě převody v rámci České republiky, výběry z bankomatu či vedení účtu. Musí vám ale na tento účet přijít každý měsíc minimálně 10000 Kč. Tato podmínka se nevztahuje na osoby mladší 26 let a maminky na mateřské dovolené. Klientům starším 58 let může na účet měsíčně přijít jen 5000 Kč.

Chytrý účet od Raiffeisenbank

Chytrý účet nabízí bonus 1000 Kč. V tomto případě jsou podmínky jiné. Nejméně po dvou následujících měsících musí novému klientovi přijít na účet alespoň 15000 Kč. Zároveň musí klient provést 3 transakce. Zdarma je vedení účtu, převody v rámci ČR a výběry z bankomatu.

Účet Tom Plus od MONETA Money Bank

I v tomto případě je bonus 1000 Kč, avšak za platby kartou. Musíte tedy zaplatit kartou více než 1000 Kč, a to v období od založení účtu po konec následujícího měsíce. Tento účet si můžou založit i živnostníci, pro které je zdarma založení i vedení účtu. Dále jsou zdarma výběry z bankomatů v ČR i zahraničí spolu s příchozími i odchozími platbami apod.

Běžný účet od Equa bank

Běžný účet dává novým klientům bonus ve výši 500 Kč. Podmínkou je zaslání alespoň jedné platby z mobilní aplikace, a to do 30 dnů od založení účtu. Tento účet získal první místo v soutěži  Zlatá koruna 2020. Zdarma jsou v tomto případě převody v rámci ČR, výběry z bankomatu i vedení účtu.

Bonusy na jiném principu

Za zmínku stojí ještě tři další účty: U konto od UniCredit Bank, FÉR účet od Sberbank a Účet NEO od Expobank. V těchto případech jsou však bonusy odlišné. U konto nabízí klientům 3 % z každé platby, FÉR účet nabízí za převod účtu 1234 Kč a dalších 1234 Kč každý rok a Účet NEO zase bonus 300 Kč za podmínky, že si nový klient aktivuje minimálně jednu službu externího partnera Expobank.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Bankovní účty'
Tipy na jiné články