Studentské účty

31.12. 2014 • Bankovní účty

Každý student by měl mít dneska bankovní účet, třeba od čsob, aby mohl platit kartou a zbytečně neztrácel peníze po kapsách. Čsob nabízí studentské konto pro lidi od 15 do 30 let. K účtu od čsob dostanete bezkontaktní platební kartu a má jednu hlavní výhodu zvanou limit, takže studen neutratí za den třeba více než 500 korun a při ztrátě vám zloděj více peněz nevybere. Student u čsob může neomezeně vybírat a vkládat peníze z bankomatů od čsob v České republice. Dále nabízí všechny platby zdarma přes jejich elektronické internetové bankovnictví v česku. Účet je veden v korunách, student může přečerpat až 20 tisíc korun, ale je lepší tuto službu deaktivovat. K otevření účtu je třeba osobně dojít na některou z poboček čsob a doložit potvrzení o studiu, jinak vám účet neotevřou.

Studentský účet od Komerční banky

Komerční banka jako velký bankovní hráč nabízí služby pro všechny, to znamená že má nachystané programy i pro studenty. Tento program se jmenuje konto G2.2. Toto konto od Komerční banky bylo vytvořeno na míru pro potřeby studenů. Dokonce mají akční programy, kde můžete vyhrát nějaké peníze, které se můžou studentovi hodit. Konto G2.2 nabízí účet v českých korunách, obsluhovat tento účet můžete přes internet, telefon a nebo tablet. Dále ke studentskému účtu dostanete bezkontaktní platební kartu, která je pojištěná proti ztrátě i v zahraničí, výběry z bankomatu komerční banky jsou zdarma a student může uskutečnit jeden výběr měsíčně v bankomatech mimo českou republiku. Při zakládání účtu je dobré předložit ISIC kartu, dostanete za ní bonus až 200 korun na váš účet.

Účet pro studenty od GE Money

GE money bank nabízí pro studenty také účet, nazývají ho Genius student. Jedná se o standardní běžný účet, který je vedený v českých korunách. Pro založení účtu genuis student od GE money bank musíte mít od 15 do 27 let. Při vyřizování bude potřeba potvrzení, že jste student, jinak vám účet neuzavřou. Zřízení, vedení a i zrušení účtu je úplně zdarma. Výběry z bankomatu GE money bank jsou zdarma, měsíční elektronické výpisy taktéž. Zdarma jsou i další služby jako, zadávaní trvalých platebních příkazů a ostatních pravidelných plateb, kompletní přehledy o dění na vašem účtu i prostřednictvím email servisu a můžete si založit kontrolovaný úvěr flexikredit až do výše 10 tisíc korun. I u GE money bank dostanete bezkontaktní platební kartu i NFC kartu v mobilu.

Studentský účet zdarma od MBank

Některé banky mají tak jednoduché pravidla fungování, že není třeba platit za vedení účtu, tudíž takový účet může používat i běžný student. Jedna taková banka je zrovna Mbank. Mbank nabízí produkt mKonto, které používá až 500 tisíc zákazníků po cele české republice. Všichni zákazníci od mBank ušetří až jednu miliardu korun na poplatcích, které nesmyslně účtuje konkurence. Takže klient ušetří u mBank až 2 tisíce korun za jeden rok, to je velmi výhodné. Účet u mBank se zakládá bez poplatků, neplatí se ani za vedení či rušení účtu, vše je úplně zdarma. U mBank k vytvořenému účtu dostanete bezkontaktní platební kartu se kterou můžete uskutečnit až tři výběry z jakéhokoliv bankomatu v české republice. K otevření účtu vám stačí jen občanský průkaz.

Studentský účet bez poplatků od Fio banky

Další bankou vhodnou pro studenty, je Fio banka, nemá žádné zbytečné poplatky za převod peněz, vedení účtu, a nebo jeho zrušení. Další výhoda pro studenty je velmi intuitivní internet banking u kterého nepotřebujete k přihlašování žádné složité certifikáty a další podpůrné nástroje, můžete mít i mobilní aplikaci smartbankig pro všechny moderní platformy jako je iOS, Android a Windows phone. Jinde placené věci jako trvalé příkazy, jsou ve Fiu zdarma, takže student si může zadat příkaz, který za něj bude platit třeba školné. U Fia dostanete k účtu úplně zdarma bezkontaktní platební kartu MasterCard Debit PayPass, můžete s ní platit po celém světě bez obav, všechny limity karty jdou nastavit v internetbankingu. K založení účtu potřebujete, občanský průkaz a sto korun. Vyřízení trvá pár minut, žádné složité papirování.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Bankovní účty'
Tipy na jiné články