Finanční produkty a služby Air Bank

16.02. 2014 • Bankovní účty

V posledních letech se v České republice objevilo několik moderních bank, které fungují zcela či alespoň z velké části jako internetové banky. Jednou z nich je i Air Bank.

O Air Bank

Air Bank představuje bankovní instituci, jež funguje na od listopadu roku 2011. Licenci od České národní banky má od května 2011. Je členem skupiny PPF, což je jedna z největších finančních a investičních skupin ve střední a východní Evropě. Majitelem Air Bank je Petr Kellner.

Zaměřuje se na finanční produkty a služby pro drobnou klientelu. Zakládá si především na inovativním internetovém bankovnictví, ale má i síť svých poboček. Kromě toho si banka buduje image otevřené, pravdivé, srozumitelné, přehledné a přístupné instituce. Jejím sloganem je „I banku můžete mít rádi.“

Finanční produkty a služby Air Bank

Air Bank poskytuje svým klientům základní finanční produkty a služby:

Běžný účet: Na rozdíl od běžných účtů u jiných bank nabízí Air Bank výraznější zhodnocení typické pro spořící účet. To je však podmíněné pěti měsíčními platbami kartou Air Bank. V opačném případě není běžný účet úročený vůbec. Vybrat si tak můžete mezi Malým a Velkým tarifem. U každého můžete mít zdarma až deset běžných účtů, tři spořící účty a dvě platební karty. Malý tarif je bez měsíčního poplatku a u Velkého tarifu platíte paušálně poplatek 100 Kč. Peníze můžete vybírat i z terminálů Sazky. Z dalších služeb je možné využít Chytré inkaso, mobilní aplikace pro chytrý telefon atd.

Spořicí účet: Air Bank se snaží vždy držet úrokovou sazbu svého spořícího účtu mezi třemi nejvyššími. To je omezené na vklady do výše jednoho milionu korun. Na spořícím účtu jsou peníze stále k dispozici, takže je možné si peníze z něj kdykoliv převést na jakýkoliv účet. Spořit lze nejen v českých korunách, ale také v eurech a amerických dolarech. Založení spořícího účtu je možné provést jednoduše online. Internetové bankovnictví umožňuje na spořících účtech vytvořit až deset virtuálních obálek, které si můžete pojmenovat podle toho, na co chcete šetřit.

Půjčky: Neplatíte za jejich vyřízení. Banka odměňuje klienty za včasné splácení odpuštěním několika splátek. Nic se neplatí ani za předčasné splacení či mimořádnou splátku. I půjčku je možné vyřídit si online na základě podání elektronické žádosti. Už při jejím vyplňování zjistíte, kolik vám Air Bank půjčí a za jakých podmínek. Uzavření půjčky může proběhnout online, poštou, na pobočce či prostřednictvím kurýra.

Refinancování půjček: Air Bank nabízí refinancování neboli sloučení více půjček u jiných bank. Refinancování je bez poplatku. Refinancovat lze hotovostní půjčky, kreditní či splátkové karty a kontokorent.

Internetové bankovnictví Air Bank

Air Bank má moderní internetové bankovnictví, ve kterém lze provádět většinu finančních transakcí. Je intuitivní a kvalitně zabezpečené. Připojení je šifrované bezpečnostním certifikátem vydaným společností Verisign.

Internetové bankovnictví má různé vychytávky, např. přehlednou navigaci, vlastní zvolení domovské stránky, jednoduché přesouvání peněz mezi účty přetáhnutím myší, zrušení poplatku v historii transakcí, využití internetového bankovnictví jako e-mailu, dokumenty online či možnost pojmenovat účty.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Bankovní účty'
Tipy na jiné články