Naučte se opravdu dobře investovat. Vyplatí se vám to

20.06. 2020 • Investice

Zejména v dnešní době, kdy jsou úrokové sazby na spořicích účtech blízké nule, je už opravdu málokdo schopen považovat klasické spoření za způsob zhodnocení financí. Takto uložené peníze vám totiž v žádném případě nepokryjí ani inflaci, a tedy v podstatě tratíte. Také proto se stále více lidí dívá směrem k investování. Velká část z nich od toho ale upustí třeba proto, že to považuje za složité nebo že si myslí, že to nezvládne.

Jste-li mladí, můžete si dovolit riskovat

Je pravdou, že naučit se dobře investovat je poněkud zdlouhavější proces, než se třeba naučit řídit auto. Budete muset počítat s tím, že si projdete i slepé uličky, ale protože všechno špatné je pro něco dobré, tak se právě touto cestou nejvíce naučíte a získáte stabilní finanční zajištění, minimálně přehled ve finančním světě pak určitě. Ještě z nikoho se nestal dobrý investor přes noc.

Je důležité zejména umět dobře vybalancovat:

  • Riziko
  • Ochranu kapitálu

Odpovědným postupem u každé investice je vždy to, že bychom si to měli nejprve vyzkoušet s menším vkladem. Teprve potom, jakmile získáme určitou představu, jak věci fungují, můžeme se rozhodnout pro větší investici. Mladší lidé okolo 30 let obecně mohou jít do rizikovějších investic, jako jsou různé pákové produkty, protože před sebou mají v podstatě ještě celý život aktivní ekonomické činnosti, ať už se jedná o zaměstnání nebo podnikání. Čím více se vám však blíží důchodový věk, tím je lepší více myslet na ochranu kapitálu, třeba formou investování do dluhopisů nebo ETF.

Investice nejsou strašákem

V dnešní době platí jedno pravidlo. Peníze, které vám leží na účtu, nejsou využity účelně. Peníze máme od toho, aby nám vydělávaly, a kdo se naučí investicím, jako legitimnímu nástroji na zhodnocení peněz, důvěřovat, toho čeká spokojenější život.

Na článku jsme spolupracovali s magazínem Business way. Udejte i vy svým financím správný směr!

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Investice'
Tipy na jiné články