Nebankovní půjčka bez registru

07.08. 2014 • Půjčky a hypotéky

Možností, jak si rychle půjčit peníze je v zásadě několik. Jako první možnost vás dozajista napadne půjčka v bance. To má své výhody i nevýhody. Obecně se však dá říci, že půjčka v bance je sice relativně levná (spíše řekněme nepříliš drahá), ale její získání je obvykle těžší. Ať už z důvodu zevrubného zkoumání bonity (schopnosti splácet) klienta nebo ze zdlouhavého vyřizování.

Půjčka v rodině?

Další možností je půjčka peněz od známých, rodiny nebo přátel, případně od jiné soukromé osoby, která půjčuje peníze. Tuto možnost dá se říci můžeme doporučit - tedy v prvé řadě oslovit rodinné příslušníky a přátelé. V případě dobrých vztahů se můžete dohodnout na nízkém úroku a rozumném splátkovém kalendáři. Nevýhodou je riziko narušení vztahů, pokud byste půjčku včas nespláceli.

Půjčka od nebankovní společnosti

Jednou z nejvíce diskutovaných a velmi rozšířených možností je půjčka od nebankovních společností. V případě nebankovních půjček bez registru se jedná o zpravidla krátkodobé nebo střednědobé (doba splatnosti do 5 let) půjčky s nižší částkou. Takové rychlé půjčky jsou obvykle sjednány online po internetu, odpadá nudná administrativa, společnosti nemusejí tolik zkoumat finanční situaci žadatele (nenahlížejí do registrů dlužníků). Na druhou stranu jsou nebankovní půjčky o poznání dražší než tradiční půjčka od banky. Ikdyž se často jedná o tzv. bezúročné půjčky , není zapůjčení peněz zdarma. Náklad se ale skrývá v poplatku. Sledujte pečlivě výši RPSN a pro jistotu si jej přepočítejte v některé z dostupných kalkulaček.
Podíváme-li se na nebankovní půjčku bez registru trochu podrobněji, nalezneme několik léty ověřených poskytovatelů těchto finančních služeb. Pojďme se na jejich nabídku podívat detailněji.

Nebankovní půjčka od Ferratum

Ferratum Czech je již na českém nebankovním trhu poměrně známá a má ve své databázi již desetitisíce klientů. Hlavní službou Ferratum jsou tzv. finské půjčky. Jedná se o rychlé online půjčky bez potvrzení příjmů  a bez nutnosti ručitele. Půjčit si můžete částku do 10 000 Kč se splatností 7 až 45 dnů. Půjčka je snadno dosažitelná - vyřízení žádosti je online pomocí formuláře. O stavu žádosti se dozvíte velice rychle - zamítnutí je v případě, když žadatel patří mezi časté neplatiče půjček nebo nesplňuje podmínky pro získání zápůjčky. O tom, zda skutečně Ferratum poskytuje nebankovní půjčku bez nahlížení do registru, se přesvědčíte, pokud vyplníte žádost.

Nebankovní půjčka od Acema

Od společnosti Acema si můžete v rámci Půjčky na cokoliv půjčit od 100 000 Kč až po sumu 5 miliónů. Půjčka je skutečně na cokoliv, bezúčelová. Můžete ji využít na dárky, dovolenou, pořízení auta či na náhlé výdaje. Společnost účel nijak nezkoumá. U vyšších částek je nutné ručení nemovitostí. Možnou výhodou je fakt, že Acema nezkoumá registry dlužníků  a nepožaduje doložení vašich příjmů. Půjčka se prezentuje bez skrytých poplatků. Vždy však důrazně doporučujeme pročíst smlouvu a podmínky půjčky. Půjčka od Acema je zatížena minimální administrativou. Splátky si během platební doby můžete snižovat a případně prodlužovat dobu splatnosti. Tyto vlastnosti jsou však vykoupeny cenou úvěru vyjádřenou v RPSN.

Nebankovní půjčka od Zaplo

Zaplo poskytuje zejména krátkodobé půjčky v nižších částkách od 500 do 5 000 Kč. První půjčka je tzv. bezúročná. To znamená, že jsou vám poskytnuty první peníze zdarma, bez úroku a poplatku. Až další půjčky jsou s poplatkem. Například při opakované půjčce 5000 Kč na 1 měsíc je poplatek 950 Kč. Opakovaná půjčka může být až do výše 12 500 Kč se splatností do 30 dní, kterou si můžete případně prodloužit.
Jako u všech nebankovních půjček bez registru, i zde platí, že je zápůjčka relativně drahá. Vyjádřeno v ukazateli RPSN jsou roční náklady řádově vyšší než u půjček od bank. U bankovní společnosti dostanete zpravidla půjčku s RPSN kolem 10%, u nebankovních firem v řádu stovek až tisíců %. Nutno však zmínit, že banky neposkytují půjčku bez nahlížení do registru.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články