Nebankovní půjčky na zástavu nemovitosti

07.08. 2014 • Půjčky a hypotéky

Našetřit větší finanční obnos bylo vždy těžké a mnohdy velmi zdlouhavé. Pokud rodina potřebuje rychle větší prostředky, může se obrátit na banku s žádostí o půjčku. Banky však poměrně složitě a podrobně zkoumají bonitu každého žadatele o půjčku. A pokud budete žádat částku ve vyšších statisících nebo v milionech, tak je proces získání půjčky či hypotéky  otázkou i několika týdnů. Jednou z alternativ je půjčka na zástavu nemovitosti u nebankovní společnosti.

Klasickým typem půjčky na zástavu nemovitosti je hypotéka, tedy úvěr na pořízení nemovitosti. Jedná se o účelový úvěr - hypotéku zpravidla není možné využít jinak než na financování bydlení. Zástava nemovitosti v tomto případě supluje určité ručení. Pokud by klient nebyl schopen splácet, tak by nemovitost padla na úhradu závazku. Ať už by nemovitost odkoupila banka, nebo byla vydražena v některé z veřejných dražeb.

Půjčka na zástavu nemovitosti je o poznání levnější než půjčka bez zástavy. Dostanete nižší úrok  a také máte možnost zapůjčit si vyšší obnos.

Pokud hledáte možnost, jak si půjčit vyšší finanční částku a nechcete peníze využít na financování bydlení , tak zvolte americkou hypotéku či půjčku. Je to bezúčelový úvěr, u kterého se ručí nemovitostí. U této půjčky dostanete nižší částku než je hodnota zastavené nemovitosti a půjčka je obvykle zatížena vyšším úrokem, je tedy celkově dražší. I tak je ale možné nalézt poskytovatele americké půjčky, která je v konečném důsledku levnější než běžný spotřebitelský úvěr.

Půjčka na zástavu nemovitosti je zvolena v případech, kdy již nezbývá mnoho možností, jak si půjčit peníze nebo nějaké vhodným způsobem vydělat. V případě, že je žadatel veden v registru dlužníků, nemá trvalý dostatečný příjem, tak ručení nemovitostí je poslední šance na získání půjčky.

Na trhu s úvěry naleznete komplexní nabídku půjček na zástavu nemovitosti. Konkrétní parametry půjček  se liší dle poskytovatele. Je proto důležité pečlivě srovnávat nabídky a nakonec vybrat tu nejvhodnější. U některých nebankovních společností můžete ručit i nemovitostí, která není vaším majetkem, ale jste s majitelem dohodnuti o zástavě.

Výhody nebankovní půjčky na zástavu nemovitosti

Jednou z hlavních výhod půjčky na zástavu nemovitosti je její snadná dostupnost. Jelikož můžete ručit majetkem, tak půjčka není pro poskytovatele tak riziková. Navíc dostanete obnos nižší než odhadní cena nemovitosti. To v případě problémů se splácením dává trumf do rukou poskytovatele. Zbylý závazek snadno uhradí z nuceného prodeje nemovitosti.

Pozitivním signálem je i fakt, že u půjčky se zástavou nemovitosti dosáhnete na vyšší finanční obnos. Čím hodnotnější nemovitostí budete ručit, tím vyšší půjčku si můžete zapůjčit. I přes slabší bonitu můžete nebankovní půjčku se zástavou nemovitosti získat.

Jelikož se úvěrový trh stále rozrůstá a konsoliduje, tak je i administrativa spojená s vyřízením půjčky rychlá a přehledná. Firmy, které chtějí dlouhodobě uspět, se o své klienty a žadatele starají. Už jen výjimečně narazíte na společnosti, které mají nepřehledné sáhodlouhé smlouvy psané titěrným písmem s řadou skrytých poplatků. Transparentní podmínky a jednání se pomalu stává standardem. Vždy je však nutné pečlivě zkoumat podmínky a reference dané firmy. I dnes se bohužel objevuje řada podvodníků, kteří se snaží nachytat nezkušené žadatele na nevýhodné půjčky.

Díky moderním technologiím můžete žádost o půjčku vyřídit online po internetu. Je to rychlé - stačí vyplnit formulář, během pár minut se vám ozve operátor, který s vámi dojedná detaily půjčky.

Nevýhody nebankovních půjček na zástavu nemovitosti

Jednou z markantních nevýhod všech půjček je fakt, že nevíme, jak na tom budou naše finanční příjmy v budoucnosti. Je důležité velmi do hloubky promyslet každý finanční závazek ve formě hypotéky  či půjčky. U vyšších částek se vyplatí rada finančního poradce . Zde však pozor na poradce, kteří myslí především na vlastní kapsu.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články