Nebojte se nebankovních půjček, máme pro vás TIP

23.05. 2018 • Půjčky a hypotéky

Zatímco dříve byly nebankovní půjčky skutečným rizikem, dnes je situace úplně jiná. Dříve totiž mohl peníze půjčovat každý, kdo měl živnostenský list, toho mnoho podvodníků zneužilo a začali nabízet buď zcela podvodné půjčky, nebo nevýhodné půjčky, u kterých klienti přeplatili neuvěřitelné částky. Dnes už nic takového naštěstí není možné, a to především díky České národní bance, která na nebankovní sektor půjček dohlíží a každý společnost musí mít od ČNB povolení ke své činnosti.

Česká národní banka pravidelně provádí kontroly a udělenou licenci může také snadno odebrat. Díky tomu je trh nebankovních půjček férový a výhodný. Existují také asociace, které dbají na férovost nebankovních půjček, například Asociace poskytovatelů nebankovních půjček, která bojuje proti podvodným a nevýhodným půjčkám.

Dnes už nebankovní půjčky bez problému konkurují skutečným bankám, a to jak ve výši půjčky, tak ve výhodných podmínkách a podobně. Není vůbec ojedinělé, že celkové podmínky a především úrok je u nebankovní půjčky mnohem výhodnější než u banky. To je dáno velkou konkurencí mezi jednotlivými poskytovateli nebankovních půjček, kterých je několik desítek, takže se vždy snaží klientům nabídnout výhodnější podmínky než konkurence.

Jaké výhodné nebankovní půjčky nejlépe zvolit, pokud si nechci půjčit vysokou částku

Jestliže potřebujete spíše menší půjčku, typicky do několika málo tisíc, je velmi dobrou volbou půjčka Kamali, a to především proto, že se na malé půjčky specializuje, dokáže vám tak nabídnout výhodné podmínky. Půjčit si můžete už od 1000 Kč, což není příliš obvyklé, maximálně však 20 000 Kč. Jedná se o typické půjčky do výplaty, případně půjčky do důchodu, které si půjčíte většinou na jeden měsíc a splatíte je naráz – avšak není problém si půjčku rozložit do více splátek. Za Kamali půjčkou stojí finanční společnost s historií, a to Home Credit, a.s., která má u nás tradici od roku 1997.

Další významnou půjčkou, která se specializuje na menší půjčky na cokoli, je Lendon půjčka. Možná vám nic neříká, ale půjčka Lendon je poskytována stejnou společností, jako například známější CreditOn či CreditAir, stojí za ní Creamfinance Czech, s.r.o. a má za sebou několik let zkušeností. Lendon půjčka je menší půjčkou do výplaty a podobně. Půjčit si můžete od 2000 Kč do 15 000 Kč. Vše vyřídíte pohodlně z domova a navíc půjčku můžete získat opravdu rychle, Lendon půjčka si na rychlosti a flexibilitě zakládá. Ihned budete vědět, zda vám půjčku schválí.

Jak se orientovat na trhu nebankovních půjček?

Nebankovních půjček je na českém trhu nespočet, odhadem se jedná o desítky společností, navíc každý z nich může mít více obchodních značek půjček, například Home Credit, a.s. poskytuje několik půjček pod různými jmény. Najít nejvýhodnější půjčku může být sice obtížné, ale také naopak až neuvěřitelně lehké – stačí využít online srovnání půjček, které vám na jedno kliknutí ukáže tu nejvýhodnější půjčku právě pro vás. Využijte toho a půjčte si výhodně a bez rizika. 

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články