Nejlevnější nemovitosti v zahraničí

02.09. 2021 • Nemovitosti

Ze statistických údajů realitního serveru Sreality vyplývá, že zájem Čechů o reality v zahraničí, v průběhu první poloviny roku 2021, stoupl více než o polovinu. Největší zájem je o Chorvatsko, ale lidé mají zájem také o nemovitosti ve Španělsku, Itálii, Albánii, Řecku, Bulharsku, nebo Egyptě. Největší zájem je o rekreační domy, ty z celkového počtu zaujímají takřka tři pětiny. U bytů je to více než třetina, zbytek připadá pozemky a komerční nemovitosti.

Chorvatsko

Největší zájem je o Chorvatsko. V případě Chorvatska se poptávka meziročně více než zdvojnásobila. Zájemci o nemovitost oceňují dobrou dojezdovou vzdálenost, podobnost jazyka i fakt, že Chorvaté jsou na Čechy zvyklí. Ovšem ceny nemovitostí v Chorvatsku ani zdaleka nepatří k nejlevnějším. Studio o rozloze 40 m² lze na pobřeží zřídka pořídit za méně než 100 000 EUR (2 550 000 Kč).

Španělsko

Černým koněm by se ale dalo nazvat Španělsko, kde jsou ceny až neuvěřitelně nízké. Dle údajů serveru Reality ve Španělsku, například ceny bytů 3+1 v přímořské letovisku Torrevieja začínají na 49 000 EUR (1 252 000 Kč), za podobnou cenu jsou na pobřeží Costa Blanca dostupné také bungalovy. Ceny řadových domů pak startují na 79 000 EUR (2 020 000 Kč). Přičemž pobřeží Costa Blanca je skvěle dopravně dostupné, a to jak letecky (přímé lety Pardubice - Alicante), tak automobilem. Například z Prahy je to do města Torrevieja 2 300 km po kvalitních dálnicích. Navíc jsou zde vlastně jen 2 roční období, jaro a léto. Na plážích jsou lidé celoročně, teplota moře přesahuje 20 °C od května do poloviny listopadu a nikdy neklesá pod 14 °C.

Nejlevnější nemovitosti v zahraničí

Nejnižší ceny ovšem nabízí Egypt a Bulharsko. Zatím co bezkonkurenčně nejnižší ceny nabízí Egypt. U případě Bulharska češi oceňují dojezdovou vzdálenost a to, že země je součástí EU.

Egypt

Bezkonkurenčně nejnižší ceny nemovitostí jsou v Egyptě. Například apartmány s jednou ložnicí v letovisku Hurghada jsou dostupné od 280 000 Kč. Apartmány jsou součástí komplexu Safari House, který leží pouhých 200 metrů od pláže.

Bulharsko

Za méně než milion lze zakoupit také nemovitost v Bulharsku. Například apartmán se dvěma ložnicemi, přímým vstupem na zahradu a na soukromou oblázkovou pláž, který je součástí komplexu July Morning seaside resort v přímořské městě Kavarna, je aktuálně v prodeji za 990 000 Kč.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Nemovitosti'
Tipy na jiné články