Přátelství jako klíč k úspěchu

10.04. 2021 • Zajímavosti

Pro každého člověka je přátelství důležité. Má blahodárný vliv na naše životy a vědci prokázali, že v nás vyvolává pozitivní emoce. Přátelství je klíčem k úspěchu a duševní pohodě. Povězme si více o přátelství jako takovém a jestli je možné navázat přátelství ve vztahu a zároveň zachovat mileneckou intimitu.

Proč je přátelství tolik důležité?

          Život bez přátelství by byl smutný. Každý touží po sociálním kontaktu. Většina z nás má alespoň jednoho blízkého přítele, kterému se může svěřit se svými starostmi. Přátelství je životabudičem a dodává nám energii, prodlužuje život a s podporou přátel se rychleji zotavujeme z nemocí. S přáteli poznáváme nové věci, zažíváme dobrodružství a předcházíme nadměrnému stresu. Jen si vzpomeňte, jak jste se cítili uvolněni, když jste podnikli s přáteli výlet, poseděli v hospůdce nebo vzpomínali na veselé historky. Ti praví přátelé nás berou takoví, jací jsme, podrží nás v obtížném období, motivují nás a přivádí nás k novým aktivitám. Pokud jste své přátele dlouho neviděli, je načase jim zavolat a setkat se!

Ukažte, že je mezi vámi silné přátelské poutu

          Přátelské pouto je takřka nerozbitné a rozumíte si spolu i beze slov. Ukažte svému okolí, jak vám záleží na přátelství a jak jsou pro vás kamarádky nebo kamarádi nepostradatelní. Podarujte je a sebe tričky pro nejlepší kamarády a navrhněte na ně originální potisky. Tričko BFF pořídíte i s hotovými potisky a nápisy, které vystihnou všechny vaše přátele. Určitě jsou mezi vašimi přáteli i fanoušci seriálů, o kterých dokážou mluvit hodiny. Takovým přátelům věnujte trička ze seriálů v jejich oblíbené barvě. Oblečte se všichni do těchto triček a užijte si v nich spoustu zábavy a veselí!

Je možné přátelství mezi mužem a ženou?

          Někdo by na takovou otázku odpověděl jednoznačně, že ne. Studie z roku 2007 jim dává za pravdu. Čisté přátelství mezi mužem je spíše nahodilé a většina z nás se přátelí s lidmi stejného pohlaví. Existují ale i lidé, kteří se raději přátelí s osobami opačného pohlaví, jen je podstatné mít stejný pohled na věc. Přátelství mezi mužem a ženou vzniká tehdy, když se oba vnímají jako sourozenci, dokážou spolu mluvit o svých pocitech, podporují se navzájem, nepožadují po sobě nic, co náleží partnerům a navzájem se respektují.

Když přátelství přejde ve vztah

          Říká se „kamarád taky rád“. Nezřídka přátelství přejde ve vztah, ale může to být i opačně. Ve vztahu se po několika letech k sobě chováte jako přátelé, ale milenecké pouto už se vytratilo. Často se stává, že ve smíšeném přátelství jedna strana vzplane touhou po tom druhém a objeví se vzájemná sexuální přitažlivost. Vztah vzniklý z přátelství je postaven na pevných základech, protože toho přátele o sobě dost vědí, znají své nedostatky a podrželi se v těžkých dobách. Šťastný vztah je právě takový, kdy jsou oba nejlepšími přáteli a zároveň milujícími partnery.

          Přátelství vznikají v průběhu našeho života nebo si je neseme z dětství. Pokud i vy máte svého nejlepšího kamaráda nebo kamarádku, posilujte přátelství mezi vámi, naslouchejte si a buďte k sobě upřímní. Přátelství postavené na pevných základech nic nezboří.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zajímavosti'
Tipy na jiné články