Aukce půjček online

16.05. 2014 • Zajímavosti

Chcete-li si půjčit peníze, můžete využít rozmanitých půjček. Jednou ze zajímavých možností je aukce půjček. Že stále nevíte co přesně si pod tímto pojmem představit? Přibližme si aukci půjček.

O aukci půjček

Aukce půjček probíhá na aukčních portálech, kterých je v poslední době čím dál více. Celkově se nejrůznějším půjčkám na internetu daří a výjimkou nejsou ani půjčky nebankovních společností či soukromých investorů.

Většina portálů na aukci půjček funguje jednoduše. Registrujete se na webu a pak už se můžete zapojit do aukce. Díky velkému zastoupení na straně poptávky i nabídky většina lidí najde produkt na míru.

Jak přesně probíhá střed nabídky a poptávky při aukci půjčky? Dlužník si zadá žádost o půjčku. Vyplní formulář, ve kterém zadá parametry, které chce, aby jeho půjčka splňovala.

Věřitel podá nabídku na půjčku a v ní uvede, jaké záruky a další parametry požaduje od dlužníka. Dlužník takovou nabídku může přijmout, ale i odmítnout. Konkrétní proces, jak k tomu dochází, je věcí každého aukčního portálu.

Nad střetem nabídky a poptávky stojí administrátor webu. I jeho funkce se mohou lišit podle jednotlivých portálů

Výhody a nevýhody aukce půjček

Hlavní výhodou aukcí půjček je, že se na jednom místě nachází hodně rozmanitých nabídek i poptávek. Ať už si budete chtít půjčit, nebo naopak půjčku poskytnout, jistě najdete variantu produktu, která vás zaujme.

Kvalitní portály nabízející aukce půjček mají vyhledávací systém, do kterého si nastavíte vámi potřebné parametry. Často jde o vyhledávání podle města, popřípadě i dle částky atd.

Některé portály dokonce nabízejí vložení inzerátu zdarma, což vám ušetří další náklady. Najdete i půjčky, které se přímo specializují na poskytování produktů lidem v registru dlužníků, studentům, těm, kteří nemohou prokázat příjem atd. Jde o osoby s nižší bonitou, které by jinak měli malou šanci si půjčit.

Nevýhodami aukcí půjček je, že musíte být opatrnější, než když si půjčujete od banky či zavedené nebankovní společnosti. Půjčku vám nabízí různí lidé a v silách aukčního portálu není možné kontrolovat jejich serióznost.

Rizika samozřejmě vznikají i těm, kteří peníze nabízí, zvlášť když se zaměřují na nabídku půjček méně bonitním klientům. Na druhou stranu je-li vše podchycené smlouvou, má samozřejmě věřitel právo půjčené peníze vymáhat zpět soudní cestou.

Poskytovatelé aukce půjček

Na internetu najdeme různé servery, na kterých probíhají akce půjček. Přibližme si alespoň tři.

Prestito

Internetový portál Prestito.cz je projekt společnosti HM Capital Partners. Jeho cílem je nabídnout lidem alternativu k získávání půjček přes banky a nebankovní instituce.

Prestito.cz vznikl pro lidi, kteří si chtějí půjčit, nebo sami nabízejí půjčku a nechtějí platit vysoké úroky či skryté poplatky. Jejich vizí je nezamlčovat žádné informace a pomáhat klientům najít přesně to, co hledají.

Zájemci o půjčku si mohou na portálu zdarma vytvořit aukci. V této aukce své produkty může nabídnout více investorů najednou a díky tomu si má zájemce o půjčku z čeho vybírat.

Prestito.cz také nabízí provizi pro ty, kteří přivedou nové investory či ty, kteří mají o půjčku zájem.
Internetový portál nabízí svým klientům následující služby - zprostředkování úvěrů, prověřování zájemců o půjčku v Centrální evidenci exekucí, právní pomoc při vymáhání pohledávek a daňové poradenství.

Bankerat

Bankerat.cz patří mezi největší portály pro poskytování a administraci půjček. I zde je na jedné straně velká skupina těch, kteří hledají půjčku, a na druhé těch, kteří si půjčit chtějí.

Bankerat.cz slibuje dlužníkům půjčky bez skrytých poplatků, možnost určit si podmínky a nezávislost na bance. Výhodami pro věřitele je vysoké zhodnocení finančních prostředků, rozhodování podle vlastních kritérií a služby administrátora.

Administrátor vede účetní záznam o půjčce, a to po celou dobu jejího splácení. Tyto záznamy jsou k dispozici dlužníkům i věřitelům. Budete-li je chtít mít k dispozici, stačí se přihlásit do profilu. Pokud dlužník nesplácí půjčku, Bankerat.cz dlužníka upomíná telefonicky, e-mailem a doporučeným dopisem prostřednictvím pošty. Pokud nejsou tyto pokusy úspěšné, administrátor zajišťuje vymáhání včetně přípravy žaloby a exekuce.

Burzauveru.cz

Burzauvěru.cz poskytuje kompletní služby pro dlužníky i investory. Administrace webu má na starosti správu smluv. Celkově se web snaží poskytovat služby, aby zúčastnění byli co nejméně zatěžováni.

Na aukčním internetovém portále se snadno zorientujete. Je přehledný a zvládnete se v něm pohybovat, i když nemáte žádné zkušenosti. Předem se tak seznámíte se všemi podmínkami, úroky atd.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zajímavosti'
Tipy na jiné články