Půjčka v bance nemusí být nevýhodná, prohlédněte si nabídky

18.05. 2017 • Půjčky a hypotéky

Bankovní cestou to jde rychle a snadno. Pokud nevěříte, patrně ještě žijete v době devadesátých let minulého století, kdy půjčit si bylo takto opravdu těžké – časy se ale rozhodně velice změnily! Bankovní půjčka je dnes záležitostí tak možná na několik desítek minut, několik odpoledne v bance rozhodně nečekejte. Čekání je zkráceno na minimum, administrativní nálož dat a papírů také. A něco podobného je přeci vítané, ne? Byrokracii nechte na úřadech, v bance už je dnes jednání mnohem snadnější, než tomu bylo kdy dříve.

Ujasněte si, na co půjčku vlastně potřebujete

V první řadě je tu pár pravidel, která byste jako zájemce o půjčku v bance měli dodržovat. Je pravdou, že banka se sice nezeptá – alespoň ve většině případů, a pokud nejde o hypoteční úvěr – ale vy byste měli mít určitě jasno. Proč si půjčku berete, kvůli čemu ji potřebujete? Dokážete ji v pořádku splatit, aniž byste výrazněji nabourali rodinný rozpočet? Nabízí banka i nějaké doplňkové služby, které v případě potřeby – doslova jako když najdete? Pojištění schopnosti splácet, co zajistí klid, když utrpíte vážný úraz nebo přijdete o práci, protože půjčka už nebude problém, to je opravdu velmi důležitá věc.

Otázka, jak najít výhodnou půjčku, nemusí být vůbec nijak složitá. Ujasněte si několik základních pravidel.

  • Poměřujte čísla. RPSN je důležité, úroková míra také. A dobře si prohlédněte, jak lze nastavit splátkový kalendář, to si totiž zcela samozřejmě nemusíte rozmyslet za deset vteřin.
  • Doplňkové služby, jaké tu jsou? Pojištění schopnosti splácet je při ztrátě zaměstnání nebo vážném úrazu hodně důležitá věc, přeci jen – nikdo neví, kdy zrovna tohle může přijít.
  • Možnost změnit výši splátek by měla být zcela automatická. Pokud ji nemáte v základní nabídce, určitě bude lepší porozhlédnout se jinde – kde ji mají za jasnou samozřejmost.

Peníze rychle a bez zbytečných okolků, to rozhodně není jen sen. V dnešní době běžná realita všedního dne, stačí si jen vybrat dobrého poskytovatele s výhodným úrokem a jistě z toho budete mít nakonec radost. Vždyť opravdu výhodná půjčka dnes není jen tak, při tolika nabídkách na trhu není snadné si vůbec vybrat.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články