Vánoční půjčky bez navýšení

19.12. 2013 • Půjčky a hypotéky

V některých situacích je potřeba získat nějaké ty peníze navíc, protože je potřebujete pro nějaký speciální účel. Tudíž se vyplatí přemýšlet o půjčce od bankovní instituce či nebankovní společnosti. Ovšem nakupování vánočních dárků nevypadá jako ten nejlepší důvod pro zadlužení. Splátky s úroky nejsou ideální, ale pokud žádné úroky nejsou, nebo pokud nejsou příliš vysoké, pak se nad těmito vánočními půjčkami vyplatí přemýšlet. 

Zadlužení jenom kvůli dárkům na Vánoce smysl nemá, protože v novém roce by se rodina nebo jednotlivec mohl dostat do nepříjemné situace a hrozí také dluhová past. Důsledky hospodářské krize se také ukázaly na utrácení během vánočních svátků. Lidé se pokouší ušetřit, kde se dá. Podívejme se však společně na akční nabídky bankovních institucí a úvěrových společností.

Lepší sazby pro úvěry

Momentálně se jeví, že letošní rok bude v mnoha věcech jedinečný v oblasti poskytování půjček. Hlavní úrokové sazby České národní banky jsou na nule a úvěry zlevňují, čímž se o něco více začínají přibližovat k západní Evropě. Když u banky splníte stanovené podmínky, dá se získat půjčka s úrokovou sazbou, jež bude nižší než deset procent, což v minulosti nebylo úplně vždycky zvykem. Podívejme se zblízka na ty společnosti, jež poskytují sazbu úroků nižší než deset procent u půjček ve výši třiceti tisíc korun na dvanáct měsíců, či nabízejí speciální vánoční akci, jež by mohla celkově zajímavě snížit úrokovou sazbu. 

Produkt jménem Nová půjčka od Air Bank nabízí úrokovou sazbu 8,9% a RPSN 9,28%, což je zvýhodněná úroková sazba, na níž dosáhnete pouze v případě, že budete v pořádku splácet. Společnost Cetelem nabízí úrokovou sazbu 18,88% a 20,60% RPSN, přičemž pokud řádně splácíte, odpustí vám pět splátek. Pět tisíc korun se dalo získat v případě půjčky nad sto tisíc korun do půlky prosince. Hotovostní úvěr mPůjčka plus od mBank inzeruje úrokovou sazbu 9,99%. Pro získání úroků je ovšem vyloženě nutné si sjednat pojištění schopnosti splácet. Společnost Home Credit nabízí úrokovou sazbu ve výši 7,71% a RPSN 8,43%, ale pro zisk zvýhodněných úroků je opět nutné řádné splácení. V některých obchodech pak dokonce běží i akce Bezva Vánoce, kdy se dá ušetřit výrazněji a splátky jsou bez navýšení. Z nabízených možností úvěru se momentálně nejvíce vyplatí ten od společnosti Home Credit.

Akce internetových obchodů

Ušetřit se dá též v některém z internetových obchodů, jelikož s jejich asistencí se dá získat úvěr bez navýšení. Společnost Tesco nabízí Úvěr na kreditní kartu Clubcard Premium, což je úvěr přes kreditní kartu rozložený do deseti splátek. V tomto případě úvěr poskytuje společnost Home Credit. Jasnou podmínku pro úvěr představuje zařízení kreditní karty Clubcard Premium a zaplacení nákupu nad tři tisíce korun. V takovém případě se bezúročný úvěr rozloží ve splátkovém programu. Počet nákupů s nulovým navýšením vůbec není omezen a není uvedena ani doba trvání této akce. Firma Okay nabízí splátky na dvacet měsíců bez navýšení, což poskytuje společnost Essox a Cetelem. Nakoupené zboží musí být v minimální hodnotě 8 999 korun a akce končí ve druhé polovině prosince. Do konce roku 2013 trvá akce Bezva Vánoce na webu iStyle.cz, kdy jako podmínka úvěru je deset splátek a úvěr je od společnosti Home Credit. Aby se úroky vrátily, musíte správně splácet. LevneElektro nabízí možnost se společností Cetelem, kdy je nutné zaplatit devět splátek a potom doplatit zbytek. Pokud nesplatíte úvěr během devíti měsíců, potom se úvěr prodlužuje automaticky na tři roky a úroková sazba je 25,83%. Trošku znevýhodňující je, že úvěry bez navýšení se dají využít pouze v případě běžného spotřebitele a nedá se využít podnikatelem. Pakliže byste potřebovali věc k podnikání, nedostali byste tento typ úvěru.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články