Bezpečná půjčka na exekuci

03.07. 2015 • Tipy a radyExekuce

V životě každého z nás se může stát, že se najednou ocitne ve svízelné finanční situaci. Takovou situaci je mnohdy nutné vyřešit prostřednictvím zápůjčky. Následně je ovšem nezbytné řádně splácet částku, kterou dlužíme, jelikož v případě nesplácení by nám mohla hrozit exekuce. Jaké máme možnosti, pokud se nám nedaří plnit své závazky a jsme tedy vystaveni exekuci? Odpověď na tuto otázku se dozvíte v následujícím textu. Také Vám poradíme, jakým způsobem si vzít půjčku, jestliže potřebujete peníze na vyplacení exekuce, která Vám právě hrozí.   

Kdy přemýšlet o půjčce na vyplacení exekuce?

Jak již bylo nastíněno výše, do tíživé finanční situace se v dnešní době může velice lehce dostat každý z nás. V současné době tedy představuje hrozba exekuce pro mnoho lidí opravdu velkého strašáka. V případě, že nebudete schopni splatit svůj dluh, může se lehce stát, že přijdete o vlastní nemovitost, což potom lidem přináší přímo existenční problémy. Proto je v takovéto situaci vhodné se zastavit a velmi dobře se zamyslet, do dále dělat a jak postupovat. Výrazně lepším řešením, než přijít o například svůj dům či byt, je vzít si zápůjčku za účelem vyplacení exekuce. Tyto zápůjčky poskytuje ve svém portfoliu několik nebankovních společností. 

Zajímá-li Vás doba splatnosti zápůjčky, tak se liší v závislosti na tom, která nebankovní společnost ji poskytuje. Většinou ovšem trvá doba splatnosti zápůjčky od jednoho až po několik let. V určitých případech může doba splatnosti zápůjčky dosáhnout až například dvaceti roků, jako je tomu běžné u zápůjček u bankovních institucí. Zápůjčka, která slouží na vyplacení exekuce, se tedy vyznačuje svou variabilností a je možné si vzít zápůjčku už od hodnoty sto tisíc korun. Co se týká maximální hodnoty zápůjčky, tak ta se odvíjí od hodnoty nemovitosti, kterou dáváte do zástavy a od dalších skutečností. Prakticky potom zápůjčka probíhá tak, že peníze se neposílají klientovi, který o zápůjčku žádá, nýbrž se peníze posílají přímo na účet exekutora. Tímto způsobem dojde k rychlému vyřízení dané situace a také je takové řešení velice vítané v situaci, kdy bankovní účet klienta je z důvodu exekuce zablokován.    

Výhody půjčky na vyplacení exekuce

Pomocí bezpečné půjčky na vyplacení exekuce dojde ke zlikvidování Vašeho dluhu a zabránění hrozící exekuce. Další výhodou je, že nebankovní společnost, která Vám zápůjčku poskytuje, kompletně zabezpečí vyřízení všech formálních náležitostí, které exekutoři často žádají. Prostřednictvím zápůjčky dojde ke konsolidaci Vašich dluhů, předejdete dražbě Vašeho domu, bytu či jiné nemovitosti. V případě, že ovšem již byla dražba nařízena, existuje většinou možnost ji vydražit zpět. Nebankovní společnosti, od kterých si zápůjčku berete, většinou zabezpečí i vyčistění registru dlužníků, abyste tam již neměli žádný záznam. Vlastníkem nemovitosti jste i nadále Vy, nemělo by dojít k situaci, že by byla nemovitost převedena na společnost. V případě, že byste již nechtěli být vlastníkem dané nemovitosti, lze společnost informovat o Vašem zájmu nemovitost prodat. 

Hlavním pozitivem je skutečnost, že díky zápůjčce na vyplacení exekuce bude Vaše krizová situace vyřešena velice rychle. Pokud byste žádali o zápůjčku u bankovních společností, pravděpodobně byste takového rychlého vyřešení situace nedosáhli. Zápůjčka na vyplacení exekuce se totiž vyznačuje svojí rychlostí poskytování. Většinou není zapotřebí, abyste prokazovali Váš příjem. I v případě, že již byla exekuce zahájena, se dá ještě uzavřít smlouva. U zápůjček na vyplacení exekuce se nesetkáte s omezeními týkajícími se například Vašeho příliš vysokého věku. 

Jestliže máte názor, že vytloukání klínu klínem, tedy skutečnost, že si berete půjčku za účelem splacení jiné půjčky, není optimální řešení, musíme s Vámi samozřejmě souhlasit, jelikož máte pravdu. Ovšem v mnoha případech je hrozba zabavení Vašeho domu či bytu mnohem horší možnost, lepší je proto si vzít půjčku a snažit se exekuci zamezit. Následně potom dojde k vypořádání s věřitelem a mnohdy se stává, že získáte i lepší podmínky. Zápůjčku na vyplacení exekuce je tedy vhodné si vždy velmi důkladně promyslet a zvážit, zda budete schopni ji splácet. V případě, že ji totiž nebudete schopni řádně splácet, dostáváte se do dluhové spirály, ze které už je velice obtížné se dostat. 

Jelikož půjčka na vyplacení exekuce je velice rizikovou pro nebankovní společnosti, které je poskytují, je většinou nutný nějaký druh zajištění. Buď tedy ručí nějaký ručitel, další možností je ručit skrze nemovitost. Častá je ovšem situace, kdy člověk nedisponuje nemovitostí, pro tyto případy existuje tzv. půjčka na vyplacení exekuce bez ručení nemovitostí. V této situaci tedy může být zástavou například směnka.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články