České startupy se podívají do zahraničí

29.12. 2017 • Zajímavosti

Zajímavou příležitost pro české startupy připravila agentura CzechInvest. Zájemcům umožní bezplatnou účast na akcích v New Yorku, Tokiu či Singapuru, kde mohou inovativní české firmy snadno oslovit potenciální investory.

CzechInvest podporuje české startupy pravidelně. V průběhu ledna je tak možné podat přihlášku do již páté výzvy programu CzechDemo, v únoru pak do první výzvy CzechMatch. Co vše mohou firmy získat?

CzechDemo

Po přihlášení do programu a splnění všech podmínek se firma může účastnit akce TechDay v New Yorku nebo Slush Tokyo v Tokiu. Oboje jsou mezinárodně vyhlášené startupové akce, na kterých mohou firmy prezentovat své produkty či služby a ucházet se tak o zájem investorů. Vlastní účast zahrnuje výstavní stánek, poradenské služby, letenky pro dvě osoby a pomoc s přípravou propagačních materiálů.

Účastnit se mohou české firmy mimo region hlavního města Prahy se stářím maximálně 5 let a maximálně 50 zaměstnanci. Předpokladem je pochopitelně inovativní produkt či služba alespoň ve fázi prototypu či beta verze a ambice mezinárodního působení. Přihlášky je nutné podávat mezi 15-24. lednem 2018.

CzechMatch

Druhý program je určený pro firmy, jejichž cílem je aktivně zaujmout potenciálního investora. Program připraví zájemce na prezentaci podnikatelského záměru v Singapuru. V plánu jsou například účasti na workshopech s různými tématy, mentoring od zkušených lidí a samozřejmě letenky až pro dvě osoby na vlastní prezentaci, na níž následně investoři poskytnou zpětnou vazbu. Termín pro podání přihlášky je v tomto programu 5. – 16. února 2018.

Podmínky účasti jsou velmi podobné předchozím, nicméně stáří firmy je limitováno 1-7 lety. Opět pak platí, že žadatelem musí být mimopražská firma s maximálně 50 zaměstnanci a potenciálně atraktivním produktem pro zahraniční investory.

Získejte podporu a dotace EU

Získat prostředky pro malé, střední i velké podniky je s národními programy a dotacemi EU velmi jednoduché. Zorientujte se v aktuálních výzvách na webu MIDA Consulting, a pokud vás některá zaujme, specialisté společnosti vám rádi pomohou sestavit úspěšnou žádost.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zajímavosti'
Tipy na jiné články