Na konci roku jsou nebankovní půjčky nejatraktivnější, ukázal průzkum

02.12. 2019 • Půjčky a hypotéky

Finanční trh je plný půjček, to jste pravděpodobně zaregistrovali. O půjčky je zájem dnes a denně, největší zájem o ně je však ke konci roku, kdy se blíží vánoční svátky. To ukázal nedávno konaný průzkum, který se také zajímal o to, jaké konkrétní půjčky nejvíce táhnou.

Ke konci roku si lidé uvědomují, že si během roku opět nenašetřili na vánoční svátky, na vánoční dárky. I když si každý rok říkají, že si našetřit musí, stejně to odkládají a v listopadu zjišťují, že si stejně budou muset vzít směny navíc, jinak nemají z čeho vánoční dárky nakoupit.

Jenže směny navíc si bere mnoho kolegů, a tak pro některé není práce. A tak přemýšlí, jak zafinancují dárky pro své blízké. Naštěstí si uvědomí, že jsou tu půjčky, o které je možné požádat.

Nejatraktivnější jsou nebankovní půjčky

Nedávno prováděný průzkum ukázal, že nejatraktivnější jsou bezesporu nebankovní půjčky. Důvodem toho je vyšší pravděpodobnost jejich schválení. U klasických bankovních úvěrů se musí čekat i dlouhé týdny na schválení žádosti, jelikož se musí zjistit, jestli žadatel splňuje podmínky a požadavky banky. Pokud se přijde na to, že se požadavky nesplňují, automaticky je žádost zamítnuta. Společnosti poskytující nebankovní půjčky nekladou na žadatele tolik požadavků a nemají tolik podmínek. A tak je pravděpodobnost schválení půjčky větší.

O jaké konkrétní půjčky je zájem?

S koncem roku se zvyšuje zájem o takzvané vánoční půjčky, kromě nich jsou však atraktivní i klasické nebankovní rychlé půjčky online, jako je Razdva půjčka. Rychlé půjčky online jsou oblíbené hlavně proto, že je lze zřídit z pohodlí domova, a to během pouhých pár minut. Nemusí se chodit na pobočku, nemusí se nikam volat, nikam chodit. Jen se pár kliknutími odešle žádost a počká se na schválení, po kterém peníze přijdou na bankovní konto během mrknutí oka.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články