Nejvýhodnější pojištění vozidel

13.12. 2013 • Pojištění

Patříte-li k vlastním automobilu, pak určitě občas sháníte informace o tom, kde nejlépe svůj vůz pojistit. Určité pojištění musí majitelé dokonce uzavřít povinně. Mezi lidmi se vžilo jeho označení jako povinné ručení, ale úplně přesně se jedná o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Není přesně určeno, jestli musí být povinné ručení roční nebo krátkodobé, ale nějaké prostě mít musíte. A také není dopředu přesně dáno, u jaké společnosti se musíte pojistit, což znamená, že můžete pohodlně vyhledávat ty nejvýhodnější možnosti, jak si vlastní automobil pojistit. 

Určitě se nedá s naprostou jistotou určit, která pojišťovna nabízí nejlepší možnost, jak si pojistit vozidlo. Na internetu můžete objevit celou řadu kalkulaček, které dovedou vypočítat, jaké pojištění by se právě pro vaše auto hodilo nejvíce a u které společnosti ho pořídíte. Ze zákona jsou dané určité parametry povinného ručení a kromě nich si každá pojišťovna stanovuje svoje vlastní parametry a v tom se poté dají najít různé rozdíly ohledně koncové ceny pojištění. Pro jedno auto můžou být celkem velké rozdíly, takže si pořádně rozmyslete, komu se upíšete, abyste zbytečně neplatili horentní sumy navíc.

Každé pojištění je jiné

Rozhodně není moudré platit více peněz, když to není nutné. Některé pojišťovny svým klientům nabízí různé bonusy při používání vozidla bez nehody. Díky internetovým kalkulačkám můžete zjistit, jaké budou náklady na povinné ručení, díky čemuž zjistíte, kde bude nejlepší si sjednat pojištění auta vhodné právě pro vás. O výšce povinného ručení rozhodují technické informace o vozidle, ale též další parametry. Kalkulačky by měly být nezávislé a tedy objektivní. Můžete si klidně porovnávat jednotlivé nabídky ještě před sjednáním pojištění. 

Stačí zadat všechny potřebné údaje a vyjedou vhodné informace. Vždycky je možné si veškeré možnosti najít na internetu a propočítat si, jaké se nejvíce vyplatí. Cena povinného ručení závisí na množství faktorů. Podstatné jsou parametry vozidla a také informace o vlastníkovi vozu. Nabídky jednotlivých pojišťoven se od sebe mohou zásadně odlišovat a sami si můžete najít to nejvýhodnější pojištění vozidla vhodné právě pro vás.

Pokud už najdete nějaké to vhodné pojištění vozidla, pak je nejlepší ho uzavřít co nejrychleji, protože podmínky se klidně mohou změnit ze dne na den. Velká část pojišťoven již jde s dobou a umožňuje sjednávat předběžné smlouvy přes internet. Tudíž samotnou pojišťovnu navštívit pořád musíte a klidně se ještě můžete pozeptat na další detaily smlouvy. Určitě je vhodné vědět, jestli pojišťovna nabízí nějaké bonusy pro vzorné řidiče bez nehod.

Bonusy u pojištění 

Veškeré bonusy mohou příjemně ušetřit další finance z rozpočtu. Pojišťovny také nabízí i možnosti havarijního a cestovního pojištění. Při výběru pojišťovny si můžete veškeré věci propočítat přes internet a potom už budete vědět, do čeho vlastně jdete. Vyhledávání nejvhodnější pojištění přes kalkulačky nezabere příliš mnoho času a rozhodně dovede ušetřit hodně peněz, takže byste mu měli věnovat nějakou tu chvilku. Klidně totiž můžete ušetřit i několik tisíc korun a získat též bonusy. Každopádně se vyplatí srovnávat ceny a nabídky pojišťoven.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Pojištění'
Tipy na jiné články