Finanční produkty a služby ČSOB

14.02. 2014 • Bankovní účty

Československá obchodní banka (ČSOB) patří mezi nejznámější české banky. Pojďme si přiblížit něco o ní a její základní produkty.

O Československé obchodní bance

Československá obchodní banka (ČSOB) je bankou, jež působí na českém i slovenském finančním trhu. Jde o univerzální banku poskytující všechny základní bankovní produkty.

ČSOB je poskytuje fyzickým i podnikatelským subjektů. Banku vlastní belgická banka KBC, jež dále spadá do finanční skupiny KBC Group N.V. Jejím majoritním vlastníkem se stala roku 1999. O rok později převzala ČSOB Investiční a poštovní banku.

Finanční produkty a služby pro občany

Jak už jsme si uvedli, ČSOB je univerzální bankou poskytující všechny základní finanční produkty. Jsou jimi:

Hypotéky: ČSOB poskytuje několik produktů zaměřených na financování bydlení. Konkrétně jde o hypotéku s bonusem, bezstarostnou hypotéku (nejžádanější), hypotéku s garantovanou výší splátek (budete mít jistotu, že vaše měsíční splátka bude stejná po celou dobu splácení), hypotéka bez dokládání příjmů, předhypoteční úvěr určené na nákup nemovitosti, u níž nejsou splněné podmínky zřízení zástavního práva. Můžete si také sjednat americkou hypotéku, která nemusí být jen na účel bydlení, a půjčku na lepší bydlení vhodnou pro ty, kteří nemohou využít hypotéku této banky.

Spoření: S ČSOB můžete své peníze zhodnotit různými spořícími produkty - spořící účty, spořící účty s prémií, termínované vklady, termínované vklady Plus, dětské konto Slůně (pro děti do patnácti let). Rozšířené je i stavební spoření pro občany a firmy. Je možné si sjednat stavební spoření Českomoravské stavební spořitelny.

Investování: Lépe peníze zhodnotíte jejich investicí. ČSOB pro vás má projekt „Plán pro život“, v rámci kterého vám doporučí rozložení jednorázových či pravidelných investic. V nabídce ČŠOB jsou také penzijní produkty, životní pojištění se spořící složkou, podílové fondy pro občany i firmy a oblíbené je i online obchodování s cennými papíry. Investovat můžete do domácích i zahraničních cenných papírů.

Kreditní karty: Jsou rozšířeným produktem a nechybí ani v nabídce ČSOB. Vybrat si můžete ze čtyř karet - MasterCard Standard, MasterCard Standard pro studenty, MasterCard World a MasterCard Platinum. Jednotlivé produkty se liší svým měsíčním poplatkem, limitem, bezúročným obdobím i úrokovou sazbou.

Půjčky a úvěry: Pro financování svých záležitostí si můžete u ČSOB sjednat flexibilní půjčky na cokoliv a chcete-li si sjednotit více půjček a úvěrů od různých poskytovatelů, konsolidujte půjčky. Sjednat si lze rovněž povolené přečerpání úvěru.

Pojištění: ČSOB má ve svém portfoliu širokou škálu pojistných produktů - různá životní pojištění, pojištění schopnosti splácet u hypoték, pojištění budov, staveb a bytů, pojištění domácnosti, pojištění k půjčkám, pojištění pro cesty do zahraničí, pojištění právní ochrany pro řidiče motorových vozidel, cestovní pojištění, pojištění vozidel či úrazové pojištění k Dětskému kontu Slůně.

ČSOB neposkytuje své finanční produkty a služby jen občanům, ale také podnikatelům, malým a středním podnikům, bytovým družstvům a společenstvím vlastníků jednotek, neziskovým organizací a korporacím.

Elektronické bankovnictví

ČSOB nabízí své elektronické bankovnictví prostřednictvím několika moderních služeb ovládaných pomocí počítače, mobilního telefonu či pevné linky. Těmito službami jsou:

InternetBanking 24: Umožňuje vám ovládat své účty ČSOB pomocí online přístupu. V rámci této služby můžete provádět širokou škálu operací. K dispozici vám bude i uživatelská podpora.

SmartBanking: Je určená klientům ČSOB s telefonem či tabletem. Má aplikaci určenou přímo pro tato zařízení.

Digitální peněženka MasterCard Mobile: Představuje aplikaci do chytrého mobilu. Digitální peněženka umožní jejím uživatelům bezpečné uložení a opakované používání platebních karet. Můžete platit různými platebními kartami.

Linka 24: Pokud byste byli s ČSOB raději v kontaktu přes telefon, bude pro vás vhodná tato služba, jež vám umožňuje využití prostřednictvím mobilního telefonu i pevné linky.

Mobil 24: S touto službou můžete vybrané bankovní operace provádět za využití svého mobilního telefonu.

Info 24: Jde o jednoduchou službu, se kterou budete dostávat e-maily a SMS, které vás budou informovat o stavu vašich účtů a platebních kartách.

Komfortní vyúčtování: Služba vám umožní snadné placení výdajů za provoz domácnosti

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Bankovní účty'
Tipy na jiné články