Jak se díky těžbě Bitcoinu stát milionářem

19.08. 2018 • Tipy a rady

Představte si, že si zařídíte lukrativní pasivní příjem, díky kterému vám každý den na konto přibývají peníze, aniž byste zrovna něco museli dělat. Zdá se vám to jako sen? Nemělo by, protože existuje reálná možnost, díky které se vám to může vcelku rychle splnit.

Internetem již několik let koluje populární historka o mladém studentovi z Osla, který si z pouhé zvědavosti koupil přibližně 3000 Bitcoinů, ale pak na svůj nákup úplně zapomněl. O pár let později, když si čirou náhodou přečetl nějaký článek, kde se psalo o neuvěřitelném zhodnocení této virtuální měny, si vzpomněl, že si jich kdysi pár nakoupil. Nakonec zjistil, že aniž by jakkoli hnul prstem, vydělal si nákupem Bitcoinu, v přepočtu na koruny, téměř 20 milionů českých korun!

Bitcoin je virtuální zlato moderní doby, díky kterému se může stát milionářem každý z nás

Bitcoin patří mezi nejznámější virtuální měnu a zná ho široká veřejnost, dokonce možná i vaše babička. I když má jistou konkurenci v podobě dalších kryptoměn, stále se jedná o velice lukrativní komoditu, která svým investorům přináší nemalé zisky.

Oproti ostatním kryptoměnám má ještě další velkou výhodu, a tou je, že s ním můžete v mnoha obchodech platit. Existují kreditní karty s účtem vedeným v BTC a dokonce i Bitcoinmaty. Například v Praze najdete hned několik míst, kde můžete utrácet v Bitcoinech.

Jsou to kadeřnictví, kavárny, trafiky, ale i klasické obchody nebo třeba galerie. Jejich seznam se díky zvyšující se popularitě BTC neustále zvětšuje. Platba zpravidla probíhá přes aplikaci v telefonu, pomocí přednastavených QR kódů. Bitcoinem můžete platit také v Alze.

Bitcoin však nemá jen praktické využití, ale stejně jako jiné komodity, je normálně obchodovatelný na burze. Pokud chcete vydělávat investicí do BTC, držte se tohoto zlatého pravidla: Nakupujte když jde dolů a prodávejte, když roste. Nikdy ne opačně!

Skvělá zpráva je, že Bitcoiny si můžete natěžit doma

Bitcoiny jsou generovány procesem, kterému se říká těžba (anglicky bitcoin mining). Těžba Bitcoinu v podstatě není nic jiného, než potvrzování transakcí, které v bitcoin network probíhají. Tento proces probíhá metodou pokus omyl a provádí ho několik těžebních počítačů najednou.

Těžaři mezi sebou soupeří o to, kdo první tuto transakci potvrdí. Komu se to povede jako prvnímu, získá za odměnu Bitcoiny plus transakční poplatky.

Jak začít těžit Bitcoin

Pro získání Bitcoinu vlastní těžbou potřebujete těžební hardware, takzvaný mining rig. Ještě před nedávnem se pro potvrzování transakcí používaly obyčejné domácí počítače a výkonné grafické karty, ale ty, se zvyšujícím se počtem mincí, již nejsou dostačující. Proto se pro těžbu Bitcoinů vyvinul specializovaný HW takzvaný ASIC miner, který je navržen tak, aby zajišťoval co nevyšší výkon za co nejnižší spotřebu.

Při trošce zručnosti si můžete těžební hardware sestavit sami, ale pokud chcete začít těžit hned, je tu i možnost si ho rovnou zakoupit. Při nákupu se zaměřujte na celkový poměr ceny, výkonu a spotřeby. Nejlepší miner rig je ten, který je nejefektivnější.

Svůj mining rig můžete mít doma v obýváku nebo, pokud mu chcete dopřát profesionální péči a díky přesným optimalizacím z něj dostat ten nejvyšší výkon, a tím pádem i více vydělávat, můžete ho umístit do specializovaného Hostingminingu, který pro váš  těžební hardware tento servis zajistí.

Důležitá rada na závěr

Ještě než si začnete své natěžené bohatství užívat, nezapomeňte se postarat o účetnictví, neboť i tento pasivní příjem je zatížen povinností odvádět z něj daně.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články