Jak získat auto na úvěr

10.06. 2014 • Tipy a rady

Rádi byste si koupili nové auto, ale nemáte na něj finance? Čekat než na něj našetříte, je zdlouhavé, a pokud se vám auto rozbilo a vy ho potřebujete ke své každodenní činnosti, tak si ani čekat nemůžete dovolit. V tom případě můžete auto financovat úvěrem.

Auto na úvěr

Auto na úvěr je neúčelový úvěr, který poskytují banky i nebankovní společnosti. Výhodnost nabídek se liší podle poskytovatele a rozdílné jsou i podmínky. Obecně platí, že máte větší šanci si půjčit od nebankovní společnosti než od banky.

Možná jste se ještě nerozhodli pro auto na úvěr a zvažujete, jestli by pro vás nebyl lepší leasing, což je další druh financování automobilu, když na něj nemáte dostatek peněz. Lidé se rozhodují i podle toho, jaké auto kupují. Pokud si zvolíte ojeté auto, je většinou lepší využít úvěr.

Leasing na auto

Leasing na aut je finanční produkt, který vám umožní financovat pořízení auta. Rozlišujeme různé druhy leasingu. Pro financování auta se užívá finanční leasing. Po celou dobu, co budete auto splácet, bude vůz ve vlastnictví leasingové společnosti a teprve po jejím splacení ho získáte. Pokud si budete chtít vzít auto na leasing, musíte si sjednat havarijní pojištění. Tím si společnost kryje riziko odcizení či zničení vozu.

Zpravidla se s leasingem na úvěr pojí větší náklady, což je dáno tím, že v rámci leasingu je třeba mít nejen havarijní pojištění, ale i servis, jež je zajištěný společností atd.

I když u auta na leasing máte omezená vlastnická práva, nesete některá rizika. Hrozí vám také odebrání vozu, např. při bankrotu leasingové společnosti.

Výhody úvěru na auto

Úvěr na auto je rozšířený, protože přináší lidem četné výhody. Pojďme se podívat na ty nejdůležitější:

• možnost koupit si auto hned: Může trvat dlouhou dobu, než si člověk našetří na auto. Na druhou stranu auto je součástí každodenního života většiny lidí a čekat, než na něj našetříme, může být hodně zdlouhavé a nepraktické. Díky úvěru na auto čekat nemusíte. Kupte si ho hned a nastavte si splátky tak, aby nebyl nadměrným zatížením vašeho rodinného rozpočtu.

• široký výběr: Úvěr na auto najdete v nabídce bank i nebankovních společností. Projděte si jednotlivé produkty a podle vašich preferencí si vyberte takový, který vám bude nejvíce vyhovovat. Lidé vybírají především podle úroku, ale i výše akontace, podmínek atd.

• rychlé vyřízení: Zpravidla netrvá dlouho, než si vyřídíte úvěr. Jde to rychle. Konkrétní doba se odvíjí od poskytovatele úvěru.

• flexibilita úvěru: Většina poskytovatelů úvěru vám umožňuje nastavit si volbu délky splácení a měsíční splátky tak, aby to vyhovovala vašemu rozpočtu. Máte možnost i předčasného splacení.

• výhody oproti leasingu: Rozmýšlíte se, jestli pro pořízení auto zvolit úvěr či leasing? Nedá se jednoznačně říct, které řešení je lepší. To se odvíjí od konkrétního případu. Oproti leasingu má však úvěr na auto podstatnou výhodu v tom, že když ho využijete na financování auta, bude hned vaším majetkem a sami se můžete rozhodnut, jestli si sjednáte havarijní pojištění či nikoliv. Auto na úvěr je osvobozené od DPH.

Poskytovatelé úvěru na auto

Poskytovatelů úvěru na auto je velké množství. Představme si alespoň některé z nich:

Úvěr na auto ŠkoFIN

ŠkoFIN představuje českou finanční společnost, která se zaměřuje na financování a podporu prodeje aut. Nabízí úvěry na auta, ale i leasing. Jde o stoprocentní dceřinou společnost Volkswagen Financial Services AG. Společnost ŠkoFIN byla založená již roku 1992. Stala se první společností, která u nás začala nabízet leasing.

Úvěr na auto od ŠkoFIN je možné splácet až 72 měsíců a máte možnosti financování až 100 % z celkové ceny vozu. Pokud si budete v rámci úvěru na auto ŠKoFIN pořizovat ojetý vůz do 400 000 Kč, není nutné uzavírat havarijní pojištění.

S tímto úvěrem je možné financovat až 10 let staré vozy. Po celou dobu splácení máte garanci neměnných splátek a můžete úvěr předčasně splatit.

Cetelem auto

Cetelem je českou nebankovní institucí nabízející různé finanční služby. Na trhu je od roku 1996 a spadá pod mateřskou společnost BNP Paribas Personal Finance. Kromě aut na splátky nabízí i spotřebitelské úvěry pro nákup dalšího zboží na splátky, kreditní karty a osobní půjčky.

Úvěr na auto od Cetelem získáte bez ručitele, neručíte vozem a nebudete platit poplatky za uzavření a vedení úvěru. Do výše úvěru 200 000 Kč si nemusíte ani sjednávat havarijní pojištění.

Auto úvěr od Komerční banky

Komerční banka je univerzální banka nabízející všechny základní finanční produkty. Má pro vás i financování nákupu auta od společnosti Essox (dceřiná společnost KB). Tento úvěr je pro podnikatele. Je určený pro nákup nových i ojetých aut. Ojetá auta mohou být maximálně 6 let staré. Minimální výše úvěru je 30 000 Kč. Maximální výše není omezená. Vyřízení a vedení úvěru je zdarma a můžete si společně s ním sjednat i povinné ručení a havarijní pojištění. Splatnost úvěru je max. 72 měsíců u auta staršího 5 let a 84 měsíců u nového auta či je-li jeho stáří do 5 let.

Další úvěry na auto

Úvěry na auto najdete v nabídce i dalších bank a nebankovních společností. Kromě toho můžete využít neúčelového spotřebitelského úvěru, který je určen na libovolné využití. Obecně platí, že neúčelové spotřebitelské úvěry mají vyšší úrokovou sazbu než účelové úvěry.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články