Modrá půjčka - diskuse, recenze, super nebo podvod?

22.11. 2013 • Půjčky a hypotéky

Modrá půjčka je specifický produkt společnosti Cresco Group, který se na našem trhu nepohybuje úplně dlouhou dobu a mnoho lidí stále neví, o co se jedná, a proto se pokusíme modrou půjčku přiblížit. V zásadě můžete Modrou půjčku využít ve chvíli, kdy vám chybí menší finanční obnos a hodláte si ho někdy vypůjčit. Typickým případem pro takovou půjčku je nutnost opravení nebo zakoupení nového spotřebiče do domácnosti či zakoupení dovolené v zahraniční destinaci.

Požadavky a podmínky

Klienti nebankovní půjčky využívají poměrně často z toho důvodu, že zde nejsou tak náročné požadavky, jak tomu je v případě bankovních institucí, které většinou mají z důvodu bezpečnosti jejich peněz vysoké nároky na klientelu. A Modrá půjčka je typická nebankovní půjčka, kde jsou podmínky na žadatele naprosto minimální. Společnost Cresco Group požaduje plnění pouze několika podmínek. K těm patří věkové omezení (klient musí být ve věku mezi osmnácti a pětasedmdesáti lety), nutnost občanství České republiky a prokazatelný příjem, který se ovšem dokazuje různými způsoby v závislosti na tom, do jaké skupiny obyvatel žadatel patří. 

Zaměstnanec dokládá potvrzení o příjmu nebo výplatní pasky či výpis z bankovního účtu. Podnikatel dodává živnostenský list, poslední tři faktury nebo daňové přiznání. Důchodci a ženy na mateřské dovolené musí dokládat dávky od státu nebo výpis z bankovního účtu.

Fungování Modré půjčky

Vypůjčit si můžete sumu mezi deseti až sto padesáti tisíci korun. U půjčky nepotřebujete mít žádného ručitele ani spolužadatele. Půjčka se zpravidla schvaluje velice rychle. Určitou výhodu můžete spatřovat v tom, že si peníze vypůjčit může klidně i důchodce nebo žena na mateřské dovolené. 

Bohatě postačí vyplnit žádost přes internet a po vyplnění můžete očekávat telefonát, kdy se domluví a ověří všechno potřebné a následně podepíšete se společností smlouvu o půjčení peněz. Poté dostanete požadovaný obnos a můžete si s ním dělat to, co potřebujete. Posléze začnete splácet dlužnou částku. Vyřízení půjčky většinou trvá mezi jedním až třemi dny, protože záleží na tom, jak budete dostupní na mobilním telefonu a následně si sjednáváte schůzku, aby vás mohl navštívit obchodní zástupce společnosti. To, kolik peněz přeplatíte, záleží vždy na tom, kolik měsíců budete chtít splácet půjčku. 

Může se stát, že bude půjčka zamítnuta, ale to se děje v opravdu výjimečných případech, kdy nelze dokázat dostačující finanční podmínky. Až se situace zlepší, můžete s klidným svědomím požádat znovu o půjčku a nemusíte se odmítnutí obávat. Nedoporučuje se vynechávat splátky, ale se společností se dá domluvit v případě nepříjemností a zkusit najít řešení. Nejpodstatnější je, aby půjčka byla uhrazena řádně ve svojí splatnosti. 

Veškeré informace o půjčce jsou samozřejmě naprosto diskrétní a společnost je vázána zákonem o ochraně osobních údajů, takže se můžete spolehnout, že podrobnosti půjčky budou probírány pouze a výhradně s vámi a ne s žádnou další osobu, takže klidně můžete očekávat, že se o vaší půjčce nedozví ani nejbližší příbuzní, pokud to sami nebudete chtít.

Ze všech dostupných informací se zdá, že Modrá půjčka nabízí pro některé klienty zajímavé podmínky. Pokud máte podezření, že se jedná o podvod půjčku, nebo máte s touto půjčkou zkušenosti, zanechte prosím komentář do diskuse.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články