Nejlepší on-line půjčky

25.08. 2014 • Půjčky a hypotéky

Nabídka půjček, které můžete pořídit rychle a bez dlouhé a náročné administrativy přímo na internetu, je obrovská. Není lehké se v přemíře inzerátů a reklam vyznat. A najít rychle tu nejlepší půjčku on-line se může jevit jako nadlidský úkol. V současnosti máte na výběr celou řadu možností, jak zíksta půjčku bez složitého vyřizování někde na pobočce banky nebo nebankovní společnosti. Rychlou on-line půjčku dnes jednoduše vyřídíte z klidu domova.

Bankovní a nebankovní on-line půjčky

Nabídka půjček se dá jednoduše rozdělit na bankovní a nebankovní. V případě bankovních půjček (tedy typicky půjčka od České spořitelnyFio bankyAir Banky  atd.) je čas, který uplyne od prvního kontaktu (žádosti o půjčcu) až po konečné rozhodnutí o půjčce a převodu peněz, velmi dlouhý.

Celý proces je zdlouhavý z několika důvodů. Jednak je to fakt, kdy banka velmi zevrubně a pečlivě prověřuje každého svého žadatele o půjčku či hypotéku. V případě, že budete mít zájem o bankovní půjčku, tak budete muset doložit potvrzení o výši příjmů, nesmíte být vedeni v některém z registru dlužníků (ať už Solus  nebo Mezibankovní úvěrový registr). Mínusové body v hodnocení jsou i další dosud nesplacené úvěry, jak u banky tak i u jiných institucí. Hlavní nevýhodou bankovní půjčky je tedy zdlouhavost a nutná administrativa. Na druhou stranu jsou však bankovní půjčky oproti nebankovním levnější (nižší úrok a RPSN) a můžete si zpravidla půjčit vyšší obnos. Banky se malými půjčkami prakticky nezabývají (jejich půjčky začínají na desítkách tisíc).

Rychlé nebankovní půjčky - bez čekání a online

Naproti tomu u nebankovních půjček je vše maximálně rychlé. Nebankovní společnosti (jako např. FerratumKredito24Provident) mají jen tu nejnutnější administrativu pro získání on-line půjčky. A jak proces získání takové půjčky vypadá? Je to jednoduché. Z vaší strany stačí pouze vyplnit internetový formulář se žádostí o půjčku. Během pár minut se vám ozve operátor, který s vámi dojedná detaily půjčky. 

U renomovaných společností probíhá celý proces automaticky. Systém sám vyhodnotí, zda vám půjčku schválí. Na vás je jen podepsat rámcovou smlouvu a často i zaslat ověřovací poplatek 1 Kč na účet poskytovatele nebankovní půjčky. Proč je nutné poslat tento popatek 1 Korunu? Je to z důvodu ověření, že máte právo nakládat s bankovním účtem, kam budou zaslány zapůjčené peníze.

Pokud jde o nejlepší on-line půjčky, tak ty by měly mít několik vlastností. Bavíme-li se o půjčce, či zapůjčení peněz, tak každého ihned napadne výše úroku a poplatků spojených s pořízením půjčky (poplatek za vyřízení, poplatky za vedení úvěrového účtu, poplatky za včasné či opožděné splacení atd.).

V poslední době rozjelo několik nebankovních společností zajímavé akce. Těmi jsou on-line půjčky zdarma. Co to znamená? Vpodstatě jde o to, že vaši první půjčku máte zcela zdarma. Tedy neplatíte žádné úroky ani poplatky. Obnos, který si vypůjčíte, tak naprosto ve stejné výši i vrátite. Půjčíte-li si například 5 000 Kč před výplatou, tak po době splatnosti (typicky 14-28 dní) vrátíte opět jen 5 000 Kč. Je to tedy krátkodobá půjčka zdarma.

Proč to nebankovní společnosti dělají? S první půjčkou se stanete klientem společnosti a druhá půjčka je pro vás již za standardních podmínek. On-line půjčka zdarma je také omezena svou výší. Zpravidla si můžete zdarma půjčit částku do 5 000 Kč. Následné půjčky jsou omezeny obvykle horní hranicí 20 000 Kč, ale běžně se setkáte spíše s hranicí 12 až 15 000 Kč. U těchto minipůjček už platíte úrok nebo poplatek. Mnohé nebankovní společnosti nepracují s úrokem, ale s poplatkem. Pro klienta je to možná i jednodušší. 

Přesně vidíte, kolik zaplatíte navíc. Pokud si zapůjčíte 5000 Kč na 1 měsíc, tak například vrátíte 5000 Kč + poplatek za půjčku 500 Kč. Pokud bysme takovou půjčku vyjádřili pomocí RPSN, tak nám vyjdou vskutku obrovská čísla. To je však nutné brát s rezervou a pouhé srovnání RPSN u bankovních a nebankovních půjček zde neobstojí.

A kdo je typickém poskytovatelm rychlé on-line půjčky zdarma?

Typickým poskytovatelem nebankovní půjčky je Zaplo Finance. Zde si můžete zapůjčit svou první půjčku zdarma, tedy bez poplatku a úroku. Nabídka Zaplo půjček může být pro leckoho zajímavá. Pokud potřebujete nutně peníze do výplaty a nikdo jiný vám nepůjčí (rodina, přátelé), tak je půjčka zdarma jednou z možností. Výhodou je, že poskytovatelů půjček zdarma dnes existuje několik, tak můžete tuto akci využít několikrát, aniž byste museli žádat o standardní on-line půjčku s úrokem či poplatkem.

On-line půjčky mají několik nevýhod. Jednou z nich je krátká doba splatnosti. Ta se pohybuje od několika dní do 30 až 45 dní s tím, že si mnohdy můžete zdarma či za poplatek prodloužit dobu splatnosti. Při nesplácení však naskakují výrazně vysoké penále. Také částka, kterou si můžete vypůjčit, je omezena, jak jsme již dříve zmínili.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články