Ferratum půjčka bez úroků? Je to možné?

14.01. 2014 • Půjčky a hypotéky

V posledních letech se na trhu objevuje stále více nebankovních půjček, které se snaží zájemci co nejvíce usnadnit její vyřízení. Jde především o tzv. mikropůčky. Mezi ně patří i Ferratum půjčka.

Společnost Ferratum

Společnost Ferratum Czech působí v České republice několik let. Spadá pod finanční skupinu Ferratum Group, která má pobočky ve více než dvaceti zemích světa.

Původně pochází Ferratum z Finska. Půjčky poskytuje už od roku 2005. Začala nabízet specifický finanční produkt, který nejlépe odrážel potřeby žadatelů o půjčku. Díky tomu se rychle rozšířil i do mnohých dalších zemí.

Ferratum půjčka a její název

Ferratum půjčka je produktem společnosti Ferratum. Můžete se s ní také setkat pod názvem finská půjčka (podle země vzniku), ale také jako SMS půjčka (je možné si ji sjednat posláním krátké textové zprávy). Uchytil se také její název „půjčka před výplatou“. Název vychází z toho, že právě lidé před výplatou po tomto finančním produktu nejvíce sahají. Pro tyto účely se ideálně hodí.

Charakteristika Ferratum půjčky

Ferratum půjčka je krátkodobou půjčkou, která je nabízená v rozmezí 500 až 10 000 Kč. Půjčit si peníze můžete až na 45 dní. Půjčka se splácí najednou. Zkrátka si půjčíte peníze, když nevyjdete před výplatou a až výplatu dostanete, peníze společnosti zase vrátíte.

Ferratum půjčka umožňuje klientovi v případě potřeby půjčku třikrát prodloužit na základě vyplnění žádosti o prodloužení půjčky. Je však třeba si uvědomit, že tato „laskavost“ není zadarmo, ale za poplatek, který činí 15 % z půjčené částky.

K využití pro tyto účely žadatelům nahrává i to, že je půjčka rychle a snadno vyřízená. Peníze budete mít k dispozici už druhý den od podání žádosti, kterou lze realizovat přes elektronický formulář na internetových stránkách, nebo výše zmíněnou SMS.

Při vyřizování půjčky po vás poskytovatel nechce předkládat doklady o příjmech a nemusíte ani ručit či mít ručitele.

U Ferratum půjčky nejsou úroky

Feratum půjčka je specifická i tím, že neplatíte úroky, ale fixní poplatek za každou půjčku. Tím je půjčka přehlednější. Počítejte však, že celkové RPSN (roční procentní sazba nákladů) vychází velmi nevýhodně. Nebankovní společnosti si tak kompenzuje riziko, které podstupuje, když vám půjčuje za velmi jednoduchých podmínek.

V současné době najdeme na trhu již několik nebankovních společností, které fungují jako Ferratum.

Sjednání Ferratum půjčky

Postup při sjednání Ferratum půjčky je jednoduchý. Nejdříve vyplníte online žádost, popřípadě pošlete SMS zprávu v požadovaném tvaru. Následně vám přijde ze zákaznického servisu zpráva o tom, jestli vám byla půjčka schválená či zamítnutá. V případě schválení vám budou peníze poslány poštovní poukázkou či na uvedený bankovní účet. Druhé možnosti lze využít pouze v případě, že nejde o vaší první půjčku od této společnosti. Ferratum si také ověřuje pravdivost vašeho bydliště.

Pokud jsou peníze zasílané na poštovní poukázku, získá je žadatel o půjčku do čtyř pracovních dnů. Při zaslání na bankovní účet je často získá ještě tentýž den či následující.

Podmínky pro poskytnutí Ferratum půjčky

Ferratum si neklade žádné náročné podmínky pro schválení půjčky. Žadatel musí být ve věkovém rozmezí 21 - 75 let a nesmí mít žádné závazky ke společnosti Ferratum. Vždy je totiž možné mít aktivní pouze jednu půjčku.

Shrnutí výhod a nevýhod Ferratum půjčky

Hlavními výhodami půjčky Ferrratum je jednoduché podání žádosti, rychlé vyřízení a minimální prokazování bonity. Celkově jde tedy o finanční produkt, který získáte velmi snadno. Hodí se tak na akutní finanční situace. Přesto si předem rozmyslete, jestli budete moci půjčené peníze splatit včetně nákladů, jež se s ní pojí. RPSN není malé.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články