Nová Zaplo půjčka - recenze a vaše zkušenosti

08.08. 2014 • Půjčky a hypotéky

Zaplo je díky masivní televizní reklamě dostatečně známým a viditelným poskytovatelem nebankovních půjček se splatností několika týdnů. Zaplo si svou pověst staví na jednom celkem inovativním prvku - první půjčka je bezúročná, jinými slovy zcela zdarma. V praxi si tak můžete půjčit 5 000 Kč a za měsíc vrátíte jen oněch 5 000 Kč. Pojďme si Zaplo půjčky představit trochu víc.

Zaplo je v moci ruského miliardáře, takže společnost má dostatečný objem finančních prostředků na uspokojení žádostí o půjčku. Zaplo je součástí nadnárodní korporace, která provozuje celou řadu finančních projektů po celé Evropě.

V krátkosti o Zaplo půjčce

Co se týče konkrétních vlastností Zaplo půjčky, tak v případě, že si vypůjčíte poprvé částku do 5 000 Kč  na maximálně 30 dní, tak je celá půjčka zdarma (bezúročná, bez poplatku). Je to v českých končinách nezvyklé - u první půjčky skutečně vrátíte jen zapůjčenou částku, nic navíc. Je to důmyslný marketingový tah, který vás má přesvědčit k uzavření dalších půjček, které jsou však již s poplatkem. RPSN u opakované půjčky se pohybuje v rozmezí 230 až 1400%. Ukazatel RPSN sice předestírá, že se jedná o velmi drahou půjčku, nicméně v rámci krátkodobých půjček se splatností do 1 měsíce  jsou taková čísla standardem.

Vlastnosti půjčky

Z dalších vlastností půjčky uveďme splatnost od 1 až do 30 dnů. Jedná se o bezhotovostní půjčku. K jejímu vyřízení je nutné mít založený bankovní účet, kam jsou po schválení žádosti převedeny peníze. Žádost o půjčku je možné vyřídit telefonicky nebo snadno přes online formulář na internetu.

U půjčky můžete využít prodloužení splatnosti, což je však spojeno s vyšším poplatkem. K získání půjčky není potřeba ručitel, ani doložení vašich příjmů . Šanci získat půjčku máte i v případě, pokud máte záznam v rejstříku trestů.

Na druhou stranu bude vaše žádost zamítnuta, jestli nejste občan ČR a pokud jste vedeni v registrech dlužníků . U Zaplo půjčky se tedy nejedná o nebankovní půjčku bez registru.

K výhodám patří nepochybně rychlost a snadnost vyřízení. Nemusíte nikam na schůzku, vše je vyřešeno po internetu a telefonicky.


Je Zaplo půjčka podvod?

Jakmile byla inzerována půjčka zdarma, tak se samozřejmě vyrojilo mnoho pochybností, zda se nejedná o nějaký podvod. Naše redakce nemá se Zaplo žádné zkušenosti, nicméně z dostupných zdrojů se dá usuzovat, že se o podvod nejedná. První půjčka zdarma je transparentní - splatíte pouze tolik, co jste si vypůjčili, nic navíc. Jediný problém vidíme v dalších půjčkách a ve výšce RPSN  s nimi spojené. To je ale nešvar všech nebankovních poskytovatelů rychlých půjček. Nejedná se však o podvod i nezákonné jednání.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články