Studentské půjčky od České spořitelny

01.03. 2014 • Půjčky a hypotéky

Mnoho lidí dnes využívá služeb a půjček zejména od České spořitelny. Tato společnost je velice oblíbená a její služby chce využívat stále více a více lidí. Tato banka je největší v naší republice, o čemž vypovídá počet jejích klientů, který je 5,3 milionu. Česká spořitelna byla první spořitelnou v naší zemi. 

Zřizování spořitelen bylo velkým trendem v Evropě v druhé polovině 18. století a vznikaly především v Německu a Švýcarsku. Na začátku 19. století se pak tento trend rozšířil i do Anglie. Hlavním účelem spořitelen byla podpora chudých lidí.  A 12. února roku 1825 zahájila svou činnost také spořitelna v Praze. Cílem první české spořitelny bylo pomáhat chudým lidem, ti si měli ukládat své finance, které jim měly vydělávat drobné úroky a tvořit tak rezervu pro případ nemoci, stáří či nezaměstnanosti. Tímto způsobem se měla v lidech podporovat a podněcovat spořivost a pracovitost. Původní a první název společnosti byl Schraňovací pokladnice pro hlavní město Prahu a pro Čechy. 

Postupem času však společnost přebrala název Spořitelna Česká. Do vlastních budov se společnost přestěhovala v roce 1845, kde měla poprvé otevřeno celý týden pro veřejnost. Popularita této společnosti velice rostla a lidí jí začali důvěřovat stále více a více. Spořitelna se neustále modernizovala a vyvíjela. V současnosti má finanční skupina České spořitelny přes 5,3 milionu klientů a tím se stává největší bankou na českém trhu. Poskytuje různé bankovní služby právnickým osobám, fyzickým osobám, městům, podnikům i obcím. Společnost vydala asi 3,5 milionu platebních karet. Přímé bankovnictví dnes využívá přes 1,2 milionu klientů a má přes 650 poboček po celé ploše naší republiky. Česká spořitelna je svým klientům schopna nabídnout specializované hypoteční centra, komerční centra a developerská centra. O společnosti je také všeobecně známo, že se velice dlouhou dobu věnuje charitě. Zejména v oblastech kultury, vzdělávání, vědy, veřejných a sociálních záležitostí, zdravotní péče, sportu a ekologie, je firma velice známá. Tato společnost zaměstnává 11 000 lidí v České republice.

Ve svém repertoáru má banka opravdu velké množství různých produktů a služeb, které mohou její stávající i noví klienti využít. Největší zastoupení mají u České spořitelny osobní a spořicí účty. K dispozici je varianta pro dospělé, ale i pro děti či studenty. Dětem takovéto účty zřizují rodiče pro zasílání kapesného, které jim může vydělávat peníze. Banka i rodiče se tímto způsobem snaží vést své potomky k samotnosti a zodpovědnosti. K účtům je vždy poskytována platební karta. Lidé si mohou u společnosti pořídit samozřejmě i různé další produkty. Například kreditní karta nebo kontokorent jsou velice populární. Velmi hezky propracovaný má tato společnost hlavně servis 24, kdy se může kdokoli podívat na svůj účet úplně kdykoli chtějí. Nejen náhled, ale operování s transakcemi si mohou lidé korigovat, jak chtějí. Velice zajímavá je také nabídka spořicích účtů nebo penzijních fondů. Velmi časté jsou také různé půjčky či hypotéky. V této oblasti má tento bankovní ústav opravdu špičkovou úroveň a dokáže svým klientům nejen poradit a doporučit ten nejlepší možný produkt přímo pro ně, ale i celkový servis a vysvětlení služby je velice kvalitní. Vždy s vámi budou jednat odborně proškolení zaměstnanci, kteří spolu s vámi najdou tu nejlepší cestu přímo pro vás. Nezáleží na tom, na to potřebujete půjčit, Česká spořitelna vám velice ráda pomůže a poradí.

V poslední době se stále více mezi mladými lidmi rozmáhají studentské půjčky. Není se čemu divit, studium je rok od roku stále dražší a tím i pro mnohé méně dostupné. Česká spořitelna nabízí mladým lidem pomocnou ruku a možnost využití různých druhů studentských půjček. K účtu Student+ si může každý sjednat kontokorent od 5000 do 20 000. Výše půjčky se odvíjí od školy, kterou člověk studuje. V případě studia na střední nebo vyšší odborné škole půjčují 5000 Kč, v prvním ročníku vysoké školy 10 000 Kč a v případě studia druhého a vyššího ročníku vysoké školy banka půjčí i zmíněných 20 000 Kč. Úroková sazba je u kontokorentu poměrně vysoká a je to 13,9%.

Další možností studentského úvěru od České spořitelny je klasický zvýhodněný úvěr pro studenty. Takovýto úvěr může získat kdokoli, kdo studuje druhý a vyšší ročník odborné školy nebo vysoké školy denním studiem. V tomto případě je ovšem vždy nutné spoludlužník nebo ručitel. To se odvíjí od výše půjčované částky. Student tak může získat částku až do výše 300 000 Kč. Tento druh úvěru má velice příjemné podmínky. Jedná se neúčelový úvěr, takže peníze, které si půjčíte, nemusíte ničím podkládat. Úroková sazba je zpravidla neměnná po celou dobu splacení úvěru a činí 8,9%. Po dobu studia si můžete dokonce zažádat o snížené splátky. Délka splácení úvěru je také velice příjemná. Pohybuje se od 1 do 10 let a v případě přebytku finančních prostředků, můžete kdykoli vložit mimořádnou splátku, nebo úvěr předčasně splatit celý. Za zpracování a vyřízení úvěru si dokonce Česká spořitelna neúčtuje žádný poplatek.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články