Jak vybrat ideální hypotéku

19.10. 2014 • Půjčky a hypotéky

Chcete si i vy konečně pořídit vlastní bydlení ale neumožňuje vám to finanční situace? Zde může být řešením hypoteční úvěr. Tyto finanční produkty dnes nabízí většina bank i spousta nebankovních institucí. Zajímalo by vás, jaká varianta hypotéky by byla výhodná právě pro vás? Správný výběr úvěru je zásadní a je potřeba ho předem pečlivě zvážit.

Hypotéky a výběr mezi nimi

Hypotéka představuje finanční úvěr dlouhodobého charakteru a ručit je za něj potřeba zástavou nemovitosti na území ČR. Poskytována je zpravidla za účelem bydlení. Občas je však možné setkat se i s jinými typy, jako např. americká, která už není striktně na bydlení.

Rozhodnete-li se pro tento finanční produkt, dnešní trh nabízí širokou škálu možností, ze kterých můžete volit. Pořídit si ji můžete jak u bank, tak u nebankovních společností. Těch využívají především klienti, kteří úvěr vyřizují na poslední chvíli, neboť šance na její získání jsou zde mnohem vyšší. Ovšem nutno připomenout, že zde můžete většinou dosáhnout pouze 60% z ceny nemovitosti, kterou budete ručit.

Každá společnost prezentuje svoji hypotéku právě za ten nejvýhodnější produkt, ovšem jak skutečně poznat, zda je ta pravá pro vás?

Finanční poradce

Nejste-li přímo z oboru, rozhodně neváhejte obrátit se při výběru hypotéky na nezávislého a objektivního finančního poradce, který vám zcela jistě poradí a zodpoví všechny vaše dotazy. Vybírejte vždy ale takového, který se zaobírá všemi typy hypoték a nespecializuje se pouze na některé varianty. Jen tak si můžete být jisti, že vám pomůže zvolit pro vás ten nejideálnější a nejvýhodnější produkt.

Výběrem správného finančního poradce se rovněž můžete vyhnout zdlouhavému papírování a vyřizování administrativy a formalit. I toto je tento člověk schopen vyřídit za vás a vy tak uspoříte jak čas, tak i peníze.

Kalkulace hypoteční kalkulačkou

K porovnání jednotlivých variant hypoték můžete využít rovněž hypoteční kalkulačku. Je to velice užitečný nástroj, který vám pomůže zorientovat se v nabízených možnostech a zvolit tu pro vás nejvýhodnější. Již po zadání základních údajů dostanete orientační výši splátek daného produktu. Doporučujeme spočítat si několik variant a poté pečlivě zvážit své reálné možnosti.

Se změnou parametrů se mění i výše měsíčních splátek. Zaměřte se na to a rozhodněte se, co je pro vás prioritou, zda např. délka fixace nebo doba splatnosti. Přejeme šťastný výběr.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články