Jak provést konsolidaci půjček

07.12. 2013 • Půjčky a hypotéky

Všechno je v současné době poměrně drahé, a proto lidé často musejí sahat k poměrně nepopulárnímu kroku, tedy vzít si půjčku. A většinou nezůstává u jedné půjčky, ale lidé si na sebe vezmou hned několik půjček. To se častokrát vymkne kontrole a dlužník se může zničehonic ocitnout ve dluhové spirále, z níž není jednoduchá cesta ven. 

Jako půjčka se dá označit i placení automobilu na leasing, kreditní karta nebo kontokorent na menší výdaje. Kromě toho si lidé často berou hypoteční úvěr, spotřebitelský úvěr a potom v případě mnoha půjček neví, jak se z ošemetné situace dostat, aby nemuseli splácet takové vysoké měsíční splátky. My se pokusíme vám s daným problémem trochu poradit za pomoci konsolidace splátek. Pokud vás téma zaujalo, pak určitě neváhejte a pokračujte ve čtení dalších odstavců.

Co je to vůbec konsolidace půjček?

Není nikterak složité brát si finanční prostředky od bankovních institucí i z nebankovních společností prostřednictvím výhodných půjček a úvěrů. Jestliže ovšem čerpáte hned několik půjček naráz, určitě ucítíte, že splácení závazků není úplně jednoduché a trochu to ohrožuje i vaši finanční stabilitu. V takovém případě byste měli uvažovat o konsolidaci půjček. Samotná konsolidace půjček je produktem, jenž umožňuje slučování několika stávajících úvěru do jediného. Začnete totiž čerpat úvěr úplně nový, s jehož pomocí pokryjete všechny dřívější závazky a pokračujete ve splácení pouze tohoto jednoho nového úvěru. 

O konsolidaci půjček se každopádně vyplatí přemýšlet jenom tehdy, pokud díky ní ušetříte, což se může stát výhodnějšími podmínkami nového úvěru. Konsolidací půjček se též dá jednoduše dosáhnout na celkové zjednodušení a zpřehlednění veškerých splátek úvěrů. Prioritní by měla být výhodnější úroková sazba a něco málo ušetříte také na dalších nákladech spojených s vedením několika účtů, na transakčních poplatcích a mnohých provozních nákladech. Nemusíte už díky konsolidaci hlídat několik úvěrů naráz, ale vystačíte si s jediným, což je určitě změna k lepšímu. Souhrnně ušetříte množství druhotných výdajů spojených s administrací úvěrů. Navíc zbrusu nový úvěr můžete detailně přizpůsobit svým potřebám, takže si klidně můžete prodloužit dobu splácení nebo si jí naopak snížit. Upravovat můžete výši měsíční splátky, aby pro vás už nepředstavovala zbytečnou zátěž na finance. Pokud se rozhodnete dobu splácení úvěru snížit, zbavíte se dluhu dříve a bankovní instituce od vás dostane za kratší dobu splácení menší částku na úrocích.

Jak na konsolidaci půjček?

Takřka každá ze současných bank na českém trhu nabízí možnost konsolidovat si půjčky. Určitě se vyplatí si jednotlivé nabídky dopředu prověřit, abyste měli přehled, kde se vám to vyplatí nejvíce. Právě s ohledem na konsolidaci půjček existuje celá řada internetových stránek, kde se porovnávají různé nabídky bankovních institucí. Konsolidovat se dají různé druhy půjček. Patří mezi ně hotovostní úvěr, splátková karta, kontokorent, kreditní karta a spotřebitelský úvěr. Každý bankovní instituce má samozřejmě nastavené podmínky pro konsolidaci půjček úplně jinak. 

Jestliže budete chtít konsolidovat vyšší cifry, které se budou pohybovat v okolí nebo snad budou přesahovat hodnotu jednoho milionu korun, pak může být velice užitečné, pokud máte vlastní nemovitost. V tom případě se totiž dá využít služeb takzvané zajištěné konsolidace. To znamená, že konsolidace půjček bude zajištěna za pomoci nemovitosti, navíc taková zajištěná konsolidace je mnohem výhodnější, než konsolidace nezajištěná, jelikož bankovní instituce v případě zajištěné konsolidace mohou nabízen výhodnější úrokovou míru, protože mají jistotu, že dostanou zpátky všechny svoje peníze a pokud by je nedostali, mohou disponovat nemovitostí.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články