Půjčka na OP je jistotu, že vám k vyřízení stačí jediný doklad totožnosti

19.02. 2015 • Tipy a rady

Ne vždy musí být žádost o půjčku spojena s dokládáním různých věcí, kterými je podmíněn samotný schvalovací proces. Zatímco banky jsou ve směru ověřování bonity poměrně náročnou volbou, existují také alternativy. Mezi ta patří půjčka na OP, tedy půjčka na občanský průkaz. I takový možnost dnes existuje a spadá do oblasti nebankovních půjček, popřípadě do oblasti soukromého sektoru. Pojďme se seznámit jak s možnostmi, tak samozřejmě také s výhodnostmi daných variant.

Půjčka na OP od soukromé osoby

Na jednu stranu se tato varianta jeví jako ta nejjednodušší, ale na druhou stranu je třeba říci i to, že má několik svých negativ. Velmi často to jsou vysoké úroky, kdy není výjimkou, že půjčku přeplatíte i několikrát.

Taková půjčka je poté spojována hlavně s lichváři a jejich nabídkami, které je lepší raději vynechat. I proto tento konkrétní typ raději nedoporučujeme, a to z toho důvodu, že rozhodně není možností, jaká by nám pomohla.

Segment mikropůjček je na tom lépe

Druhou variantu však přináší segment mikropůjček. Ty jsou staré sice několik let, ale přesto dnes mají oblibu u celé řady žadatelů. A to hlavně díky jednoduchým podmínkám, se kterými jsou přímo spojené. Mezi ty patří třeba to, že není nutné dokládat příjem, není nahlíženo do registru, ani často nejsou třeba žádné papírové smlouvy. Vše se vyřídí online, z pohodlí domova. Mezi společnosti, které tuto možnost nabízejí, patří třeba:

Charakteristikou těchto půjček je také to, že si lze požádat o menší částky. Často v rozmezí od několika set do několika tisíc korun českých. V daném směru je dobré připomenout i to, že se tento typ půjček nesplácí postupně, ale že je třeba danou částku vrátit na účet poskytovatele právě do daného zvoleného data.

Peníze skutečně na cokoliv

Je-li půjčka na OP s něčím pevně spjata, tak určitě s faktem, že lze sumu získat skutečně na cokoliv, bez nutnosti dokládání účelu. I díky tomu je poměrně oblíbená. Řada lidí ji samozřejmě investuje třeba do svého auta, do svého bydlení, nebo vybavení domu a bytu.

Pozor na falešné nabídky

Ačkoliv vypadá půjčka jako jasný produkt, je třeba upozornit na řadu firem, které klientům přímo lžou. Ty často uvádějí, že není třeba dokládat příjem a že jediným dokladem je skutečně OP. Ve výsledku však příjem chtějí, pouze si nepřímo požádají o výpis z vašeho účtu. Pokud na něm nevidí, že by vám snad chodila výplata, peníze vám nejsou odeslány. Na jednu stranu to může být negativum, ale na tu druhou také pozitivum. Je totiž třeba připomenout, že by měl každý poskytovatel ctít odpovědné půjčování. V tomto duchu byste měli přemýšlet i vy. Jeden z oblíbených bodů, které využívá poskytovatel Cetelem, je třeba: „Úvěr si vybírám u banky nebo zavedené nebankovní společnosti. Ne vždy platí, že banka je pro mě výhodnějším partnerem než seriózní nebankovní společnost.“

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články