Co se v rámci stěhování bytu vyplatí nejvíce?

30.07. 2018 • Tipy a rady

Jednou za čas se naskytne příležitost například výborného pracovního místa a my se zdráháme, zda jej přijmout nebo ne. Je totiž ve 100 kilometrů vzdáleném městě a s tím tedy vznikají komplikace v podobě stěhování. Ale kdo by se v životě alespoň jednou nestěhoval.

Se stěhováním bytu či domu nám spolehlivě může pomoci profesionální stěhovací firma nebo se můžeme spolehnout na své vlastní síly a pomoc přátel. Která možnost je lepší?

Stěhování bytu svépomocí

Pokud máme dobré kamarády, o kterých víme, že nás nenechají na holičkách, je to polovina úspěchu. Důležitým prvkem takovéhoto stěhování bytu je, udělat si plán a vše si zorganizovat. Bez takovéhoto zásadního bodu se při stěhování bytu jen málokdy dostanete tam, kam vlastně chcete. Všechno by mohlo být spřeházené, nedokonalé, stresové situace by na sebe nedaly dlouho čekat a stěhování by se pro nás stalo jen noční můrou.

Jistou výhodu takové stěhování bytu svépomocí ale určitě má. Pokud vše šlape jako po másle mnohdy nastanou i humorné situace, na které si určitě po letech člověk rád vzpomene. Stěhování bytu vlastními silami a s pomocí přátel ale také ve většině případů vyjde cenově výhodněji. Pokud se například dohodnete na společném grilování, jako odměnou za provedenou práci, je úspěch zaručen.

Nevýhody stěhování bytu vlastními silami

Ovšem i tato varianta má své stinné stránky, na které nesmíme zapomenout při svém rozhodování. Nejen, že nesmíme zapomenout na harmonogram celé akce, který jsme zmínili již na začátku, ale také musíme počítat s tím, že si musíme většinu nábytku pro případ ušetření místa také rozložit. Takové činnosti je dobré udělat již s předstihem. Předejdeme tak nepříjemnostem, které mohou nastat při samotném stěhování do nového bytu, jako například větší kus nábytku, který nám neprojde vchodovými dveřmi nebo točivým schodištěm.

No a samozřejmě musíme počítat s tím, že stěhování bytu svépomocí nás bude stát nemalé úsilí jak fyzické tak mnohdy i psychické.

A co takhle stěhovací firma?

V mnohých případech je stěhování bytu s pomocí stěhovací firmy výborným řešením. Mnohé z nich nabízejí své služby od A až do Z. Odpadá nám tak spousta záležitostí, které by padaly na naše bedra. Organizaci, odvoz, rozmontování a následné nastěhování do nového bytu je jen v rukou stěhovací firmy.

Na trhu je firem, které se zabývají stěhováním bytů. Je jen na nás, kterou z nich si vybereme. Služby jsou také rozdílné. Existují i drobnější služby navíc, které firmy nabízejí, a na které se určitě vyplatí zeptat.

Mezi ně patří například služba, nabízející pronájem bedýnek a beden různých velikostí nebo přepravek pro balení našeho majetku.

Časová výhoda

V případě stěhování bytu je úspora času více než bonusová. S pomocí profesionální stěhovací firmy, je možná stěhování o malinko jednodušší. Vůz se „stěhováky“ přijede, naloží a dopraví vše na místo určení. A určitě to nebude vše trvat 2 dny nebo dokonce týden.

Také přípravy na naše stěhování vyžadují čas a i tuto službu můžeme spolehlivě zkonzultovat s profesionály. Vše je vždy jen na domluvě obou zúčastněných stran. Ovšem každá služba něco stojí a proto je dobré se informovat o cenové kalkulaci dopředu, abychom nebyli na konci celé akce překvapeni.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články