Úvěr od Buřinky České spořitelny - stavební spoření

02.10. 2014 • Půjčky a hypotéky

Na trhu máte k dispozici různé úvěry, které se liší svou výhodností i mnohými dalšími faktory. Možná také uvažujete o úvěru od Buřinky. Co od něho můžete očekávat? Přibližme si ho.

Co je Buřinka

Pod označením „Buřinka“ vystupuje Stavební spořitelna České spořitelny. Jde o akciovou společnost mající povolení působit v oblasti stavebního spoření dle zákona.

Svou činnost zahájila roku 1994 a v současné době patří mezi přední stavební společnosti na trhu. Patří do Finanční skupiny České spořitelny, která je lidmi považována za silnou, spolehlivou a důvěryhodnou banku.

O úvěru od Buřinky

Úvěr od Buřinky je určen na různě velké investice do bydlení. Na webových stránkách Buřinky najdete přesný seznam toho, co touto cestou můžete financovat.

Úvěr od Buřinky je rychlý a pohodlí a hodí se skutečně na různé investice. Výhodou je, že nemusíte ručit nemovitostí a nepotřebujete mít vlastní naspořené prostředky.

Úvěr od Buřinky je možné čerpat:

expresně: Znamená to, že vám bude celá výše úvěru vyplacená hned na běžný účet  a vy postupně dokládáte faktury a účtenky od dodavatelů. Na to máte období jednoho roku.
oproti dokladům: Jde o postupné čerpání úvěru. Buřinka vám zpětně proplatí účtenky a faktury. Je také možné, aby byly placené přímo dodavateli.

Dokumenty související s úvěrem od Buřinky

Chcete-li úvěr od Buřinky, připravte si především průkaz totožnosti, doložení příjmu  a doklady k doložení účelu úvěru.

Pokud jste zaměstnaní  a zároveň máte účet u České spořitelny, nemusíte dokládat potvrzení o příjmu.

Chcete-li si sjednat úvěr do 300 000 Kč, budete potřebovat potvrzení o příjmu a jste-li podnikatel, tak od vás bude požadováno daňové přiznání za poslední dokončené zdaňovací období + doklad o zaplacení daně.

Žadateli o úvěr nad 300 000 Kč kromě potvrzení o příjmu či daňového přiznání bude potřebovat dva výpisy z účtu, kde bude identifikovaná mzda. Jeden výpis bude za poslední měsíc a druhý z období před šesti měsíci.

Úvěr od Buřinky je účelovým úvěrem, takže musíte mít doklady k doložení účelu úvěru. Ty se samozřejmě odvíjí od toho, na jaké účely si úvěr sjednáváte. Pokud ho potřebujete na modernizaci a údržbu bydlení, dodáváte stavební povolení či ohlášení stavebních prací s projektovou dokumentací (je-li to třeba), faktury a účtenky + případně další doklady.

Proč si vzít úvěr u Buřinky

Financování úvěru od Buřinky slibuje různé výhody. Kromě toho, že nepotřebujete vlastní finanční prostředky, nemusíte ručit nemovitostí (do částky až 800 000 Kč) to jsou především rychlé vyřízení úvěru, nepotřebujete podpis manžela/ka (do výše 300 000 Kč), možnost sjednání úvěrového pojištění  atd. Samozřejmě jde o úvěru, u kterého lze úroky odečíst od daňového základu.

Další finanční produkty od Buřinky

• Hypoúvěr od Buřinky: Jde o úvěr určený pro větší modernizaci, výstavbu č koupi bydlení. Je se zástavou nemovitosti. Produkt je určen novým i stávajícím klientům Buřinky. Může vám být poskytnutý, i když nemáte zatím na stavebním spoření žádné úspory. Hypoúvěr od Buřinky je rychle vyřízený a máte u něj možnost i zjednodušených podmínek pro refinancování úvěrů na bydlení. Peníze z tohoto produktu lze čerpat oproti účelovým dokladům či zálohově. Máte-li zájem o tento produkt a jste-li klientem České spořitelny , postačí vám pouze občanský průkaz. Máte-li účet u jiné banky, budete ještě potřebovat potvrzení příjmu od zaměstnavatele či daňové přiznání + dva výpisy z běžného účtu, doklady pro zajištění úvěru zástavou nemovitosti (znalecký posudek, výpis z katastru atd.) a doklady, kterými doložíte využití úvěru na bydlení (faktury, složenky, smlouvy).

• Úvěr ze stavebního spoření: Je určený pro řešení různých bytových potřeb. Poskytuje se na základě uzavřeného stavebního spoření. S ním můžete získat až 800 000 Kč bez zástavy nemovitosti a můžete si také k němu sjednat výhodné úvěrové pojištění. Podmínkami poskytnutí úvěru je doba trvání alespoň 24 měsíců, naspoření 35 % cílové částky a dosažení hodnocení 220 bodů. Úvěr lze čerpat expresně či proti účelovým dokladům. Pro schválení úvěru je nutné doložit průkaz totožnosti, příjem, doklady k doložení účelu úvěru a další doklady k prokázání bonity.

• Úvěr pro právnické osoby Obnova: Je určený pro právnické osoby, konkrétně pro společenství vlastníků jednotek a bytová družstva. Podmínky jsou individuálně nastavené. Úvěr je určený na opravy a rekonstrukci nemovitostí určených k bydlení. Lze čerpat až do výše 350 000 Kč na jeden byt bez zástavby nemovitosti. Splácení si lze rozložit na dobu až 20 let. Peníze z půjčky je možné čerpat bezhotovostně, a to jednorázově či postupně. Pro schválení úvěru je důležité předložit podklady o žadateli, o investičním záměru a k doložení účelu úvěru.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články