Prověřené nebankovní půjčky

19.03. 2014 • Půjčky a hypotéky

Pokud hledáte možnost, jak si rychle a bezpečně půjčit nějaký finanční obnos, máte v zásadě dvě možnosti. Využít bankovní půjčku, což je finanční produkt nabízený bankovními společnosti jako je např. Česká spořitelna nebo ČSOB. V této oblasti je však získání půjčky relativně časově náročné, musíte doložit řadu potvrzení, nesmíte mít záznam v registru dlužníků a o výši půjčky rozhoduje v drtivé většině právě banka.

Na druhou stranu nebankovní společnosti poskytují půjčky, které nejsou zatíženy přílišnou administrativou, jsou rychle dostupné, často bez nahlížení do registru dlužníků. Ke zvážení je však nevýhoda nebankovních půjček spočívající ve vyšších nákladech na půjčku. To mohou být různé poplatky a zejména úrok. Náklady vyjádřené formou RPSN jsou pak obvykle několikanásobně vyšší než u bankovních domů.

Pojďme se nyní na prověřené nebankovní půjčky podívat trochu podrobně a představme si několik hlavních poskytovatelů tohoto typu půjček. U klientů jsou nebankovní půjčky oblíbené zejména pro svou snadnou dosažitelnost. Firmy z nebankovní oblasti si na rozdíl od bank obvykle neprověřují klienty až tak do hloubky - máme na mysli zejména registr dlužníků Solus. Také jsou vyhledávány pro větší flexibilitu co se týče požadavků klienta, který si může sám vybrat výšku vypůjčené částky a také dobu splácení. Dnes jsou již samozřejmostí mimořádné splátky bez poplatku a možnost prodlužování splátek.

Pro koho jsou nebankovní půjčky vhodné? Vzhledem k tomu, že u bankovní půjčky musíte mít obvykle i založen bankovní účet u stejné banky, tak u nebankovních společností toto pravidlo neplatí. Můžete si půjčit, ikdyž máte bankovní účet u kterékoliv jiné společnosti (banky). Stejně tak je nebankovní půjčka výhodná pro ty, kteří mají záznam v některé z databází dlužníků. Pokud byste takový záznam měli a požádali o půjčku u banky, tak s pravděpodobností hraničící se 100% půjčku nezískáte.

Nebankovní půjčka Ferratum

Společnost Ferratum Czech je již na českém finančním poli dostatečně známá. Jejím hlavním produktem je rychlá sms půjčka, tzv. finská půjčka. Pokud potřebujete půjčit menší obnos do 10 000 Kč, tak finská půjčka může být produktem právě pro vás. Půjčku můžete splácet 7 až 45 dní. Výhodou je rychlost - můžete požádat formou sms nebo vyplněním online žádosti. Peníze máte na účtu nejpozději druhý den. Nepotřebujete žádné ručení ani potvrzení o příjmu. Pokud například potřebujete 5000,- do výplaty, tak si můžete půjčit na 14 dní s tím, že splatíte celkem 5 850 Kč. RPSN v tomto případě činí závratných 5894%, což je velmi mnoho. Jestliže potřebujete peníze ihned, mnoho jiných voleb nezbývá.

Hotovostní půjčka HomeCredit

I společnost HomeCredit patří mezi prověřené hráče v oblasti nebankovních rychlých půjček. Můžete si zapůjčit až 150 000 Kč až na dobu 84 měsíců (7 let). U této konkrétní půjčky je sazba RPSN 14,2%, což už se blíží ke standardní bankovní sazbě. Splátku úvěru od HomeCredit můžete až 4x odložit, neobsahuje žádné poplatky. Navíc můžete využít pojištění výdajů, což je v jednoduchosti pojištění proti neschopnosti splácet, například vlivem nějaké nepříznivé události (invalidita, ztráta zaměstnání).

Rychlá půjčka CreditON

Mezi přední poskytovatele nebankovních půjček se v současné době řadí i CreditON. Společnost se zaměřuje především na rychlé malé půjčky, které můžete sjednat bez dlouhých administrativních úkonů a bez obav z prověřování registru dlužníků nebo ověřování vašeho příjmu. Jako nový klient si můžete půjčit až 4 000 Kč na dobu 30 dní. Při takové minipůjčce celkem zaplatíte 5 020 Kč. Pokud se podíváme na RPSN, tak to je v tomto příkladu suverénně nejvyšší - 1485,5%. Je proto jen na vás, zda takovou půjčku opravdu nutně potřebujete. Nicméně pokud alternativní způsoby získání půjčky (rodina, banka, přátelé) nebyly úspěšné, tak je půjčka od CreditOn jedním z možných východisek.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články