Zútulněte si své bydlení – máme pro vás skvělé tipy

02.04. 2021 • Tipy a rady

Ve svých domovech se v poslední době zdržujeme mnohem víc než obvykle. Tak proč si tyto dny ještě více nezpříjemnit? Zamyslete se nad tím, co by vám mohlo pomoci k lepší náladě a kreativitě a zrealizujte to. A můžete se inspirovat i našimi tipy.

Prostředí, které umí opravdu povzbudit

Máte doma jen holé stěny? Pak se tu pohodlně zcela jistě cítit nebudete. Naopak. A vůbec nemusíte truchlit nad tím, že to aktuálně s nabídkou bytových dekorací v obchodech není zrovna nejlepší. Vždyť krásné obrazy na stěnu můžete pořídit i on-line.

A na jaké vsadit? Moderní jsou zejména ty rozdělené na více dílů. Chybu neuděláte ani s kopiemi děl známých malířů nebo s fototapetami. Ty mají navíc mnohem širší použití – hodí se nejenom na stěnu, ale i na nábytek, dveře či kupříkladu na podlahu. Fantazii se zkrátka meze nekladou. Navíc jde o dekorace cenově nenáročné, které lze kdykoliv snadno vyměnit.

Nábytek na míru dokáže divy

Prostorná šatní skříň tvoří základ každého interiéru. A o to cennější je všude tam, kde nemůžete počítat s klasickými parametry vnitřního prostoru, nýbrž jste omezeni například jeho atypickou výškou nebo zkoseným stropem.

A právě vestavné skříně, citlivě zasazené do prostoru, se mohou stát tou nejvýznamnější dělící příčkou mezi skutečně útulným prostorem a místem, jež na první pohled předesílá především svou účelovost. A první varianta je rozhodně tou lepší. Navíc tak vyřešíte své problémy s úložnými prostory.

Dostatek tepla kdykoli a bez starostí

Také se spoléháte na dálkové teplo? Pak víte, jak nepříjemné mohou být jeho výpadky nebo „jen“ nemožnost zatopit si v sychravých letních měsících. Sázka na elektřinu či plyn pak bývá poměrně drahá.  A jaké je tedy řešení?

Kvalitní dřevěné brikety a pelety, vkládané do automatických kotlů se zásobníkem. Ze zásobníku je poté toto topivo za pomoci podavače dopravováno přímo do spalovací komory kotle. A přílišnou péči nevyžaduje tento způsob vytápění ani v jiných směrech. Zcela jistě totiž oceníte kombinaci automatického čištění a dálkového ovládání, jež se koordinuje za pomoci internetového nebo GSM modulu. Díky tomu všemu je zaručeno, že vaše fyzická přítomnost bude u celého procesu nutná jen výjimečně.

Díky použití biomasy můžete i značně ušetřit

A jaká jsou čísla? Stačí 2-3x týdně jednoduše v zásobníku doplnit pelety a užívat si komfortního a báječného tepla. Cena vytápění peletami je pak oproti plynu či elektřině přibližně o polovinu levnější. A to rozhodně stojí za úvahu.

A co je nejlepší? Cena pelet a briket se sezónně mění. V období mimo topnou sezonu jsou tak mnohem levnější než během ní. Stačí tedy využít papírové či internetové akční letáky a ušetřit ještě více!

Zdroj obrázku: {Elena Elisseeva} / Shutterstock.com

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články