Zlevnění půjčky při placení včas

14.10. 2013 • Půjčky a hypotéky

Mnoho lidí se již dostalo do situace, kdy se jim hodilo vzít si půjčku od bankovní instituce či nebankovní společnosti. Většinou se jedná o částku, kterou následně musí splácet s vysokým úrokem. Ale některé společnosti v současnosti na trhu nabízejí zajímavé možnosti, jak se dá půjčka zlevnit při včasném splácení. 

AirBank - odměnas při rychlém splacení

Odměňování vzorných klientů za včasné splácení půjčky se prostě stalo trendem, který jistě každý spolehlivý dlužník přivítá. Průkopníkem mezi bankami s tímto způsobem odměňování byla Air Bank, která v roce 2012 přišla s půjčkou, která odměňovala právě klienty s dobrou platební morálkou. V současnosti se k Air Bank připojují i další finanční společnosti a svoje klienty za dobré splácení odměňují finančním bonusem, nižší úrokovou sazbou nebo třeba odpuštěním několika splátek. V první polovině října se s odměnami za včasné splácení můžete setkat u čtyř bankovních institucí a dvou nebankovních společností. Bankovními institucemi je zmíněná Air Bank, a dále Raiffeisenbank, Sberbank a Česká spořitelna. Nebankovní společnosti nabízející odměny za včasné společnosti jsou Cetelem a Home Credit. Jediná Air Bank má svůj bonus vedený jako trvalou nabídku, zatímco ostatní společnosti mají bonus jen jako dočasnou časově omezenou akci. Aby klient na finanční zvýhodnění vůbec mohl dosáhnout, stačí mu zaplatit splátku včas nebo jen s minimálním zpožděním. Air Bank po svých klientech požaduje, aby na splátkách nedlužili více než sto korun delší dobu než pět dní. 

Bonus České spořitelny

V případě České spořitelny by klient přišel o bonus ve chvíli, kdy by řádně neuhradil dvanáct po sobě jdoucích splátek. Některé společnosti zase bonus neudělí, jestliže klient na úvěrový účet vloží mimořádnou splátku nebo dokonce splatí celou půjčku předčasně. V případě některých společností se musí ještě pro nárok na bonus splnit i další podmínka. Tou bývá minimální doba splácení úvěru. Třeba společnost Cetelem vyžaduje po svých klientech, aby jejich doba splácení úvěru trvala minimálně pětadvacet měsíců. U České spořitelny je to více než jeden rok a v Raiffeisenbank chtějí minimální dobu splatnosti alespoň dva roky. Air Bank svým klientům s dobrou platební morálkou umožňuje odpustit i několik posledních splátek. To, kolik jich ve výsledku bude, závisí na výšce a délce půjčky a též na výšce základní úrokové sazby, jakou banka při posouzení žádosti klientovi nabídne.

Výhody při dobré platební morálce

Jako první na českém finančním trhu s odměnami za včasné splácení přišla společnost Home Credit. Ta v současné době klientům s dobrou platební morálkou nabízí, že pokud si půjčku vyřídí do 7. ledna 2014, vrátí jim za každý rok polovinu zaplacených úroků. 

V případě společnosti Cetelem se dá využít nabídka platná do konce roku 2013, kdy je klient odměňován po každém roce řádného splácení. Výše odměny se zvyšuje každý rok a klient může v nejlepším případě získat zpátky pět splátek. Délka splatnosti i výše splátek zůstává stejná, klient dostane po roce řádného splácení částku odpovídající výši odměny za poslední rok. 

Do konce roku 2013 platí také omezená nabídka České spořitelny, kde si klient může sjednat půjčku a za každý rok splácení bude odměněn snížením úrokové sazby o jedno procento. I u Raiffeisenbank se s odměnami setkáme až po splacení úvěru. Klientovi se poté vrátí alespoň tři tisíce a maximálně padesát tisíc korun. Výše vrácené sumy se odlišuje podle toho, jak byla výše úvěru a délka splatnosti. Maximální částku Raiffeisenbank vrátí v případě úvěrů ve výši přes dvě stě padesát tisíc korun splatných minimálně pět roků. Zmíněná akce u Raiffeisenbank trvá do konce listopadu. I v případě Sberbank dostanou klienti finanční bonus až po splacení celého úvěru. Jedná se o bonus ve výši až dvaceti procent z poskytnuté částky úvěru při dobré platební morálce. Akce u Sberbank trvá také do konce roku 2013. Výška bonusu opět záleží hlavně na době splatnosti. Sberbank navíc do konce roku má ještě jednu akci, kdy poskytuje úvěry s nulovou úrokovou sazbou. Každopádně se dá konstatovat, že včasné splácení se vyplatí a dlužník se nemusí obávat, že by musel platit nějaké sankce.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články