Americká hypotéka: na bydlení, na auto i na hřiště za domem

25.10. 2019 • Půjčky a hypotéky

Znáte americkou hypotéku? Speciální bankovní úvěr s výhodnými podmínkami si získává oblibu i u nás. Na rozdíl od klasické hypotéky s ním nemusíte financovat pouze bydlení, protože účel půjčky není nijak omezen. Jaká jsou další specifika americké hypotéky a na co se vyplatí nejvíce?

Bance nemusíte dokládat účel

Ať už toužíte po větším bydlení, zahraničním výjezdu se svým sportovním klubem nebo chcete dodat své kuchyni nový vzhled, uvažujte nad bezúčelnou americkou hypotékou. Hodí se na jakýkoli produkt či službu, na niž potřebujete více než 50 000 Kč, banka se vás nebude ptát, na co chcete úvěr využít. Za vypůjčené finance si tak můžete klidně postavit třeba fotbalové hřiště za domem. Za půjčené peníze ručíte nemovitostí, tu přitom nemusíte vlastnit, stačí vám souhlas majitele.

Vyplatí se hlavně na bydlení

Americká hypotéka je ideální volbou, pokud potřebujete rychle půjčit větší množství peněz. To se vám může hodit zejména u pořizování nového bydlení či větší rekonstrukce – peníze můžete čerpat už za dva týdny a nemusíte instituci dokládat žádné faktury. U Banky CREDITAS si úrok u americké hypotéky můžete zafixovat na 3, 5, 7 nebo až 10 let. Výši půjčky omezuje pouze hodnota zastavené nemovitosti. Vám už pak jen zbývá sehnat si kvalitní řemeslníky nebo se konečně poohlédnout po novém bydlení vhodném pro vaši rodinu.

Nižší riziko = nižší úroky

Díky zástavě domu nebo bytu nese banka nižší riziko než u klasických spotřebitelských úvěrů, proto najdete u americké hypotéky i nižší úrok. U ryze české Banky CREDITAS například úroky u tohoto typu úvěru s dobou fixace 5 let činí jen 3,30 % ročně*. Pro orientační kalkulaci svých možností využijte výpočet americké hypotéky přímo na stránkách banky. Účet vám navíc v CREDITAS povedou zdarma a ani za mimořádné splátky nebo předčasné splacení nezaplatíte nic navíc.

Sjednejte si schůzku a dozvíte se víc

Pokud si nejste jisti, jak financovat koupi nového domu či bytu nebo jeho opravu, neomezujte se jen na obyčejnou hypotéku a spotřebitelské úvěry, ale využijte americké hypotéky bez dokládání účelu – ušetříte si tak nervy s papírováním a peníze můžete mít na účtě již za 14 dní a za výhodných podmínek. Sjednejte si schůzku s hypotečním specialistou v jedné z poboček Banky CREDITAS, kde najdete to ideální řešení přímo pro vás.

*Výška půjčky do 60 % hodnoty zastavené nemovitosti, doba splácení 15 let.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články