Jak vybrat postele z masivu s úložným prostorem

30.08. 2019 • Tipy a rady

Jen od kvalitní postele můžete očekávat zdravý spánek a dobrý noční odpočinek. Chcete-li si však postele z masivu s úložným prostorem správně vybrat a v budoucnu zažít pouze pozitivní emoce z nákupu, musíte znát vlastnosti tohoto nábytku. Postel se kupuje na dlouhou dobu, takže důležitým kritériem pro její volbu je trvanlivost konstrukce. Životnost závisí na vlastnostech rámu, který může být dvou typů:

  • dvojice opěrných hřbetů je spojena dvěma podélnými rameny;
  • čtyři desky tvoří obvod, který je připevněn na nohou. Lze jej doplnit čelní deskou z jedné nebo obou stran.

Ale hlavní věcí v rámu nejsou konstrukční prvky, ale materiál, ze kterého je vyroben. Výrobci používají:

- přírodní dřevo;
- kov
- tvrdé dřevo: buk (dub).

Postele z masivu s úložným prostorem jsou nejlepší

Postele z masivu s úložným prostorem  jsou nejodolnější. Postel s takovým dřevěným rámem je odolná, ale nejde zrovna o levný nábytek. Pokud je rozpočet omezený, vyplatí se podívat na modely z měkkého dřeva, smrk nebo jiných masivních desek. Měli byste si vybrat postele od důvěryhodných výrobců, kteří používají vysoce kvalitní suroviny. Modely vyrobené z materiálů nízké kvality nakonec začnou vytvářet nepříjemné vrzání a stanou se méně stabilní. Důvodem je skutečnost, že na spoji prvků se zvláštními tvarovkami se mohou objevit vůle a praskliny. Odolné postele z masivu s úložným prostorem se doporučují pro osoby s nadprůměrnou hmotností.

Multifunkční postele z masivu s úložným prostorem

Výrobci nábytku nabízejí nejen klasické modely postelí, ale také výrobky s doplňkovými funkcemi. Například velmi oblíbené jsou postele z masivu s úložným prostorem. Může to být:

  • základna se zvedacím zařízením. Stačí zatáhnout za skrytou rukojeť a matrace s roštem se zvedne. Tam můžete umístit velké ložní prádlo, kufry a další věci;
  • zásuvkové boxy;
  • vestavěné police, stojany. Vhodné pro skladování různých maličkostí, knih, mobilních telefonů a aranžování dekorativních předmětů.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články