Potřebujete porovnat půjčky?

27.12. 2016 • Půjčky a hypotéky

V případě, že se rozhodujete o uzavření půjčky, je důležité, abyste si všechno předem promysleli a ověřili. Není dobré vzít zavděk první nabídkou, kterou dostanete. Velmi opatrně se rozhodujte, porovnávejte podmínky a nabídky jednotlivých poskytovatelů. Teprve pak se můžete skutečně kvalifikovaně rozhodnout, co pro vás bude nejvýhodnější. 

Nabídky mohou být lákavé jenom na první pohled

Spousta společností, které poskytují půjčky, mají nabídky, které na první pohled působí lákavě. Jenže pokud si všechno pořádně prostudujete, zjistíte, že na druhý pohled už to tak lákavé být nemusí. Proto je důležité seznámit s podmínkami. Najednou pak zjistíte, že třeba daná kritéria nejste schopni splnit a v tom okamžiku už pro vás úvěr není zajímavý. Například půjčka bude sice bez poplatků, ale pouze tehdy, když ji splatíte do 14 dnů. Když se vám to nepodaří, platíte poplatky, které třeba mohou být i vyšší než jinde. Nebo třeba dostanete výhodný úrok, ale jenom u vyšší částky, nebo když si půjčujete opakovaně a máte dobrou platební historii. Proto je důležité srovnávat nabídky mezi sebou. 

Vyberte si objektivní srovnávač 

Ovšem samozřejmě nikdo nemá čas hrabat se v nabídkách a srovnávat vše ručně. Proto nabývají na významu různé internetové srovnávače půjček. Vyberte si kvalitní a objektivní srovnávač, který vám hodně napoví o situaci na trhu. Srovnávače nabízejí posuzování podle různých kritérií. Například je možné půjčky hodnotit podle možné maximální výše úvěrů, podle poplatků spojených s jejich uzavřením, podle úroků. Roli samozřejmě hraje i nutnost mít ručitele, dále doba splatnosti. Na základě všech těchto kritérií si můžete vybrat přesně to, co bude pro vás nejvýhodnější. Je velice dobré nechat si předložit více nabídek a teprve na základě znalosti trhu zvolit tu nejlepší. Pokud už ve srovnávačích vyberete, velmi se už rovnou dostanete stránky dané společnosti a můžete úvěr online uzavřít. 

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články