Co byste si měli ujasnit, než si vyberete konkrétní identity manager?

02.04. 2021 • Tipy a rady

Jednou z možností, jak významně posílit celkovou úroveň informační bezpečnosti napříč všemi úrovněmi firemní IT infrastruktury, je implementace identity manageru. Klíčový nástroj identity managementu (IdM) automatizuje procesy, které se standardně provádí manuálně a zabírají IT administrátorovi soustu drahocenného času. Správně však tušíte, že výběr správného softwaru není jednoduchá záležitost. Naopak byste si měli ohlídat určité vlastnosti.

 

Seznamte se s dodavatelem

Zkušený tým vývojářů dokáže hotové zázraky – přizpůsobí svůj produkt na míru vašich požadavků a zajistí, aby v prostředí vaší firmy fungoval, jak se od něj očekává. Opačně to bohužel nefunguje. V praxi se stává, že dodavatel není schopen upravit jinak kvalitní produkt pro management identity v souladu se specifickými požadavky. Zaměřte se proto spíše na schopnosti implementátora než na samotný produkt. Ideální je, když je dodavatel současně výrobcem a nikoliv pouze přeprodejcem.

Počet funkcí není rozhodující

Špičkový identity manager nemusí disponovat nadstandardním množstvím unikátních funkcí. Mnohem důležitější jsou jednoduchost, intuitivnost a možnost flexibilního přizpůsobení pro konkrétní prostředí. Pamatujte, že příliš mnoho funkcí obvykle vnáší zbytečně komplikace do implementace, a navíc se může podepsat také na ceně, aktualizacích a dalších důležitých aspektech. Na druhou stranu je jistě žádoucí, pokud systém umožňuje přidávání nových funkcí administrátorovi.

Definujte cílovou skupinu

Moderní identity management by neměl být kolosem, který sice dokáže téměř vše, ale jen na úkor rychlosti a přívětivosti uživatelského prostředí. V každém případě při výběru zohledněte, kdo bude s IdM nejčastěji v kontaktu. Položte si otázku, zda hledáte řešení pro běžné uživatele, systém pro IT administrátory, nebo platformu pro tým programátorů, jejichž úkolem bude aplikaci integrovat a synchronizovat s větším množstvím systémů.

Hodily by se vám další tipy, jak vybrat identity manager? Přečtěte si o nich na blogu českého vývojáře BCV Solutions.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články