Hypotéka od České spořitelny

08.04. 2014 • Půjčky a hypotéky

Chcete si zajistit vlastní bydlení, na které nemáte dostatek peněz? Rozhodně v tom nejste sami. Nejčastějším řešením, jak si v takovém případě zajistit sen o vlastním bydlení, je hypotéka. Nabízejí ji různé banky i nebankovní společnosti. Oblíbeným produktem je hypotéka od České spořitelny.

O České spořitelně

Česká spořitelna je bankou mající v České republice nejvíce klientů, kteří ji mají v oblibě především kvůli její tradici. Byla založená již v roce 1825.

Česká spořitelna spadá pod finanční skupinu Erste Bank Group, která má sídlo ve Vídni a působí ve střední Evropě. Členem této skupiny je banka od roku 2000.

Česká spořitelna představuje univerzální banku, která se orientuje na soukromé osoby, firmy všech velikostí, ale i města a obce. Poskytuje všechny základní produkty. Pro soukromé osoby jsou to účty, různé úvěry včetně úvěrů na bydlení, dále produkty z oblasti spoření a penze, investování a pojištění.

Banka pravidelně získává ocenění prestižních organizací. Minulý rok získala Cenu Banka roku 2013 a Nejdůvěryhodnější banka roku 2013.

Hypotéky od České spořitelny

Hypotéka na bydlení

Hypotéka je produkt, který je určený na účely související s bydlením, tj. na koupi nemovitosti, financování její výstavby či rekonstrukce, koupě podílu nemovitosti, zpětné proplacení vlastních finančních prostředků investovaných do nemovitosti atd.

Hypotéku na bydlení od České spořitelny si můžete vzít různě velkou. Záleží na vaší bonitě, ale také zastavované nemovitosti (zpravidla kupovaná nemovitost). Česká spořitelna poskytují hypotéku až ve stoprocentní výši (nepotřebujete žádné vlastní prostředky). Levněji vás však vyjde, můžete-li hypotéku financovat alespoň z 15 %.

Pojištění proti neschopnosti splácet

Chcete-li podpořit bezpečné splácení hypotečního úvěru, je dobré si sjednat pojištění schopnosti splácet, které nabízí Česká spořitelna ve spolupráci s Pojišťovnou České spořitelny. Můžete si vybrat ze souboru pojištění A vztahující ho se na smrt, invaliditu a pracovní neschopnost či ze souboru pojištění B, které se vztahuje i na ztrátu zaměstnání. Pojistné plnění je v případě pojistné události vyplaceno na úvěrový účet klienta.

Výhody hypotéky od České spořitelny

Hypotéky České spořitelny stejně jako její další finanční produkty jsou oblíbené. A proč volit zrovna hypotéku od této banky? Přibližme si její výhody:

• hypotéka bez poplatků: U hypotéky u České spořitelny neplatíte poplatek za vyřízení, což vzhledem k tomu, že tyto poplatky jsou v řádech tisíců, je značná výhoda. Česká spořitelna nabízí také u bytů možnost on-line ocenění zdarma.

• nízké úrokové sazby: Česká spořitelna drží úroky hypoték nízko. Navíc nabízí úrokové zvýhodnění při hypotéce na déle než dvacet let a při volbě tří- až pětileté fixace. Levnější hypotéku mají také ti, kteří splácí hypotéku z aktivního osobního účtu České spořitelny.

• všestrannost: S hypotékou od České spořitelny lze financovat i dřevostavby a družstevní byty a z hypotéky je možné zaplatit i náklady související s oceněním nemovitosti, bankovními službami, realitními a právními službami atd.

• poradenství: Díky němu si nastavíte hypotéku podle vašich potřeb. Dozvíte se o všech úskalích a celkově o všem, co potřebujete v rámci své hypotéky vědět.

• možnost refinacování: Pokud platíte hypoteční úvěr u jiné banky a svým nastavením vám nevyhovuje, máte možnost ho refinancovat u České spořitelny bez nutnosti dokládání příjmů ani nového odhadu nemovitosti.

Nevýhody hypotéky od České spořitelny

Těžko říci, jaké nevýhody má hypotéka od České spořitelny oproti jiným bankám. Samozřejmě je zde administrativní náročnost a nutnost prokazování bonity klientů. Ovšem to je nevýhoda, se kterou se setkáte u všech bank. Hypotéka je zpravidla na velkou částku peněz, a proto musí mít poskytovatel co největší jistotu, že budete svůj finanční závazek schopni splácet.

Americká hypotéka

Kromě klasické hypotéky na bydlení nabízí Česká spořitelna také americkou hypotékou, což je úvěr zajištěný zástavním právem k nemovitosti, ale na rozdíl od klasické hypotéky lze peníze z něj využívat na financování čehokoliv.

Úvěr je klientům poskytován do maximální výše 70 % hodnoty nemovitosti. Ocenění provádí smluvní znalec České spořitelny. Půjčit si můžete minimálně 150 000 Kč na dobu maximálně 15 let.

Žádáte-li o americkou hypotéku od České spořitelny, musíte prokázat příjmy za posledních 12 měsíců, OSVČ či podnikatel předkládá poslední dvě daňová přiznání. Dále se také předkládají doklady k nemovitosti, tj. dvě fotografie nemovitosti (u vybraných úvěrů), odhad nemovitosti, výpis z katastru nemovitosti, nabývací titul nemovitosti a pojistnou smlouvu chránící nemovitost proti živelným událostem.

Výhodou u americké hypotéky je garantovaná výše úroku, která je stejná po celou dobu splácení. Z dalších výhod to je možnost mimořádných splátek bez sankcí, on-line ocenění nemovitosti zdarma (u některých úvěrů), výpis z úvěrového účtu zdarma, nabídka pojištění atd. Aby vám byla americká hypotéka od České spořitelny byla schválená, nemusíte mít u ní běžný účet.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články