Jak založit společnost s. r. o. lusknutím prstů

28.10. 2017 • Tipy a rady

Máte plán, který chcete přetavit v reálné podnikání, ale stojí před vámi nevábná vize zakládání společnosti s. r. o. a všechny plány se ztrácí v nekonečném obíhání úřadů a papírování, které navíc může skončit nezdarem?

Firmy zabývající se tvorbou společností s. r. o. na klíč a ready-made společností vám mohou značně ušetřit čas vystátý ve frontách a hlavu plnou nejasností. Cesta k vysněnému podnikání se tak zkrátí z měsíců na dny.

Založení společnosti na klíč

Klíčový je název a společníci

Na základních údajích o své budoucí firmě si dejte záležet, myslete na to, že chcete vystihnout její podstatu a udržet ji i při budoucím vývoji.

Schůzka s notářem

Pokud už máte ve všem jasno, není nic jednoduššího, než si domluvit schůzku se zástupci specializované firmy a s notářem. Společně domluvíte podrobnosti, podepíšete společenskou smlouvu formou notářského zápisu a zaplatíte částku za all inclusive služby. Celé toto sezení vám nezabere víc než hodinu.

Složení počátečního kapitálu

V případě zakládání společnosti s. r. o. na klíč nemusíte do začátku ani disponovat velkými financemi. Můžete si je od firmy jednoduše půjčit, vaše společnost bude zapsána na pracovníky zprostředkující firmy a na vás později bude převedena formou ready-made. Pokud máte vlastní kapitál, vložíte jej na bankovní účet vaší nové firmy.

Vyčkání na potvrzení

Po absolvování tohoto procesu za vás firma vyřídí další potřebné věci. Zatímco čekáte, můžete se věnovat jiným záležitostem svého podnikání. Na úřad mezitím poputuje živnostenský list, popřípadě vázané, řemeslné či koncesované listiny a proběhne podání návrhu do obchodního rejstříku. Po 5-10 dnech tak můžete začít podnikat.

Jak na ready-made společnost

Někdy s podnikáním jednoduše nemůžete, nebo nechcete čekat ani zkrácenou dobu umožněnou tvorbou na klíč. Ready-made společnost s. r. o. vám umožňuje začít hned, aniž byste museli procházet jakoukoli byrokracií.

SimplyOffice, specialisté na „ready-mades“, nabízejí jak společnosti na klíč, tak hotové společnosti, které již mají všechny náležitosti včetně jména – taková firma akorát změní jednatele a společníka a může začít fungovat. Zároveň jsou vytvářeny čistě pro tyto účely, není třeba se proto obávat, že koupí vstupujete do řetěze problémů, které by firma s aktivní historií mohla mít.

Jak jsme ale zmiňovali na začátku, jméno vaší budoucí společnosti je pochopitelně důležité, proto i tady jsou nabízeny tzv. all inclusive ready-mades, do kterých je sice třeba investovat více peněz, na druhou stranu lze změnit název, modifikovat počet jednatelů a společníků a vybrat si libovolné sídlo.

Který postup zvolit?

Chcete-li založit společnost s ručením omezeným „lusknutím prstů“, bude pro vás nejsnazší sáhnout po ready-made řešení, které za vás již prošlo veškerými administrativními záludnostmi a povinnostmi. Jediné, co zvažte, je výběr mezi hotovou společností se vším všudy za velmi nízkou pořizovací cenu, nebo ready-made společností se službami all inclusive s větší flexibilitou a tomu odpovídající cenou. A můžete se do toho pustit!

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články