Jaké investice byste měli stihnout, než vám bude třicet?

11.04. 2014 • Tipy a rady

Každý chce mít všechno a ideálně hned. Dobrou práci, dostatek peněz, vlastní byt, možnost cestovat, skříň plnou oblečení a podobně. Bohužel, takhle to nefunguje a těch co mají tohle všechno ihned, je velmi málo a obvykle to není jejich vlastním přičiněním. Možná je i někdy lepší získávat vše postupně, máte z toho pak mnohem větší radost a věcí si pak mnohem více vážíte, protože jste museli vynaložit určité úsilí, abyste danou věc získali. Investovat se vyplatí a to nejen do akcií, do komodit, ale také sami do sebe. I to je do jisté míry investice, zvláště když se pak, po nějakém čase, zhodnotí. Čas investicím přeje, a pokud budete chytře investovat a to nejen do akcií, budete rozhodně později spokojeni a možná i připravení na různé situace a slovíčka jako co kdyby, se vám rozhodně vyhnou, protože vy jste neponechali nic v náhodě a to se rozhodně cení. Jak tedy investovat? Do čeho? Nejlépe je začít investovat ihned ve dvaceti letech. Navíc, my pro vás máme investice, které vaši peněženku nijak tragicky nepostihnou, nevydáváte za položky tisíce nebo statisíce. V budoucnu se vám tyto vyplatí a rozhodně zhodnotí. A jaké investice, že to jsou? To se dozvíte v následujícím článku, tak si to nenechte ujít.

Permanentka do posilovny

Členství v posilovně je dnes docela časté, ale pořád to není dost. Jsou lidé, kteří v posilovně nikdy nebyli a ani se tam nechystají. Přitom uspěchaný životní styl, který většina z nás provozuje, není pro zdraví vůbec nic dobrého. Proto rozhodně investujte pravidelně do permanentky do posilovny a pravidelně posilovnu navštěvujte. Ženy, které nechtějí chodit do společné posilovny, dnes mají tu možnost navštěvovat posilovnu, kde smí jen ženy. Takže zapřemýšlejte, investujte. Uvidíte, že z dlouhodobého hlediska se vám to rozhodně vyplatí, protože zdraví má člověk jen jedno.

Preventivní prohlídky

Do preventivních investujete minimum finance. Spíše zde jde o čas, ale ani ty byste neměli nijak zanedbávat a pravidelně se nechat vyšetřit. Ony takové pravidelné prohlídky fungují jako takový hlídač. Kdyby se náhodou něco přihodilo, alespoň se to zachytí a vyléčí včas, než byste měli jít k lékaři až za pár měsíců, ale s bolestmi. Pokud absolvujete pravidelné preventivní prohlídky, víte, že vaše tělo je zdravé a můžete se tak naplno pustit do práce.

Pojištění

Pojistit dnes jde kdeco a je to rozhodně dobře. Samozřejmostí by měla být úrazové pojištění společně s životním pojištěním. Pojistit si dům či byt se rozhodně vyplatí, vlastníte-li elektroniku jako drahý mobilní telefon, notebook a podobně, i to se dnes již může pojistit. Rovněž se můžete pojistit pro ztrátu zaměstnání nebo pro pracovní neschopnost. V takovém případě dostanete peníze, aby pro vás nebylo tak složité placení složenek a podobně. Pojistit můžete také svou nešikovnost, v případě, že způsobíte problém ať už v práci nebo jinde a někomu vznikne škoda, uhradí se to z pojistky.

Záloha vašich dat

Znáte to, jednou stáhnete nějaký podezřelý e-mail, otevřete ho a máte o zábavu postaráno. Počítač napadl vir a vaše údaje, data a vše, co jste pracně sháněli, je nenávratně pryč. Proto je rozhodně dobré pořídit si externí disk, na kterém můžete vše zálohovat v případě podobné katastrofy. Pokud chcete mít dvojitou jistotu, zálohujte třeba také online.

Náhradní klíče

Když jdete ráno do práce, obvykle je to ve spěchu, zabouchnete dveře a teprve pak si uvědomíte, že jaksi nemáte čím zamknout, protože klíče si vesele leží na botníku, nebo jsou pověšené na háčku. Co dělat? Snadná pomoc, vyrobte si náhradní klíče a nechte si je u někoho důvěryhodného. Například u své sousedky, u kamarádky nebo u rodiny. Popřípadě noste náhradní klíče v kabelce, nebo je mějte v kanceláři. Ušetříte si tím mnoho starostí a taky peněz.

Byt k pronájmu

Pokud vám to finance dovolí, pořiďte si byt, který budete pronajímat a to buď studentům, nebo stabilně nějaké rodině. Z pronájmu utržíte určitou částku a navíc, nemovitost je rozhodně dobrá investice, kterou ve vhodnou chvíli můžete prodat a to s velkým ziskem. Nyní je na to nejlepší doba, i kdybyste chtěli získat na byt hypotéku.

Myslete na penzi

Je to možná k smíchu, nemáte ještě ani třicet, do důchodu půjdete bůhví kdy, ale už myslet na penzi? Vyplatí se to, rozhodně. Navíc mnoho zaměstnavatelů přispívá svým zaměstnancům a to buďto na pojištění, nebo na penzijní připojištění, takže není od věci se nad tím pozastavit, popřemýšlet a případně toho využít. Kdo by nechtěl mít v důchodu možnost cestovat a nezaobírat se financemi.

Spoření

Ve chvíli kdy myslíte na penzi nebo se necháváte pojistit, je dobré přemýšlet nad vlastním spořením. Spoření vám rozhodně pomůže později postavit se na vlastní nohy, pořídit si byt aniž byste museli využívat hypotéku, pořídit si auto bez splátek, případně našetřit finance na rekonstrukci domu, bytu nebo na rozjetí vlastního podnikání. Možností je několik a určitě peníze oceníte.

Budování kontaktů

Dnešní svět je hodně o kontaktech. I kdyby nic jiného, dozvíte se o zajímavé možnosti práce a pak bude záležet na vaší šikovnosti, jak se možnosti chopíte. Pokud budete ve svém oboru vynikající, vaše kontakty se na vás budou obracet, předají váš kontakt dál s doporučením a najednou budete mít víc a víc práce, za kterou dostanete zaplaceno, a upřímně, tohle není k zahození. Proto budujte kontakty, na všechny buďte milí, vstřícní a příjemní. Nikdy nevíte, kdy dotyčné budete potřebovat.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články