Půjčka před výplatou

09.04. 2014 • Půjčky a hypotéky

Už jste se také setkali s půjčkou označovanou jako půjčka před výplatou? Co přesně vám tento produkt nabízí a jaké jsou její výhody a nevýhody. Poznejte ji blíže.

Co je půjčka před výplatou

Půjčka před výplatou je nebankovní produkt. Řadíme ji mezi mikropůjčky. To znamená, že jde o krátkodobou půjčku na menší sumu peněz.

Půjčku lze využít právě nejlépe v době před výplatou, když už nemáte peníze či vás překvapil výdaj, a vy si potřebujete rychle a jednoduše půjčit několik stovek či tisícovek korun.

Půjčka před výplatou zpravidla nemá splátky. Splácí se jednorázově, a to většinou do měsíce. Lidé peníze splatí, když dostanou výplatu.

Ještě jedno specifikum tento finanční produkt má. Neplatíte zde úroky. Místo toho má každá půjčka fixní poplatek.

Poskytovatelé půjček před výplatou mají na svých webových stránkách obvykle přehlednou tabulku, ze které se dozvíte, kolik za konkrétní částku zaplatíte. Fixní poplatek se odvíjí nejen od sumy, kterou si půjčujete, ale také od doby, na kterou peníze potřebujete.

Mnozí poskytovatelé také nazývají půjčku před výplatou jako SMS půjčku. To kvůli tomu, že si o ni snadno požádáte napsáním krátké textové zprávy. Zpravidla však máte možnost i podání vyplněním online žádosti.

Výhody půjček před výplatou

Mezi žadateli se stávají půjčky před výplatou stále oblíbenější. Vyhovují jim výhody této půjčky. Jsou jimi především:

• rychlé vyřízení: Půjčka před výplatou se hodí i na zaplacení velmi naléhavých finančních závazků. Poskytovatelé zpravidla dbají na to, aby mohli žadatelům zaručit rychlé vyřízení. Mnohé nebankovní společnosti jsou schopné poslat peníze na účet ještě týž den, kdy si žadatel o ně požádal.

• minimum administrativy: Jde o velmi jednoduchý produkt, který se nepojí téměř s žádnou administrativou. I díky tomu může být vyřízený tak rychle.

• snadná dostupnost: Půjčky nemají vysoké nároky na žadatele. Nikdo si vás nebude složitě prověřovat, ani nebudete předkládat různé doklady. Šanci získat půjčku mají většinou i lidé, kterým by jinde nepůjčili. Snadná dostupnost je umožněná tím, že si klienti nepůjčují hodně peněz, takže poskytovatel nenese velké riziko.

• pohodlnost: Stejně jako většinu nebankovních půjček si můžete o půjčku před výplatou požádat prostřednictvím online formuláře. Kromě toho většina poskytovatelů nabízí i možnost žádosti krátkou textovou zprávou.

• transparentnost: Půjčky před výplatou mají svou jasnou podobu a pevně daný fixní poplatek, díky kterému předem víte, kolik za půjčku zaplatíte. U seriózních poskytovatelů těchto půjček vás tak nepřekvapí nečekané další poplatky.

• bezúčelnost: Peníze z půjčky před výplatou jsou vhodné na financování čehokoliv. Ani zpětně nedokládáte, na co jste peníze využili.

Nevýhody půjček před výplatou

Půjčky před výplatou mají samozřejmě i své nevýhody. Fixní poplatek, který se pojí s půjčkou, zpravidla není malý. I když vám poskytovatel půjčku s největší pravděpodobností díky její snadné dostupnosti poskytne, měli byste vědět, že ji budete schopni splatit. Jinak byste se dostali do finanční pasti. Vždy se také soustřeďte, abyste si vyřizovali půjčku u seriózní společnosti. Nabídka je rozmanitá.

Firmy, jež poskytují půjčky před výplatou

Půjčky před výplatou poskytuje stále více nebankovních společností. Pojďme si přiblížit alespoň některé.

Ferratum

Ferratum je první nebankovní společností, která se soustředila na půjčky před výplatou. U nás je poskytuje společnost Ferratum Czech spadající do finanční skupiny Ferratum Group, jež v současné době funguje ve více než 20 zemích, převážně v Evropě.

Ferratum pochází z Finska a právě díky tomu, že přišla se specifickým produktem, který lidi zaujal, rozšířila se i do dalších zemí. Ukázalo se, že lidé si opravdu často potřebují půjčit jen menší sumu peněz na běžné výdaje. Své produkty nabízí Ferratum od roku 2005.

Ferratum Czech vám půjčí do 10 000 Kč se splatností od 7 do 45 dní. Mottem společnosti je „Ferratum more then money to everyone“ (v překladu „Feratum více než peníze pro každého“).

Kredito24

Kredito24 je česká firma s německými kořeny. Poskytuje půjčky před výplatou, jejichž hlavní předností je rychlost. Společnost se snaží co nejrychleji schválit půjčku a slibuje, že do 15 minut budete mít peníze na účtu, což je možné díky automatizovanému rozhodnutí. Slibuje i naprostou transparentnost bez skrytých poplatků.

Kredito24 poskytuje mikropůjčky do výše 12 500 Kč. Tuto částku však mohou klienti získat až při opakovaném využívání produktů. Poprvé si mohou půjčit maximální 4 500 Kč. Půjčky poskytuje společnosti na dobu až 30 dnů. Půjčka je stoprocentně online a nepotřebujete potvrzení příjmů.

Kredia

Kredia je nebankovní společností sídlící na Inslandu. V rámci její půjčky před výplatou neboli SMS půjčky si můžete půjčit částku od 1 000 do 10 000 Kč. I tato společnost nabízí žadatelům rychlost, konkrétně sjednání produktu do několika minut.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články