Jak vybrat férovou nebankovní půjčku? Zkuste srovnání půjček na OKfin.cz!

05.02. 2015 • Půjčky a hypotéky

Potřebujete půjčit pár tisíc před výplatou, anebo hledáte velkou půjčku až do výše několika milionů korun? Nejlepším způsobem jak si půjčit peníze a “nenaletět” je vždy porovnat všechny nabízené produkty - srovnat výšku úrokové sazby, dobu splatnosti, ale také poplatky spojené s poskytnutím půjčky a zároveň vyši sankcí v případě pozdního splacení. Nejrychlejší cestou, jak porovnat klasické bankovní, ale i nebankovní půjčky je navštívit nezávislý porovnávač půjček OKfin.cz. Jednoduše si můžete najít produkt přesně podle vašich požadavků - třeba zadáním výše požadované částky. U každé půjčky naleznete detailní informace, ilustrativní tabulku splátek, odpovědi na nejčastější otázky a necenzurované zkušenosti ostatních zákazníků. Vše navíc doplněno o podrobné informace o poskytovateli.

První půjčka zdarma

Víte, že si můžete půjčit peníze i zcela zadarmo? Skutečně, řada nebankovních poskytovatelů totiž nabízí půjčení peněz novým zákazníkům zcela zdarma. Pokud si půjčujete u dané společnosti poprvé, zaplatíte v den splatnosti stejnou částku, jako si půjčíte - ani o korunu navíc! Získání podobně výhodné nabídky vás k ničemu dalšímu nezavazuje, klidně ji můžete využít pouze jednou a příště si půjčit jinde. Rychlou nebankovní půjčku zdarma tak lze využít obdobně jako klasickou kreditní kartu - s tím rozdílem, že nemusíte platit za její vedení. :-) Dejte si pouze pozor na dodržení doby splatnosti, úroky mohou být vyšší. Na specializované stránce můžete nalézt kompletní seznam poskytovatelů u kterých je první půjčka zdarma, vyberte si sami.

Nebankovní půjčka bez registru

Půjčit si peníze v situaci, kdy máte záznam v registru dlužníků (SOLUS apod.) není snadné, v bance vám v takovém případě pravděpodobně nepůjčí. Ani nebankovní půjčka však v ten moment nemusí automaticky znamenat cestu k rychlým penězům. Pro poskytovatele je žadatel se záznamem v registru dlužníků rizkovější a výše úroků i sankcí bývá proto často neúměrně vysoká. Řešením může být oslovení více poskytovatelů půjček najednou a zvolení si nejlepší nabídky. Jednoduše tak ušetříte čas a zároveň výrazně zvýšíte svou šanci na schválení. Nejschvalovanější nebankovní půjčka na trhu takto funguje, vše navíc maximálně diskrétní a bezpečnou cestou. Dlouhodobá schvalovatelnost této půjčky je přes 92 %, neobsahuje žádné skryté poplatky předem a peníze jsou žadateli převedeny ihned na účet.

Půjčka před výplatou? Jak nenaletět podvodníkům?

Tzv. mikropůjčky, nebo též malé půjčky před výplatou jsou specifický obor, který se na českém trhu v posledních letech pevně usadil a šíře poskytovatelů je v tomto oboru nebývale vysoká. Jedná se totiž o nejpopulárnější typ půjček, který lze charakterizovat krátkou dobou splatnosti (obvykle do 30 dnů), rychlým vyhodnocením a převodem peněz na účet (zpravidla vše probíhá v řádu desítek minut) - a také vyšším úrokem (který je z velké části dán právě krátkou dobou splatnosti). Na co si dát pozor a jak zvolit tu správnou zápůjčku? Jednoduše…

  • Půjčujte si peníze pouze u prověřených společností (vyhledejte si ve vyhledávači více informací, např. zadáním dotazu “zkušenosti název půjčky”).
  • Využijte kalkulačku splátek, většina společností ji má na svém webu, dopředu si tak můžete nasimulovat poptávanou půjčku a uvidíte, kolik vás bude přesně stát.
  • Důkladně a v klidu si přečtěte smlouvu. Je příliš dlouhá, nebo nesrozumitelná? Ptejte se a pokud něčemu nerozumíte, na internetu jistě zjistíte víc.

Portál půjčky před výplatou vám jako jeden z mála umožní porovnat skutečné náklady spojené s půjčkou, stačí zadat poptávanou částku a libovolnou dobu splatnosti (týden - 1 měsíc) a výsledky se ihned sestupně seřadí od nejvýhodnější nabídky. Vybranou půjčku pak lze ihned sjednat přímo přes webové stránky. Vše online, bez toho abyste museli někam chodit, nebo volat.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články