Konsolidace půjček Air Bank

20.03. 2014 • Půjčky a hypotéky

Banka Air Bank je na českém trhu poměrně nová. Do povědomí se dostala zejména díky masivní reklamní masáži a nepochybně i díky službám, které ji odlišují od konkurence. Mezi služby Air Bank patří také konsolidace půjček. V případě konsolidace se jedná o sloučení více půjček do jednoho úvěru. To přináší řadu výhod. Například celkové zjednodušení - staráte se o splácení pouze jedné půjčky u jedné banky. Dále můžete získat celkově nižší úrok a RPSN, což znamená, že za úvěr zaplatíte méně než kdybyste spláceli více půjček najednou.

Proč zvolit konsolidaci od Air Bank?

Air Bank  si můžete vzít buď novou půjčku a nebo využít tzv. konsolidace půjček, tedy spojení více půjček do jedné. Výhodou je fakt, že konsolidace je bez poplatků. Pokud máte dobrou platební morálku a podaří se vám splácet půjčku včas, můžete být odměněni odpuštěním několika splátek. To má však svá jasná pravidla, proto doporučujeme pečlivě číst podmínky smlouvy o konsolidaci půjček.

Stejně tak, pokud budete posílat splátky včas, tak získáte úrokovou sazbu 9,9%. To je zajištěno odpuštěním posledních několika splátek úvěru. Díky tomu můžete ušetřit až několik desítek tisíc v závislosti na výši půjčky. Jak už jsme uvedli, v případě půjčky Air Bank se neplatí žádné poplatky za sjednání půjčky. Mimořádné splátky a předčasné spalcení úvěru je také bez poplatku.

Svůj účet u Air Bank můžete plně ovládat online po internetu. Máte tak příležitost poslat mimořádnou splátku či půjčku úplně splatit ještě před termínem.

Výhody převedení půjček k Air Bank

  • v závislosti na výši půjčky můžete získat až 13 splátek zdarma (odpuštěné splácení)
  • neplatíte žádné poplatky
  • žádost o konsolidaci půjček můžete provést online
Pokud budete splácet včas, tak se dostanete na zmíněný úrok 9,9%. Díky tomu ušetříte finanční prostředky, které můžete investovat jinde. Podobně můžete naložit s ušetřenými penězi vlivem nulových poplatků.
Ukažmě si nyní pro představu modelový případ konsolidace jedné půjčky. Řekněme, že máte u České spořitelny  půjčku ve výši 280 000 Kč s měsíční splátkou 6 000 Kč, poplatkem za vedení účtu 59 Kč a celkovou dobou splácení 72 měsíců. Pokud byste půjčku převedli k Air Bank, tak se doba splácení zkrátí na 69 měsíců při splátce 5 406 Kč. Navíc ušetříte každý měsíc 59 Kč za poplatek, který Air Bank neúčtuje. U původní půjčky byste celkově splatili 430 189 Kč. U Air Bank pak jen 370 446 Kč, což je úspora 70 000 Kč s tím, že ještě splácíte kratší dobu.
Sazba RPSN u Air Bank půjček je 10,37%, což je poměrně slušné. Zejména pokud výši nákladů porovnáme s nebankovními společnosti, kde RPSN dosahuje několika stovek i tisíc procent.

Podmínky pro konsolidaci půjček Air Bank

Banka má poměrně striktní pravidla pro poskytnutí půjček a služby spojení půjček. Musíte mít platný občanský průkaz, potvrzení o výši příjmu (musíte být zaměstnaní) a nesmíte být vedeni v některém z registru dlužníků. Pokud jste nezaměstnaní a nebo jste vedeni v databázi problémových neplatičů, tak se můžete obrátit na nebankovní společnosti, které klienty tak důkladně neprověřují. To je však nahrazeno poměrně drahou cenou za půjčku (vysokým úrokem a RPSN).

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články