Pravidelné nákupy mohou být výhodnější. Jak a kde snížíte cenu zboží?

05.10. 2017 • Tipy a rady

Jsou věci, které kupujete jenom několikrát za život. Potom jsou ale i věci, které kupujete pravidelně, několikrát měsíčně, nebo i ročně. O co konkrétně se může jednat? Když zmíníme hlavní segmenty, je to rozhodně:

  • Kosmetika a hygiena
  • Potraviny
  • Čisticí prostředky

Zkrátka a jednoduše tady platí, že když něco dojde, je třeba danou věc dokoupit. U pravidelných nákupů ale nelze příliš spoléhat na akce v supermarketech, jelikož než bude konkrétní zboží v akci, může to znamenat čekání i několika týdnů. Jak tedy zajistit, aby pravidelné nákupy byly výhodnější, než nyní?

Nakupujte v akci a s předstihem

První náš tip je spojený s tím, že se budete soustředit na různé akční nabídky. Primárně to budou známé letákové akce. Když se vydáte právě tímto konkrétním směrem, lze věci denní potřeby nakoupit se slevou. Úspory budou zaručeny, ale dále nesmíme opomenout, že tato cesta má přece jenom i negativa. V první řadě je nevýhoda spojená s tím, že budete muset nakupovat s předstihem. Tedy ne až ve chvíli, kdy vám konkrétní věc dojde. To znamená nutnost mít na dané věci i místo, kde je budete skladovat. Druhé negativum je spojené s tím, že budete muset neustále hlídat různé letáky a slevové akce, aby vám skutečně nic neuteklo. Ani toto proto není úplně nejlepší cesta ke slevě. Tedy pokud nechcete každý den trávit studováním akcí a potom měnit své plány jenom proto, abyste slevu stihli. Nehledě na to, že při příjezdu do supermarketu může dojít k tomu, že akční zboží už bude definitivně vyprodáno.

Nakupujte tam, kde je zboží levné

Další náš tip, který se týká toho, jak si pravidelné nákupy zvýhodnit, je snaha o to, že budete nakupovat tam, kde je zboží levné. Tedy skutečně to nejlevnější. Především na internetu je možné jednoduše porovnat ceny různého zboží a potom hravě víte, do jakého eshopu se vydat. V reálných obchodech, tedy v supermarketech to může být složitější, ale také lze najít ten nejlevnější. I zde ale existuje problém. Pravidelné nákupy obvykle nejsou spojené s tím, že kupujete jenom jeden jediný kus zboží. Většinou toho nakoupíte více. A to znamená jediné. Zatímco první věc je levnější v prvním obchodě, druhá už může být levnější v tom druhé. A čím větší nákup, tím více obchodů. Když nakupujete v těch klasických, často trávíte přejížděním celý den, nehledě na to, kolik peněz projedete. Když nakupujete online, jsou nevýhody spojené s tím, že nákup v různých internetových obchodech bude spojený s nutností zaplatit několikrát poštovné, což také není cesta, která by v konečném výsledku byla jakkoliv výhodná.

Využijte slevové kupony

Třetí možnost, na kterou se podíváme, je pravděpodobně tou, kterou můžeme označit za tu nejlepší možnou. Jde o cestu, kdy použijete v souvislosti se svým nákupem slevové kupony. O čem je řeč? Najdete je většinou online a jejich výhoda je v tom, že vám na váš nákup poskytnou zajímavou slevu. Mezi jejich výhody patří:

  • Vysoké výše slev
  • Uplatnění slevy na celý nákup
  • Snadné využití v internetových obchodech

O čem tedy mluvíme? O možnosti toho, že si vyberete slevový kód, třeba podle toho, v jakém obchodě platí, nebo podle toho, jaká je výše konkrétní slevy. Na internetu můžete najít kupony do velkých e-shopů a získat tak akční slevu na Alza.cz nebo využít slevový kód na Kasa.cz. Následně už stačí jenom nakupovat tak, jak jste zvyklí. Tedy vše, co vám již doma došlo, nebo vám to postupně dochází. Jakmile budete chtít platit, použijete jenom jedinečný slevový kupon a výše vašeho nákupu bude ponížena o danou slevu.

Dnes nejsou dané možnosti nákupů nijak ojedinělé a je celá řada lidí, kteří je velmi aktivně praktikují. To se ve výsledku pozitivně projevuje na jejich rozpočtu, jelikož při každém nákupu šetří. Protože nabídka daných slevových kuponů je dnes opravdu pestrá, jen třeba dodat i to, že jako nakupující máte jistotu, že se vám vždy podaří najít konkrétní internetový obchod, kde nákup se slevou nebude žádným problémem.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články