Pro koho se hodí binární opce

03.04. 2017 • Investice

V dnešní době je nabídka investičních nástrojů velmi široká a dostupná, ovšem to nesnižuje rizika, která jsou s obchodováním spojená.

Binární obchodování opcí se za relativně krátkou dobu stalo velmi populárním, ale nejen podle názoru České národní banky nejsou binární opce vhodné pro širokou veřejnost.

K tomuto rozporu zřejmě dochází na základě faktu, že se jedná o investiční nástroj velmi snadný na pochopení, viz. vysvětlení, co jsou binární opce. Jeho jednoduchost, která spočívá ve volbě mezi pouhými dvěma možnostmi, tedy zda bude cena aktiva růst nebo klesat, vyvolává mylný dojem, že je snadné s ním vydělávat peníze.

Trocha matematiky nám ukáže, že pro dlouhodobé zisky potřebujeme úspěšnost vyšší než 55 procent, záleží to samozřejmě na návratnosti u jednotlivých opcí. A i když se toto číslo může zdát snadno dosažitelným, opak je pravdou.

Těch pouhých šest procent, o které se potřebujeme odpoutat od poloviční úspěšnosti, kterou by nám přinesly náhodné vstupy, musí být podloženo solidní obchodní strategií, která bude založena na určité statistické výhodě.

Postavit takovou strategii sice není snadné, ale ani nemožné. Pokud se tedy vrátíme k otázce z úvodu článku, tak binární obchodování je vhodné jen pro ty, kdo si naplno uvědomí jeho podstatu a rizika s ním spojená.

Při investičním obchodování musíme vědět, že peníze můžeme nejen vydělat, ale také prodělat. Přičemž ztráty jsou okamžité a nenávratné, chyby se nedají nijak napravit.

Díky své jednoduchosti může tento nástroj sloužit jako vstupní brána pro začátečníky do světa finančních spekulací, ale jen pro poučené začátečníky, kteří budou vědět, jak správně postupovat.

Do správného postupu můžeme zcela jistě zařadit dlouhý trénink na demo účtu s virtuálními penězi. Naopak jasnou chybou je brzké obchodování se skutečnými penězi.

Dále je třeba dodržovat zásady zodpovědného nakládání s investičním kapitálem, což v první řadě znamená riskování jen nepatrné části kapitálu na jednotlivé obchody.

A v neposlední řadě nemá smysl se do reálného obchodování pouštět, dokud nemáme ověřenou strategii, u níž existuje významná pravděpodobnost, že ponese zisky i v budoucnu. Investiční obchodování je o pravděpodobnostech, se kterými je třeba se naučit pracovat.

Člověk, který se s těmito zásadami ztotožní, může binární obchodování opcí zkusit. Při tom by měl disponovat rizikovým kapitálem, tedy penězi, které si může dovolit ztratit. Jinak by obchodování se skutečnými penězi nemělo připadat v úvahu.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Investice'
Tipy na jiné články