5 kroků k plné peněžence a tučnému bankovnímu kontu

24.02. 2014 • Tipy a rady

Kdo by si to nepřál, podívat se na svůj bankovní účet a mít na něm dostatek peněz, podívat se do peněženky a nemít pocit, že jí před vámi již někdo vybrakoval, koupit si na co jen pomyslíte, pořídit si takovou dovolenou, která bude ta nejlepší z nejlepších, jít do obchodu a nehlídat ceny, slevy a různé akce. Každý z nás má určitý plán, co by udělal, kdyby měl tučné bankovní konto nebo by vyhrál v loterii či ve sportce. Jenže vyhrát v loterii či ve sportce se nepoštěstí jen tak někomu, jsou to povětšinou ti vyvolení, já jsem asi dvakrát vyhrála, jenže tu poslední cenu, což bylo zhruba padesát korun, takže na žádné vyskakování to nebylo. Loterie tedy není ta oblast, na kterou bychom mohli vsázet, že nám zajistí bezstarostný a dobrý život, který bude obsahovat vše, co se nám líbí, co chceme, co potřebujeme a podobně. Budeme si muset vydělat. Je asi jasné, že pokud pracujete jako prodavač, asistentka, kadeřník, dělník a podobně, jen tak rychle nezbohatneme, při dnešních cenách, nájmech a všem ostatním to zkrátka podle vás nejde. Nezbývá tedy nic jiného, než buďto vyhrát a, nebo dědit po bohatém strýčkovi či tetičce. Máte však ještě jednu možnost a to vzít vše do vlastních rukou a začít se podílet na tom, abyste svůj úspěch a nadité konto udělali i ze svého bankovního konta.

Cesta k plné peněžence a tučnému bankovnímu kontu není tak složitá a trnitá, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jste to totiž právě vy, kdo si sám brání ve svém úspěchu. Pokud však porazíte sami sebe, dokážete tak nejvíc. Musíte změnit myšlení, svůj přístup a odměnou vám bude právě ono tučné bankovní konto a naditá peněženka. Nezáleží totiž na tom, odkud jste, odkud přicházíte, ale záleží na tom, kam jdete a kam směřujete. Bývalý americký psycholog, který pracoval také pro olympijský tým a pro astronauty z NASA říká: "Ztroskotanci žijí v minulosti. Vítězové naopak žijí z minulosti, užívají si současnost a pracují na budoucnosti." Máme pro vás pět kroků, které vám umožní mít tučné bankovní konto a plnou peněženku. Jak už bylo výše uvedeno je to jen a jen na vás, tak pokud chcete něco změnit, začněte s tím ihned, čas na změnu je prakticky pořád a ten pravý čas na jakoukoliv změnu? To je právě teď!

Nemyslete na to, že vaše situace nemůže být lepší, že si to rozhodně nezasloužíte, že nemá cenu se snažit, protože to stejně nebude k ničemu a podobně. Toto všechno vám možnosti kazí, potřebujete jiný přístup. Americký komik Jim Carrey byl zlomený komik, který nedostal pořádný honorář, jeho nabídky byly vždy mizerné a vše nasvědčovalo tomu, že už se to nezlepší. Jim, ale nepropadal panice a sám sobě vystavil, za herecké výkony, šek na deset miliónů dolarů. Ty pak nakonec získal, za jednu roli ve filmu inkasoval dokonce dvacet miliónů dolarů. V jednom rozhovoru poté Carrey řekl, že to byl právě ten šek, který si vystavil, který jej posunul dál a nasměroval jeho životní cestu k lepšímu.

1. Cíle si zapište na papír a miřte hodně vysoko

Blok a tužka postačí, všechny své cíle sepište, abyste je viděli, měli je na očích. Dejte je například na ledničku nebo na místo, okolo kterého chodíte často. Váš pohled tak pokaždé zavadí o tento seznam a vy si budete své cíle pamatovat. Navíc, vždycky je lepší, když cíle vidíte sepsané a máte je pravidelně na očích, nikdy na to tak nezapomenete, což je pro vás dobře. Podle amerického řečníka lidé jsou neúspěšní, protože si stanoví malé cíle, které splní, není to proto, že si stanovují velké cíle a nesplní je. Laťku tak nastavte opravdu vysoko, ať se snažíte na úplné maximum a ať to vaše snažení za něco stojí, pak, když se to splní, pocit blaha, který se dostaví je naprosto nepopsatelný a jedinečný.

2. Důležitá je také doba, za kterou si své sny splníte

I plány musejí mít svou dobu, za kterou je chceme zvládnout. Přeci jen, termín je vaše motivace k tomu, abyste své cíle splnili, žene vás dopředu, dál, ke splnění tohoto snu. Businessman z Ameriky zase tvrdí, že plány jsou vlastně sny s termínem. Do jisté míry to tak je, vaše plány jsou v podstatě vaše sny, to co chcete, co chcete dosáhnout. Pokud si ke svým plánům nestanovíte termín, motivace bude slábnout a slábnout a slábnout, až se stane, že plány nedodržíte.

3. Zjistěte, jaké jsou vaše možnosti a prostředky pro splnění vašich snů

O tom, jak rychle si splníte své cíle, jak vysoko se svými cíli můžete mířit, kolik úsilí budete muset vynaložit, rozhoduje také to, jaké prostředky ke splnění svých plánů si zvolíte. Je jasné, že čím větší prostředky to budou, tím to pro vás bude lepší. Například pokud chcete naspořit jeden milión korun, naspoříte jej mnohem rychleji s úrokem pěti procent, než když bude váš úrok jedno procento, to je jasné, že.

4. Plány jsou hotové? Začínáme!

Všechno máte připraveno, jen začít. A je potřeba začít od nuly, všechno se musí jednou začít, musíte udělat první krok. Je jasné, že začátky nemusejí být zrovna jednoduché, ale takhle to bývá obvykle u všeho. Je pěkné, že si všechno tak pečlivě naplánujete, sepíšete, ale dokud nezačnete, nic se dít nebude. Musíte udělat první krok, jinak se nepohnete z místa a zbytečně vám tak bude utíkat váš čas, který si stanovíte. Pohněte se z místa a začnete po malých krůčcích v plnění svého snu, motivaci rozhodně máte.

5. Splňte si všechny své cíle

Pakliže budete jednat podle výše uvedených čtyř kroků, pak máte úspěch rozhodně zaručený. Nebude to lehké, to je jasné, neobejde se to bez komplikací, bez překážek, ale s tím je potřeba počítat. Všechno úsilí, které dáte do plnění vašich cílů, to, že se nenecháte odradit, nenecháte se zastrašit, neuhnete vám, pomůže a bude to poté rozhodně stát za to, na konci, až se vaše cíle splní, to bude nepopsatelný pocit štěstí, radosti, hrdosti, který vás zaplaví. Řeknete si pak, že jste to dokázali, jste dobří.

Pokud nejste ve světě financí zběhlí, můžete si na pomoc vzít odborníka. Jasně, cíle si stanovíte sami, čas si také stanovíte sami, ale co se týče prostředků? To už vám může pomoci odborník, nezávislý finanční konzultant. Ten vám sestaví váš osobní finanční plán, který budete dodržovat. Takovýto finanční konzultant ví jak na to, a můžete být sami přesvědčeni, jaká bude vaše finanční situace v budoucnu.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články