Aplikace na správu financí

05.11. 2014 • Tipy a rady

Soustředíte se na správu financí? Jen tak s nimi lze efektivně hospodařit. Každý člověk si dříve či později najde sám systém správy financí, který mu nejvíce vyhovuje. V moderní době vám v tom pomohou různé aplikace na správu financí.

Spravování financí

Lidé se v přístupu ke spravování svých financí značně liší. Můžete si vytvořit různě složité metody, jak ke správě svých financí budete přistupovat. Je to jen na vás. Důležité je, aby to bylo pro vás přehledné a abyste se této problematice skutečně věnovali.

Základem pro spravování financí je zaznamenávání všech příjmů a výdajů. Pokud nebudete mít žádnou aplikaci na správu financí, můžete si tyto údaje vést v notýsku či počítačovém dokumentu. Potíží však je, že je nebudete mít stále po ruce, a snadno se vám tak stane, že se k zaznamenávání výdajů dostanete až po několika dnech, když už nebudete vědět přesně, za co jste peníze utratili. Důslednost je při správě financí důležitá.

O aplikacích na správu financí

Aplikace na správu funkcí jsou rozmanité, takže si každý najde takovou, která mu pro jeho účely nejvíce vyhovuje. Výhodou těchto aplikací je, že jsou zpravidla jednoduché, přehledné, máte je vždy po ruce a hlavně máte vše na jednom místě. Díky tomu získáte přehled, který vám pomůže lépe pochopit vaše finance a udělat opatření, které sníží vaše výdaje, případně zvýší vaše zisky. Zkrátka bude vašim pomocníkem pro lepší hospodaření s penězi.

Aplikace pro správu financí jsou různě propracované a dávají vám rozmanité možnosti - od prostého zaznamenávání výdajů a příjmů až po sofistikované systémy, které vám nabídnou různé ukazatele.

My Budget Book

Aplikace My Budget Book se neustále vyvíjí a zlepšuje. Lidé ji využívají v tabletu či mobilním telefonu. Nepodporuje češtinu, ovšem jinak si můžete vybrat z deseti jazyků. Co se týče měny, máte ještě větší výběr.

Aplikace vám nabízí devět základních úloh - přidání příjmu a výdaje, provedení převodu mezi účty, přístup k vyhledávacím funkcím, nezařazené transakce atd.

Aplikace vám také ukazuje součty všech účtů, výdajů, příjmů a přístupné vám jsou i tabulky a grafy. Výhodou My Budget Book je, že můžete využít vzorů pro vkládání dat a tím si transakce urychlit.

Data s aplikace jsou automaticky zálohované a můžete je také zálohovat na cloudových serverech.

MoneyWise

MoneyWise je aplikací na správu financí, kterou můžete používat ve free verzi. Placená verze vám vak nabízí mnohem více funkcí.

Spustíte-li aplikace, uvidíte své příjmy, výdaje a rozdíl mezi nimi. Viditelná je i poslední transakce a pro větší přehlednost je ve spodní části aplikace navigační lišta s různými daty. Aplikaci si můžete zaheslovat. Máte možnost zálohy a obnovy databáze.

Uživatel může k záznamům přidávat barevné štítky a tím je dělit do kategorií. Umožňuje evidovat i dluhy a úspory. U aplikace chybí import a nemůžete vytvářet opakované operace.
U MoneyWise oceníte mnohé její funkce, především to, že podporuje všechny měny, upozorňuje na data plateb, vyplňuje automatické transakce často zadávaných dat. Obsahuje také kalkulačku, převod měň, daň, úrok atd. K dispozici vám budou přehledné grafy a celkově vás potěší graficky přehledné uživatelské prostředí. Aplikace je v anglickém jazyce.

Toshl Finance

Toshl představuje bezplatnou webovou službu určenou na správu osobních financí. Má širokou podporu mobilních platforem. Podporuje ji iOS, Windows Phone, Symbian i Android.

Zaznamenáváte si své finance a aplikace vám dává zpětnou vazbu v podobě informací, statistik a grafů. Dále vám také připomíná placení účtu a můžete v ní pracovat s více než 34 různými měnami. Při cestování do zahraničí, stačí jen přepnout. Nemusíte samozřejmě ani nastavovat aktuální měnové kurzy. Ty si aplikace stahuje sama.

O svá citlivá data se bát nemusíte. Aplikace je šifruje. Toshl Finance je oblíbená a přehledná multiplatformní aplikace. Její ovládání je intuitivní a potěší vás i pěkným grafickým zpracováním.
Pokud budete chtít začít využívat této aplikace, je nutné se registrovat na příslušném webu a založit si tak účet. Registrace a používání aplikace je zdarma.

Kromě bezplatné verze je i placená varianta, která vám umožní (na rozdíl od bezplatné verze) více než jeden příjem měsíčně a také vám nabízí podrobnější data, export dat do Excelu či PDF a další vychytávky.

V aplikaci si můžete vytvořit štítky, abyste si mohli přehledně rozdělit výdaje do kolonek podle toho, za o peníze utrácíte (např. jídlo, účty, zábava, doprava atd.).

V aplikaci je také možné si vytvořit vlastní rozpočet. To znamená, že si dáte k jednotlivým položkám částku, kterou chcete maximálně utratit. Aplikace vás bude hlídat, abyste ji nepřekročili.

Další aplikace na správu financí

Aplikací na správu financí je skutečně obrovské množství. Uveďme si alespoň ve stručnosti ještě některé:

• Wallet: Jde o velmi rozšířenou a užívanou aplikaci umožňující správu osobních financí. Je možné ji získat zdarma. Nabízí však i zpoplatněné tarify. Pro běžné využití však stačí free verze. Na domovské stránce uvidíte ihned bilanci účtu, graf a posledních deset záznamů. Má přívětivé uživatelské rozhraní, mnohé funkce (ovšem rychle se v nich zorientujete) a nabízí vám různé reporty a rozpočty.

• My Money: Je dostupná v neplacené verzi. Budete moci sledovat příjmy a výdaje svých osobních financí. Umožní vám rovněž tvořit rozpočty. K dispozici vám budou grafy, u kterých si však nemůžete vybrat období. Aplikace neobsahuje správu dluhů a úspor a neumožňuje ani přehlednější export a import.

• EasyMoney: Jde o velmi oblíbenou a využívanou aplikaci. Můžete ji 30 dní používat zdarma, ale pak je nutné zakoupit plnou verzi. Bude vám vyhovovat díky možnosti kvalitní správy příjmů, výdajů a rozpočtů, dále obsahuje možnost opakování operací, správu účtů a kategorií, přehledné grafy, zálohu databází a export záznamů. Nenabízí však možnost správy dluhů a úspor a je možné, že se budete hůř orientovat v seznamových nabídkách.

• Financisto: Jde o přehlednou aplikaci pro sledování osobních financí. Rovněž má řadu funkcí. Umožňuje opakované operace, dobře zpracovává správu rozpočtů, nabízí přehledné výpisy a grafy atd. Neumožňuje správu dluhů a export a import má omezené využití.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články